Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

mam pytanko odnośnie ilości ryb w akwarium?

Autor koko47
Użytkownik
#1 - Posted: 13 Kwi 2006 16:40 
witam mam baniak 450 litrów i 51 trofci nie wiem czy to nie za dużo wcześniej hodowałem paletki dlatego w trofciach jestem nowy mam 7 rodzajów trofci ikole duboisa czajtike kazumbe gold ilangi yelow te rybki maja 7 miesiecy a kasanga red reinbow i ndole fluorescent są malutkie morze ktoś mi doradzi czy to nie za dużo czy zmniejszyć obsadę acha wszystkie rybki to F1 w akwa mam sporo wapienia filipińskiego nie wiem czy to tak się nazywa no ale to ten drogi dzięki z góry za odpowiedz

Autor Sendog
Użytkownik
#2 - Posted: 13 Kwi 2006 16:54 
Koko nie jestem specem od Trofów ale to za duże zagęszczenie nawet dla muszlowców (których jestem fanem). Niecałe 9 litrów wody na 1 szt to zdecydowanie za mało. Wydaje mi się że min. to między 15 a 20 litrów na sztukę. Kolejny temat to chyba 100% pewność że będą się krzyżować w takim zestawieniu.
Narazie ryby są młode więc nie ma problemu ale później może być ciasno i będą pojawiać się bastardy.

Autor rufus1
Użytkownik
#3 - Posted: 13 Kwi 2006 17:01 
Na pewno zmniejszyc obsadę!!!! Po drugie na pewno nalezy zrobic "przemeblowanie" z odmianami. Ryby po osiegnieciu dojrzałości płciowej moga sie krzyzować, a raczej na pewno!!!!
Szukaj informacji na ten temat w postach w archiwum oraz koniecznie zobacz tabele gatunków i odmian trofeusów wykonana przez Martę (admin) które moga ze soba byc a które nie.
Z tego co widze to : ikola i duboisi moga byc razem. Jeżeli juz chcesz dobrac jeszcze jedna odmiane (chociaż nie piszesz ile masz której formy brawnej) to propnouje wybrać jedna z tych co masz, czyli : albo kasanga, albo ilangi, albo chaitikę, albo golden kazumbę, albo red fluorescent (wszystkie odmiany południowe!!!!) . Pewne jest to że te wszystkie odmiany wymienione będą sie krzyżować.
Rozważ równiez ew. hodowanie jednej odmiany w duzym stadzie lub 2-óch odmian w mniejszej ilości osobnikow.
Ale poczytaj tematy z archiwum, ten temat był wielokrotnie poruszanany.
Leszek

Autor koko47
Użytkownik
#4 - Posted: 13 Kwi 2006 18:34 
dzięki serdeczne moje akwa to 150 50 60 niby gość z sklepu dał mi odmiany które nie mialy się krzyżować no ale cóz zrobił mnie bo nie mało dałem za te rybki ile mogę mniejwięcej trzymać trofci w tym akwa mam dwa filtry jeden kubel tetre tec 1200 wewnętrzny szut i napowietrzacz grzałe jagger 300 które wedlug was odmiany najlepiej trzymać kasangi mam 12 ndole 10 to są male i większe ikoli 6 duboisa 3 chaitiki 4 i niepamiętam ile innych ale około 5 więc muszę przebudować obsadę i w tym problem że muszę szybko bo wracam spowrotem do angli i moja żona przejmie stery pomużcie

Autor artkras12379
Użytkownik
#5 - Posted: 13 Kwi 2006 18:48 
Witaj koko47
Popieram moich poprzedników w kwestii trzymania w jednym zbiorniku tylu odmian barwnych - zdecydowanie trzeba coś z tym zrobić.
Natomiast w kwestii ilości ryb - myślę, że wszystko zależy od ... .
A tym "od" są: filtracja a właściwie zapewnienie nadfiltracji, intensywne napowietrzanie, właściwe oświetlenie, podmiany wody, nieprzekarmianie ryb, itp.
Na upartego - oczywiście moim zdaniem - można taką ilość trzymać w zbiorniku jaki podajesz.
Na potwierdzenie tego mogę podać obsadę swojego baniaka - netto 540 l.
Pływa w nim 35 ilang, 25 ikoli i 7 eretmodusów. Jednak tak jak napisałem wcześniej, trzymanie takiej obsady wymaga niestety (a może stety - dla mnie to przyjemność) częstszej pracy przy zbiorniku, oczywiście przy jednoczesnym zapewnieniu nadfiltracji, dobrego napowietrzania, obowiązkowych podmian wody, być może cokilkudniowego odmulania dna z odchodów, itp.
Wybór należy i zależy do Ciebie.
Ale zanim go podejmiesz skorzystaj z rady Leszka i poszperaj w archiwum - naprawdę warto. Dużo na te tematy zostało już napisane.
Pozdrawiam serdecznie
Artur

Autor rufus1
Użytkownik
#6 - Posted: 13 Kwi 2006 18:52 
Fajnie, oczywiscie według mnie, uzupełnieja sie w akwarium duboisi i kasangi lub ikole z jakąś odmiana czerwona (południową np. ndole red f.). Bardzo ciekawie wyglada rowniez jedno, duże stado Ikoli. Przepiekny widok!!! lub Kasang. Plusem trzymania ikoli jest to, oczywiście moim zdaniem, ze cały czas jej wygląd jest niezmienny (jak wiekszosc odmian północnych), a kasanga natomiast czasami ma swoje humory. Raz jest pieknie wybarwiona a inną razą ;-) ciemnieje. Zalezne jest to min. od parmetrów wody, pokarmu, stres. Ale to jest Twoje akwarium i Ty dobierasz obsade jaka Ci pasuje.
Leszek

Autor koko47
Użytkownik
#7 - Posted: 13 Kwi 2006 19:07 
dzięki ale naprawdę muszę przemeblowąć obsadę i to czym predzej bo nie chce mieszanców uwierzylem gosciowi w sklepie ktory zapewnial że te odmiany się nie krzyżuja no i teraz mam ale jestem dociekliwy i dobrze że jest takie forum gdzie morzna liczyć na pomoc muszę zmniejszyć obsadę poniewaz ja wyjeżdzam a moja żona nie zabardzo zna się i będzie kłopot z podmianą wody morze być problem następny z wyłowieniem danego gatunku ale jakoś dam rade myślę że w moim akwa morze pływać max 30 trofci narazie są małe ale potem karmie spiruliną osi i spirulina z firmy tropical myślę że to dobry pokarm i nie szukam innego pozostaje pytanie które trofcie zostawić bo wszystkie są piękne pomóżcie

Autor rufus1
Użytkownik
#8 - Posted: 13 Kwi 2006 20:00 
Decyzja należy do Ciebie no i ważny jest moim zdaniem glos w tej sprawie Twojej żony przeciez to ona bedzie sie opiekowała akwarium pod Twoja nieobecność :-).
życzę powodzenia i miłych wrażeń przy wyborze obsady do zbiornika.
Leszek

Autor koko47
Użytkownik
#9 - Posted: 13 Kwi 2006 21:11 
dzięki serdeczne za pomoc

Autor tooold
Użytkownik
#10 - Posted: 14 Kwi 2006 06:35 
pytanie które trofcie zostawić bo wszystkie są piękne pomóżcie
postaw drugie akwarium i po sprawie ;-)

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / mam pytanko odnośnie ilości ryb w akwarium? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®