Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

nowa obsada

Autor yanik3
Użytkownik
#1 - Posted: 4 Wrz 2010 18:14 
Chcialbym wymienic obsade w swoim baniaczku, i zamarzyła mi się taka :

Paracyprichromis brieni Kitumba
Xenotilapia papilio Kanoni

pytanie czy te rybki da sie trzymac w 200L ? (dno 100x40) i w jakiej ilosci?

z tego co czytałem , to niby można , ale w internecie jest pełno bzdur...
Wiec wole sie upewnić.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 5 Wrz 2010 10:34 
Widzę, ze ciągle zmieniasz pomysły na obsadę. Ja w tym zbiorniku nie trzymałabym X. papilio.

Marta

Autor yanik3
Użytkownik
#3 - Posted: 5 Wrz 2010 12:40 
Tak, zmienilem pomysl na obsade gdyz jak sie okazuje dostanie Ndobhoi F0 , to czysta utopia :(

Odchowalem juz dwa pokolenia ksiezniczek , i chcialem wprowadzic nowe rybki...

Szkoda ze X. papilio nie nadaja sie do tego baniaczka.... Tak myslałem , chociaz czytalem ze moga byc trzymane od 200L ... Ale tez czytałem ze ksiezniczki moga byc trzymane w 50L ! jak juz mowilem internet to kopalnia wiedzy , ale pelno tam bzdur ...


Do P.brieni nie jma ednak przeciwskazan ?

pozdrawiam
Piotr

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 5 Wrz 2010 14:02 
Do P.brieni nie jma ednak przeciwskazan ?

Zależy jak urządzisz zbiornik.

Marta

Autor yanik3
Użytkownik
#5 - Posted: 6 Wrz 2010 13:00 
Tło skalne na tylnej scianie baniaczka, w 3/4 dlugosci akwa słup skalny siegajacy powierzchni wody... plus duzo wolnej przestrzeni do plywania :)

Ok ?

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 6 Wrz 2010 14:24 
Powinno być ok. To ryby trzymające się skał:)

Skały nie powinny być jasne.

Marta

Autor yanik3
Użytkownik
#7 - Posted: 6 Wrz 2010 15:54 
Skaly beda ciemne - serpentynit niebieski.

Tło juz jest ładnie porośnięte glonami , więc też jest ciemne :)

Jaka ilość i jaki układ powinien być zachowany ?

Piotr

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 6 Wrz 2010 16:39 
Wg mnie w tym zbiorniku 6-9 sztuk to max.

Dla mnie układ 1:2 jest ok.

Marta

Autor yanik3
Użytkownik
#9 - Posted: 6 Wrz 2010 21:39 
Dziekuje :)

pozdrawiam
Piotr

Autor yanik3
Użytkownik
#10 - Posted: 16 Wrz 2010 12:30 
No i jak zwykle , znow nic nie wyszlo ze zmiany obsady, jak juz mialem odlowic ksiezniczki do sprzedazy , to wypuscily chmurke maluszkow....

Nie mam sumienia ich teraz wylawiac... i tak w kołko...

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 16 Wrz 2010 19:21 
tak będzie cały czas, bo jak zaczynają się mnożyć, to seria trwa:))

Marta

Autor yanik3
Użytkownik
#12 - Posted: 17 Wrz 2010 11:26 
No wlasnie :)

Ostatnio sprzedalem rodzicow , zostawilem chmarke rybek wielkosci 1-1,5cm...
A teraz one juz wypuscily mi maluszki.... A dzisiaj pokazala sie druga chmurka ... rece opadaja...

Gdy juz jestem gotow by zmienic obsade , one mi taki numer odstawiaja , spryciule...

To chyba bledne kolo... zakladajac ze sprzedam rodzicow jak maluszki beda mialy ok 1 do 1,5cm , to zanim podrosna na tyle by je sprzedac , doczekam sie znowu kolejnego miotu...

Ksiezniczki , to gorzej jak kroliki :) za to muszlowce ( multiki ) jakos nie chca sie rozmnozyc :(

Autor nechor
Użytkownik
#13 - Posted: 17 Wrz 2010 11:39 
za to muszlowce ( multiki ) jakos nie chca sie rozmnozyc :(

A to z kolei jest dosc ciekawe :-) Bo to tez "kroliki" :-) Mozesz wrzucic jakies zdjecie akwarium muszlakow?

Autor yanik3
Użytkownik
#14 - Posted: 17 Wrz 2010 14:07 
jak na razie nie mam aparatu, ale postram sie cos zakombinowac...

akwa malutkie 60L 2 samce i 4 samice.

Przekopane na maksa, terytoria wyznaczone, muszle okupowane, paniami sie podzielili, bez problemow. W zasadzie sielanka , tylko maluszkow brak.

Kombinuje nad wiekszym akwa , ale nie bardzo jak mam je zmiescic na biurku, chuba ze drukarke wywale :)

Autor nechor
Użytkownik
#15 - Posted: 17 Wrz 2010 21:05 
jak na razie nie mam aparatu, ale postram sie cos zakombinowac...

Daj z komory, chyba ze masz model "biznesman" :-) 60 to chyba dosc malo, mojemu koledze doradzilem do 112l. Kupil kilka i ryb teraz ma wiecej niz ziaren piasku :-) A to co sie dzieje z podlozem, przechodzi pojecie :-)

Autor sander
Użytkownik
#16 - Posted: 18 Wrz 2010 07:08 
Trzeba poczekać aż zacznie się seria :-) Ja kiedyś wpuściłem kilka multików do małego akwarium i z 7 miesięcy nic się nie działo a potem nie zdążałem ich odławiać - cierpliwości.

Autor yanik3
Użytkownik
#17 - Posted: 18 Wrz 2010 13:12 
OK:) cierpliwosci mi nie brak :) czekam juz 3 miesiace , to poczeka pare kolejnych...
Czytalem ostatnio, ze samica gdy jest gotowa do tarla, ciemnieje i zacheca samca do wplyniecia do muszli, taki niby taniec przed muszla i samcem. Jedynie moje samce nie sa zainteresowane plasami samic :)
O gejostwo ich nie posadzam , ale do "kogucikow " to im daleko :)

Co do piasku, to mam wrazenie, ze gdyby nawet byla 30cm warstwa podloza, to i tak by sie dokopaly do dna :) Na dziendobry zasypaly mi przednia szybe na 20cm wysokosci ! Po dlugiej wymianie zdan i kilku dniach , doszlismy do kompromisu i stanelo na 10cm :)

Autor nechor
Użytkownik
#18 - Posted: 18 Wrz 2010 14:06 
Co do piasku, to mam wrazenie, ze gdyby nawet byla 30cm warstwa podloza, to i tak by sie dokopaly do dna :) Na dziendobry zasypaly mi przednia szybe na 20cm wysokosci ! Po dlugiej wymianie zdan i kilku dniach , doszlismy do kompromisu i stanelo na 10cm :)

U kumpla robia z podloza po prostu trojkat prostokatny :-) Co pare dni pionowa przyprostokatna jest po przeciwnej stronie w stosunku do dnia poprzedniego :-)

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / nowa obsada Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®