Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Przecieki pod akwarium

Autor jaosh
Użytkownik
#1 - Posted: 7 Sier 2010 20:47 
Witam,

Mam "mały" problem. Mianowicie zauważyłem dzisiaj wodę pod akwarium. Dokładniej mówiąc w miejscu na szafce, na którym leży styropian pod 5 mm styropian pod akwarium. Woda na długości 1/4 akwarium. Akwarium ma 150 cm. W linii prostej woda była dokładnie pod miejscem, w którym znajduje się otwór do pokrywy. Teraz moje pytania.

1. Akwarium jest nieszczelne i zaczyna przeciekać?
2. Czy zdarzyło się komuś coś w stylu skraplania się wody pod akwarium w miejscu łączenia z styropianem?

Mam cichą nadzieję, że to będzie odpowiedź na pytanie drugie ;), że tak się dzieje lub z powodu upałów woda się skrapla.
W akwarium na całej powierzchni dna ma położony styropian więc kamienie nie maja bezpośredniego styku z szybą. Akwarium ma już 10 lat.

Piotrek

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 8 Sier 2010 08:42 
Mieliśmy ten sam problem niedawno.
Pod zbiornikiem widać było kapiącą wodę - zbierała się pod płytą OSB i skapywała na zbiornik poniżej i na podłogę. Raz i drugi zbieraliśmy wodę, ale sytuacja się powtarzała.
Wyglądało to tak, jakby rozszczelnienie miało miejsce na dole zbiornika.

Ale okazało się coś zupełnie innego: do zbiornika podłączony jest filtr zewnętrzny i wąż dopływowy a raczej jego plastikowa końcówka (dysza) była oparta o szkło od wewnątrz, powodując podciąganie wody i jej skapywanie po stronie zewnętrznej.
Na samej szybie był niewielki ślad (malutka strużka) odparowanej wody, który w żaden sposób nie dawał podstaw do szukania takiej przyczyny.

Może masz to samo?
Robert

Autor jaosh
Użytkownik
#3 - Posted: 8 Sier 2010 09:08 
Dzisiaj jest sucho jak na razie. Wczoraj w latarką przeleciałem po wszystkich szybach w poszukiwaniu śladów po zaciekach i niestety nic nie znalazłem. Jedynie kilka wyschniętych kropel u doła baniaczka, które wskazywać by mogły na dwie rzeczy. Pierwsza to taka, że woda skraplała się i spadało spod pokrywy bezpośrednio na szafkę. Druga to któryś z moich synów bawił się czymś mokrym w pobliżu akwarium. Niestety ani do pierwszej ani do drugiej prawdy nie jestem w stanie dotrzeć.

Autor nechor
Użytkownik
#4 - Posted: 9 Sier 2010 01:56 
Akwarium sie chyba samo nie uszczelnia. Moze ktoras z ryb chlapnela mocniej ogonem ?

Autor jaosh
Użytkownik
#5 - Posted: 9 Sier 2010 17:53 
Od dwóch dni wody nie ma więc chyba rzeczywiście był to tylko czysty przypadek i chlapnięcie wodą.

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Przecieki pod akwarium Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®