Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Krakowski Meeting Akwarystyczny

Autor admin
Admin
#1 - Posted: 28 Sier 2011 09:16 


Zapraszamy:)

Marta

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 28 Sier 2011 09:20 
Spotkanie odbędzie się 17 września.

Organizatorzy proszą o rejestrację, ilość miejsc jest ograniczona

http://www.rotala.pl/s35_meeting_akwarystyczny_inf ormacje.html

Moja prelekcja dotyczyć będzie tworzenia zbiornika z dużymi drapieżnikami, odpowiedniego doboru gatunków. Będzie można taki zbiornik zobaczyć na żywo.

Marta

Autor luki
Użytkownik
#3 - Posted: 31 Sier 2011 16:36 
Niestety ze względu na odległość nie dam rady uczestniczyć w prelekcji a temat dużych drapieżników tanganickich jest dla mnie bardzo interesujący. Jeśli więc ktoś się wybiera i planuje amatorski zapis video to chętnie skorzystam ;-) jeśli oczywiście Marta wyrazi zgodę

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 1 Wrz 2011 12:06 
Może Kocan będzie i coś nakręci. Dowiem się we Wrocławiu co zamierzają.

Marta

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 16 Wrz 2011 08:09 
Przypominamy o jutrzejszym meetingu.

Do spisu prelekcji doszło wystąpienie Wojtka Góreckiego. Tematu nie znam dokładnie, ale będzie "profilaktyka....."


Marta

Autor kocan1
Użytkownik
#6 - Posted: 12 Paź 2011 19:52 
Pierwszy wykład to była niespodzianka, o której nie informowaliśmy - wykład dr Wojciech Góreckiego o pielęgnacji ryb. Uczestnicy z dużym zainteresowaniem słuchali o zasadach i dobrych praktykach hodowlanych, a także o najczęściej popełnianych błędach przez akwarystów.



Jako druga atrakcja - prezentacja zestawu Rio 180 firmy Juwel oraz aranżacja tego zbiornika z roślinami na żywo. Na zdjęciach widać, że akwarystom podobał się pomysł i forma w jakie to zrobiliśmy :)








W trzeciej kolejności był wykład Marty Mierzeńskiej o mięsożernych rybach z Tanganiki. Jak zwykle duże wrażenie na akwarystach zrobiła ogromna wiedza Marty oraz pasja. Z ciekawością słuchali Ci, co mieli o Tanganice pojęcie oraz Ci, co dopiero pierwszy raz się z tym zetknęli.




Następnie Marcin zrobił swoją prezentację i dość długo, ale najważniejsze, że ciekawie mówił o hodowli krewetek. Podzielił się z akwarystami swoim doświadczeniem i sposobami hodowli poszczególnych gatunków. Dość szczegółowo mówił o budowie, rozmnażaniu oraz pielęgnacji. Myślę, że krewetkomaniacy byli baaardzo zadowoleni!





Ostatnim wykładem była moja prezentacja o ślimakach „Ślimak w akwarium – szkodnik czy przyjaciel”. Wysunęłam tezę, że ślimak to przyjaciel w akwarium i mam nadzieję, że to nie tylko moje subiektywne odczucie, ale że udało mi się do tego przekonać więcej uczestników meetingu.



Na przerwie każdy mógł na żywo zobaczyć u nas w zbiornikach to, o czym były wykłady. Marta, Marcin i cały personel Rotali na bieżąco udzielali informacji wszystkim zainteresowanym już przy zbiornikach w sklepie.







Tego dnia odwiedziło nas wiele dzieci, które dzielnie rysowały ryby, swoje akwaria i zwierzęta, które chciałyby w nich hodować. Można śmiało powiedzieć, że mieliśmy prawdziwe akwarystyczne przedszkole :)!!!








Podczas trwania całego meetingu były liczne konkursy, w których uczestniczy wygrywali przeróżne nagrody!






Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy do oglądania zdjęć.



Pozdrawiam,
Ania :)

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Krakowski Meeting Akwarystyczny Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®