Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Regeneracja

Autor Yot
Użytkownik
#1 - Posted: 22 Lut 2006 23:54 
Witam,

Od dluzszego czasu czytam to forum i czerpie z niego wiedze garsciami ;o)

Jest jednak pytanie, na ktore nie moge znalezc tu odpowiedzi.

W moim akwa od kilku dni samica meleagrisa plywa bez ogona, odgryzl go jej najprawdopodobniej "kochany" maz.
Zastanawiam sie, na ile jest prawdopodobne, ze ogon odrosnie?
Nie raz juz moje samiczki muszlowcow (samce czasem tez) tracily ogony i one odrastaly, ale ten jest wyjatkowo paskudnie udziabany j nasadzie, nic z niego nie zostalo, smetny kikut. Ryba porusza sie troche niestabilnie, ale jakos sobie radzi i nie wydaje sie byc tym brakiem zalamana.

Tak sie zastanawiam nad ogolnie kwestia regeneracji - jakie macie doswiadczenia z odrastaniem pletw u ryb? Czy ryby tez maja zdolnosc regeneracji jak inne organizmy i w jakim stopniu?


Pozdrawiam


Yot

Autor tooold
Użytkownik
#2 - Posted: 23 Lut 2006 16:50 
wydaje mi się ,że sam sobie częściowo odpowiedziałeś słowami - nie jeden już raz ........
A się dziwię bo takie sytuacje są dosyć rzadkie w normalnym akwarium.
Na pewno podał bym jakiś preparat osłaniający i jakieś witaminy . Ale jeśli nasada ogona jest uszkodzona to może być kiepsko.

Autor Yot
Użytkownik
#3 - Posted: 23 Lut 2006 22:03 
Nie jeden juz raz samica muszlowca plywala bez ogona, to prawda.
Jednak nigdy do tej pory nie byl az tak mocno udziabany, mniej wiecej w miejscu, gdzie koncza sie luski na ogonie a zaczyna pletwa ;o(

Witaminy i sol podalam, mam nadzieje, ze jednak pletwa odrosnie...

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 24 Lut 2006 05:25 
Jeżeli to jest nasada płetwy, to może być problem z regeneracja jak napisał TooOld.

Marta

Autor mckolek
Użytkownik
#5 - Posted: 24 Lut 2006 15:08 
Witam
Ja w sklepie akwarystycznym widziałem jedną bembę z udziabanym ogonem . miała objedzone pletwy az do miesa . Z ciekawości poszedłem ją zobaczyć po 2- miesiącach Niestety ogon jej nie odrósl ale bemba żyje i pływa . jest mniejsza od pozostałych ale radzi sobie.

tak więc jezeli twoja samica meleagrisa przetrwa pierwszy okres to sobie pewnie tez poradzi.

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Regeneracja Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®