Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Zoo Botanika 2010

Autor admin
Admin
#1 - Posted: 7 Wrz 2010 16:32 
W dniach 10-12 września, czyli od najbliższego piątku we Wrocławiu odbędą się targi Zoo Botanika.

Oczywiście jak co roku będziemy na Targach:) Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia nas na stoisku.

Jak zwykle nie wystawiamy ryb, będzie jednak można z nami porozmawiać na tematy rybne i nie tylko. No i zaprezentujemy okładkę VIII numeru Tanganika MAGAZYN. To zachęta do odwiedzenia nas:))

Marta i Robert

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 11 Wrz 2010 07:23 
Od wczoraj jesteśmy na targach. Sporo wystawców, ciekawe zbiorniki. Wg mnie warto zaglądnąć.

Marta

Autor tomek72
Użytkownik
#3 - Posted: 11 Wrz 2010 19:15 
I krewetki :-))))
Pozdrawiam
Tomek

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 13 Wrz 2010 06:56 
Tomku,

I jak Twoje krewetkarium?

Marta

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 13 Wrz 2010 07:06 
Ciekawa jestem wrażeń na temat Zoo Botanika osób, które odwiedziły targi.

Marta

Autor policmen
Użytkownik
#6 - Posted: 13 Wrz 2010 12:00 
Witam serdecznie.
Jeszcze raz dziękuję Pani Marcie i Panu Robertowi za ciepłe przyjęcie i poświęcenie cennego czasu na pogawędkę. Jak zwykle Pani Marta w pelni poświęcała się wszystkim zainteresowanym udzielając im rad i porad w hodowli. Ogólnie Targi można uznać za udane lecz według mnie zabrakło tam większej ilości zbiorników wystawowych. Pozytywnie wypadlo stoisko Klubu Miłośników Tanganiki, które w znaczny sposób różniło się od zeszłorocznej premiery. Zbiorniki były ciekawe i ładnie urządzone choć brakowało w nich większej ilości i różnorodności ryb. Zwyczajowo największym zainteresowaniem cieszyły się zbiorniki morskie oraz kilka pięknych zbiorników roślinnych. Cieszyła możliwość zakupu sprzętu akwarystycznego jak i pokarmów. Szkoda tylko, że na następną taką imprezę musimy poczekać rok czasu.

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 13 Wrz 2010 17:06 
Moje największe zainteresowanie wzbudziło stoisko Ichthyo Trophic z żywymi i mrożonymi pokarmami dla ryb. Żywe pokarmy w woreczkach - do koloru do wyboru: małe krewetki, moina, gammarus, doniczkowce, artemia....nie wiem czego tam nie było. Rewelacja. Moje ryby od rana dzisiaj zajadają sie i polują na pływający pokarm.

Dla mnie super.

Relację jak zwykle przygotują Kocany:)) Czekajcie niecierpliwie

Marta

Autor jaosh
Użytkownik
#8 - Posted: 13 Wrz 2010 19:44 
Witam,

No fakt robiło to ogromne wrażenie. Szkoda tylko, że w pierwszy dzień nie mogłem zaopatrzyć się w woreczki i mrożonki. Choć pewnie jakbym mógł to nic by nie pozostało dla innych :D

Fascynujące było urządzenie do rozrodu dla owych "posiłkowych" stworzonek naszych ryb. Posiadanie takiego czegoś to skarb i niekończąca się dostawa pokarmu.

Piotrek

Autor tomek72
Użytkownik
#9 - Posted: 13 Wrz 2010 23:16 
Tomku,

I jak Twoje krewetkarium?


Jak widać było na fotce -zaczęło działać!
Dziewczyny mi nie odpuściły ,więc jeszcze po powrocie musiałem cały zestaw zalać wodą.Szczęściem,że prawie wszystko w nim było - resztę powyciągałem z innych zbiorników ( kamienie,rośliny,gąbka z filtra)
Zestaw jest O.K. - dzięki Marcin.
Mimo ostrzeżeń Pana sprzedającego,że to zbyt wcześnie,i że akwarium musi najpierw dojrzeć -poprosiłem o 2 krewetki -moje laski nie rozumiały argumentów sprzedawcy!

Krewetki pierwszy szok przeżyły w samochodzie,gdzie woreczek uległ uszkodzeniu i zostały szybko ewakuowane przez moją córkę do kubka po coli z McD. - tylko trochę się powylewało;-).Już w domu kubeczek zaliczył podłogę i krewetki zapoznały się z parkietem.Cóż było robić - zestaw zalałem świeżą wodą,dodałem trochę chemii i biologii i wpuściłem nieszczęsne do zbiornika.
Dzisiaj mija druga doba -krewetki o dziwo żyją,pożywiają się nawet,zrzuciły już pierwszą "skórkę" i chyba już tak zostanie.
Wiedzę szybko nadrobiliśmy w niedzielę - internet jest wielki.

W sobotę prawdopodobnie pojawię się w Krakowie - będę chciał uzupełnić obsadę roślinno-krewetkową.

Pani Marto,Panie Robercie,Marcinie -dzięki za miłe przyjęcie i cierpliwość oraz cenne rady.
Pokarm żywy -rewelacja.Oglądać ryby przy pracy -bezcenne.

Pozdrawiam
Tomek

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 14 Wrz 2010 07:23 
W sobotę prawdopodobnie pojawię się w Krakowie - będę chciał uzupełnić obsadę roślinno-krewetkową.

Przy okazji zapraszamy do nas na pogaduszki:))

A biedne krewetki miały niezłe przeżycia....

Marta

Autor tomek72
Użytkownik
#11 - Posted: 14 Wrz 2010 07:55 
Jak tylko czas pozwoli - chętnie.

Pozdrawiam
Tomek

Autor tomek72
Użytkownik
#12 - Posted: 18 Wrz 2010 20:57 
Pani Marto - dzięki ,że znowu mogliśmy pobuszować między Waszymi zbiornikami.
Krewetki tym razem bez przygód znalazły się w akwarium.

Czekam na informacje o nowej dostawie.

Pozdrawiam
Tomek

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 19 Wrz 2010 14:24 
Mnie jak zwykle było bardzo miło:))

Mam nadzieję, że krewetki szybko zaczną się mnożyć.

Pozdrowienia dla dziewczynek. Z nich kiedyś będą prawdziwe akwarystki:)


Marta

Autor kocan1
Użytkownik
#14 - Posted: 19 Wrz 2010 19:08 



Fotorelacja z IX Targów Zoologiczno-Botanicznych we Wrocławiu :
http://www.akwa-mania.mud.pl

Autor admin
Admin
#15 - Posted: 20 Wrz 2010 06:14 
Jak zwykle świetna i pełna relacja. Jesteście niesamowici w tym:)

Marta

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Zoo Botanika 2010 Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®