Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Tarło Tropheus larwy rybek

Autor krunk
Użytkownik
#1 - Posted: 14 Mar 2006 16:05 
Witam !!!!!
Czy ktoś wie po jakim czasie od momentu zaczęcia inkubacji ikry przez samiczke tropheusa wylegają się larwy rybek ?
Pozdrawiam KRUNK.

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 14 Mar 2006 18:49 
Witam!!!
Larwy w temp. ok. 26*C pojawiają sie po ok. 10 dniach. Czasami widać jak samica "gubi" po energicznych ruchach pyszczkiem popękane osłonki jajowe. Pierwszy drobny pokarm próbuje wyłapywać po ok. 14-15 dniach. Jest to pierwszy pokarm dla narybku, mimo to że ma on jeszcze woreczek żółtkowy. Inkubacja larw i narybku trwa od 27 do 35 dni. Okres ten jest zależny od wielkości/wieku samicy, odmiany, czy ryba pływa w akwarium ogólnym (wtedy sie nieco wydłuża), ilości narybku (im mniej tym dłużej inkubuje), temperatury wody. Dla mnie sygnałem że inkubacja zbliza sie ku końcowi jest przyjmowanie przez samicę tzw. "spławika". Ryba wówczas pływa ruchami skokowymi glową do góry lub odwrotnie. Drugim takim sygnałem jest częstsze wyłapywanie wiekszego pokarmu z wody.

Autor krunk
Użytkownik
#3 - Posted: 16 Mar 2006 15:42 
Bardzo dziękuje za te wyczerpujące informacje.
Pozdrawiam KRUNK

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Tarło Tropheus larwy rybek Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®