Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

skala morska w akwarium

Autor lester001uk
Użytkownik
#1 - Posted: 28 Cze 2013 13:06 
Witam, tak jak juz pisalem powracam do tanganiki. Planuje zalac akwarium wodaw ten weekend, a ryby za jakies 2 tygodnie. Wczoraj zaczalem rozgladac sie za kamieniami, I wjednym ze sklepow akwarystycznych maja bardzo ladne akwarium z rybami z jeziora malawi wypelnione skala z morskiego. Rozmawialem z wlascicielem ktory mi powiedzial ze to jest najlepsza opcja takze do tanganiki. Czytalem troche w internecie I wiele osob uzywa zywa skale uprzednio wyczyszczona I wymoczona w zwyklej wodzie w akwarich z bitopem tanganika. Ja mam okolo 50kg zywej skaly ktora juz nie jest zywa bo sie moczy w wodzie RO, ktora bym takze chcial uzyc w moim akwarium.
Jakie sa wasze opinie na ten temat.
Dzieki, Leszek.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 28 Cze 2013 13:26 
Czy chcesz mieć akwarium przypominajace biotop Tanganiki, czy niewiadomo co? ani morskie ani tanganickie? Oglądnij zdjęcia z natury z jeziora i zobaczysz, że skały są obłe przypominają niekiedy otoczaki. Dla mnie morskie skały w zbiorniku tanganickim są nieporozumieniem.

Jak dla mnie możesz wpuscić ryby, gdy parametry cyklu azotowego na to pozwolą. Dwa tygodnie to na pewno zbyt mało przy klasycznym starcie zbiornika.

Zakup testy do NH3/NH4, N02 i N03.

Marta

Autor lester001uk
Użytkownik
#3 - Posted: 28 Cze 2013 14:22 
Ok, dzieki za odpowiedz, masz racje z tym wygladem, nie beedzie naturalnie, pewnie temu mi sie podobalo bo przypominalo wygladem morskie, takie juz przyzwyczajenie, ale poslucham twojej rady I o tym zapomne.
Co do dojrzewania, to napisalem dwa tygodnie, ale jezeli parametry beda jeszcze nie takie jak potrzeba to bede czekac, to nie jest problemem.
Testy juz mam, na ph, kh, amonia, no2, no3, po4 firmy API. Filtracja juz tez dotarla, bardzo przesadzilem I chyba bede musial cos zmienic;
- eheim 2217- jako biologia, z 4 litrami sera siporax- ten bedzie ok, I go zatrzymam
- eheim 2080e- mial byc jako mechaniczny I do wegla jak bedzie potrzeba- mysle ze to bedzie za duzy I chyba go zmienie na maly eheim.
Nastepne to uv filracja, mam nowy uv filter czy propnujesz go podpiac czy jest zbedny to tangi I poprostu o nim zapomniec.

Leszek

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 28 Cze 2013 14:53 
:)


UV jest zbędne jako stałę urządzenie. Używa się go przy zakwitach glonów, pierwotniaków czasami w stanach chorobowych. Możesz mi wierzyć albo nie, ale nie mam ani jednej lampy UV, a rybami z odłowu zajmuję sie ponad 10 lat.

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / skala morska w akwarium Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®