Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Kryptokoryna

Autor Chrisu
Użytkownik
#1 - Posted: 13 Kwi 2006 22:48 
Witajcie ,

czy prawdą jest , że owa roślina zakwasza wodę ? Słyszałem , że jej korzenie zmniejszaja ph

Autor rambowskixx
Użytkownik
#2 - Posted: 14 Kwi 2006 08:45 
Nie ma to chyba zbytniego wpływu. Ja mam bardzo dużo kryptokoryn w swoim akwa. Zauważ że nawet bez roślin przy dużej obsadzie będziesz miał dobowe wachania ph. Ph zależy od zawartości Co2 w wodzie. Ryby w dzień wydalają dosyć spore ilości Co2. Dwutlenek węgla reagując z wodą doprowadza do powstania kwasu węglowego a ten mianowicie zakwasza wodę. W przypadku gdy będziesz miał rośliny to w dzień będą one asymilowały Co2 w ten sposób powodując wzrost ph a raczej brak jego zbytniego spadku. Wiadomo że w nocy proces asamilacji nie zachodzi a ryby i rośliny zużywają tlen produkując Co2. Rano w zbiorniku będziesz miał więc najniższe ph. Jednak sytuacja może być nawet gorsza gdy masz sporo ryb a nie masz roślin. Rośliny pochłaniają azotany oraz produkują tlen co jest ich bardzo dużym atutem. Reasumując uważam że kilka roślin w akwa z Tanganiką to świetny pomysł.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor Chrisu
Użytkownik
#3 - Posted: 14 Kwi 2006 13:12 
no wlasnie od momentu wyjęcia kryptokoryn nie daje rady z azotynami mam ok 100 mg . dzisiaj wsadzam w takim razie kryptokoryne z powrotem do baniaka.

Dzieki Łukasz pozdrawiam życząc Wesołych Swiąt...
Krzysztof

Autor tooold
Użytkownik
#4 - Posted: 19 Kwi 2006 06:53 
Zauważ że nawet bez roślin przy dużej obsadzie będziesz miał dobowe wachania ph. Ph zależy od zawartości Co2 w wodzie. Ryby w dzień wydalają dosyć spore ilości Co2. Dwutlenek węgla reagując z wodą doprowadza do powstania kwasu węglowego a ten mianowicie zakwasza wodę. W przypadku gdy będziesz miał rośliny to w dzień będą one asymilowały Co2 w ten sposób powodując wzrost ph a raczej brak jego zbytniego spadku. Wiadomo że w nocy proces asamilacji nie zachodzi a ryby i rośliny zużywają tlen produkując Co2

ogólnie to nawet się zgadzam, tylko moim zdaniem ryby cały czas produkują CO2 ;-)

przy odpowiednim przygotowaniu podłoża , wkładu filtracyjnego etc unikniemy wahania pH - np. dając na dno wapienie

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Kryptokoryna Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®