Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Nowa dostawa zwierząt:)

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor admin
Admin
#1 - Posted: 25 Lut 2011 23:35 
Napiszę krótko..

Oprócz wielu gatunków ryb dotarły dzisiaj do nas: Lates sp. microlepis i żywe ślimaki Neothauma:)

Michelle się postarała, teraz my musimy je zaaklimatyzować. A to trudna sprawa.

Marta

Autor pkubek
Użytkownik
#2 - Posted: 25 Lut 2011 23:36 
uff trzymam kciuki za ślimaki!!

Autor asterix
Użytkownik
#3 - Posted: 25 Lut 2011 23:46 
Co to Lates sp. microlepis ???

Autor fishfan
Użytkownik
#4 - Posted: 25 Lut 2011 23:46 
żywe ślimaki Neothauma:)
nareście -poklady neothauma z muszlowcami ,coś niesamowitego
czekałem na to

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 26 Lut 2011 05:49 
Lates sp. microlepis

Wielka ryba drapieżna. Ma czerwone oczy.

Marta

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 26 Lut 2011 14:49 - Edytowany przez: admin 
Jestem w szoku, ale wygląda na to, że wszystkie ślimaki przeżyły drogę. Powoli otwierają się i filtrują.





Marta

Autor Rafa
Użytkownik
#7 - Posted: 26 Lut 2011 15:00 
Marto

a moŻna prosiC fotke ślimaków?

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 26 Lut 2011 15:01 
Wkleiłam powyżej:)

Marta

Autor sander
Użytkownik
#9 - Posted: 26 Lut 2011 15:05 
Czas nastawić wrotki, bo mogą być głodne? Ciekawe jak będą wyglądać po zainstalowaniu się w piasku? wypuszczają jakiś syfon?

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 26 Lut 2011 15:11 
Dostają już pantofelki i plankton. Wyraźnie po wlaniu pokarmu powoli otwierają pokrywkę, ale jeden ruch i zamykają ją. Widać tylko jak uchylają zatyczkę.

Marta

Autor Edin
Użytkownik
#11 - Posted: 26 Lut 2011 16:06 
Congratulations!

Tropheus Company is becoming more and more a specialty supplier.
One of the few, correction, the ONLY one in Europe.
Keep up the good work, it is amazing.

Best regards,
Edin

Autor Rafa
Użytkownik
#12 - Posted: 26 Lut 2011 17:09 
Dziękuje.

Tak mnie zamurowało że napisałam szybciej o zdjecia niż laptop otworzył zdjęcia. hehe

Autor marek
Użytkownik
#13 - Posted: 26 Lut 2011 19:08 
Niwiele na temat tych ślimaków udało mi się znależć, a bardzo mnie zainteresowały.
Dlatego pytam, czy można je wyżywić nie podając żywego planktonu, jeśi tak to czym? Oraz, czy można je utrzymać w ogólnym akwarium tanganikańskim.
Jakby ktoś wskazał polskojęzyczne miejsce z praktycznymi informacjami na ich temat to byłbym wdzięczny.
Marek

Autor Edin
Użytkownik
#14 - Posted: 26 Lut 2011 19:50 
Well Marek, thats really a difficult question.
Keeping these type of animals is pioneering: you won't know without trying.
Don't expect the shops to do the research for you ;)

Autor sander
Użytkownik
#15 - Posted: 26 Lut 2011 20:18 
Trzymałem różne małże filtrujące i nie było problemów z ich karmieniem tak więc jest duże prawdopodobieństwo, że te ślimaki będą wsuwać sztuczną karmę. W przypadku małży pierwszy tydzień był decydujący.

Autor marek
Użytkownik
#16 - Posted: 26 Lut 2011 20:42 
Trzymałem różne małże filtrujące i nie było problemów z ich karmieniem
No dobrze, ale jaka to sztuczna karma? Wydaje mi się, że np. mrożony cyklop byłyby dobrym rozwiązaniem, bo inne mrożonki, których używam mają większe rozmiary, chyba że ,o jakichś nie wiem. Problemem moim zdaniem może być zbyt krótki czas utrzymywania się tej karmy w toni, bo w akwarium są ryby i będą dosyć mocną konkurencją pokarmową.
Chociaż przy dwu lub trzykrotnym karmieniu są dośc duże szanse powodzenia.
Marek

Autor Edin
Użytkownik
#17 - Posted: 26 Lut 2011 20:59 
Most likely the feed on plankton and phytoplankton, I don't think cyclops is part of their diet.
In any case I don't think its recommended to keep them in a 'fresh' tank.
They most likely need small organisms to survive

Autor sander
Użytkownik
#18 - Posted: 26 Lut 2011 21:27 - Edytowany przez: sander 
Edin

Most likely the feed on plankton and phytoplankton, I don't think cyclops is part of their diet.

Pozwolę sobie przetłumaczyć: Najprawdopodobniej żywią się planktonem i fitoplanktonem, nie sądzę że, cyklopy są częścią ich diety

Kolega chciał chyba napisać, że żywią się prawdopodobnie nanoplanktonem...? bo inaczej to wychodzi straszna bzdura.

marek nie przywiązuj dużej wagi do opisów typu: "żywią się planktonem i fitoplanktonem" gdyż fitoplankton jest składową planktonu. To tak jak byś brał dosłownie np. zdanie "Tropheus to ryby roślinożerne" i jedzą tylko rośliny.

Wracając do filtratorów to one filtrują zawiesinę, może nawet koloidy więc ich karmienie jest proste, krótko pisząc zjadają także "soki" wyciśnięte np. ze wspominanych cyklopów ale nie tylko. Pokarmy dla filtratorów są szeroko stosowane w akwarystyce morskiej ale nie trzeb ich stosować dla ślimaków. Dodając do wody akwariowej sok wyciśnięty z krewetek spowodujesz szybki wzrost kolonii bakterii a tym samym w konsekwencji i pierwotniaków etc. więc nakarmisz ślimaki.

Nie mam na celu krytykowania tylko chcę napisać, że karmienie takich organizmów nie jest skomplikowane.

Autor marek
Użytkownik
#19 - Posted: 26 Lut 2011 21:29 
EdinCyklop to przecież plankton i to najdrobniejszy z mrożonych jakie znam, chyba, że coś mi umknęło, to chętnie słucham podpowidzi.
Co to znaczy czysty zbiornik? Obawiam się, że chodzi, o czystość wody bez dużej ilości organicznych zawiesin, które mogłyby być pokarmem śimaków. Ja mam taką wodę, to znaczy że co, kicha?
Marek

Autor marek
Użytkownik
#20 - Posted: 26 Lut 2011 21:34 
sander byłeś szybszy, napisałem swój wpis nie czytając twojego i chyba sens jest mnie więcej ten sam.
A co sądzisz, o obecności ryb w towrzystwie tych ślimaków?
Marek

Autor sander
Użytkownik
#21 - Posted: 26 Lut 2011 21:35 
marek chodzi o akwarium świeże czyli higieniczne bądź nowo założone w którym mało jest bakterii, pierwotniaków etc. a one właśnie są pokarmem filtratorów między innymi. Resztę wytłumaczyłem w poście wyżej.

Autor sander
Użytkownik
#22 - Posted: 26 Lut 2011 21:38 
Znowu dublet :-) co do ryb to zależy od gatunku i od tego czy ślimaki te wystawiają jakieś zewnętrzne syfony? jeśli nie to ryby "niekopiące" jak najbardziej.

Autor marek
Użytkownik
#23 - Posted: 26 Lut 2011 21:48 
sanderswją obsadę opisałem w poście "Oświetlenie nocne" w akwarium sielanka, ale to sielanka tanganikańska.
Prośba do Marty, proszę o podanie ceny na e-maila i od kiedy będą w sprzedaży?
Marek

Autor fishfan
Użytkownik
#24 - Posted: 27 Lut 2011 01:13 
W przypadku małży pierwszy tydzień był decydujący.
w przypadku małży z Tanganiki?


moje zooanthusy pięknie rosną
na grzbiecie małży

i małe debeliusy też śmigają
dasz wiarę?

Autor admin
Admin
#25 - Posted: 27 Lut 2011 06:20 
Wyjaśniam wiele zapytań do nas kierowanych.

Ślimaki nie będą na razie w sprzedaży, dopóki nie będziemy wiedzieli, ze można je bez problemu utrzymać w akwarium. Musimy poznać ich życie i sposób na ich utrzymanie.

Marta

Autor marek
Użytkownik
#26 - Posted: 27 Lut 2011 09:47 
No to poczekamy.
Marek

Autor admin
Admin
#27 - Posted: 27 Lut 2011 10:54 
Pierwsze dwa ślimaki przewędrowały - jeden około 20 cm, a drugi prawie 50 cm i zakopały się w piasku.

Marta

Autor pkubek
Użytkownik
#28 - Posted: 2 Mar 2011 11:41 
Marto,
jak tam ślimaczki? podziel się swoimi obserwacjami! żyją? jedzą?

Autor admin
Admin
#29 - Posted: 2 Mar 2011 13:36 
Jak na razie żyją, filtrują. Trudno cokolwiek ciekawego o nich mówić, bo są statyczne.

Marta

Autor pkubek
Użytkownik
#30 - Posted: 2 Mar 2011 16:00 
myslisz, ze wogole moze byc mozliwe trzymanie ich w akwarium ogólnym?

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Nowa dostawa zwierząt:) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®