Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Czy korzeń dębu zakwasi wodę?

Autor pukownikm
Użytkownik
#1 - Posted: 23 Kwi 2006 22:00 
Witam wszystkich !

Mam pytanie być może prozaiczne, ale od pewnego czasu zastanawiam się nad włożeniem do swojego akwarium z tropheusami korzenia dębu. Można zrobić fajną aranżację w połączeniu z np. Anubiasami albo innymi roślinami. Jak zwykle istnieje jakieś ale ! Czy korzeń nie zakwasi wody ? Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?

Maciej

Autor fazi64
Użytkownik
#2 - Posted: 23 Kwi 2006 22:27 
Witam,
IMHO moze zakwasic, a jak go spreparowales?
Pzdr.
Fazi64

Autor pukownikm
Użytkownik
#3 - Posted: 23 Kwi 2006 22:34 
Nic jeszcze nie robiłem. Nie mam doświadczenia w tym temacie. Zamierzam go potraktować wrzątkiem. Co sądzicie czy to wystarczy ?

Maciej

Autor fazi64
Użytkownik
#4 - Posted: 23 Kwi 2006 22:53 
Witam,
Raczej nie wystarczy, Takie surowe korzenie trzeba dluuuuugo gotowac w mocnym roztworze soli kuchennej, potem dluuuugo moczyc w wodzie, a i tak nie ma pewnosci, czy korzen nie "ozyje" w baniaku i nie zacznie wydzielac substancji nieodpowiednich w biotopie tanganikanskim, a jak zacznie gnic, to w ogole....
Przeciez wystroj w Tandze mozesz skomponowac na setki sposobow, bez uzycia drewna (a jak Ci tak badzo zalezy-uzyj skamienialego).
Pzdr.
Fazi64

Autor Belgrano
Użytkownik
#5 - Posted: 24 Kwi 2006 12:44 
Korzeń zakwasi wodę ale na ile to zalezy jakie duże jest akwarium i co będzie przeciwwagą dla korzenia? Ile żwirku koralowego, wapieni, itd?

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Czy korzeń dębu zakwasi wodę? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®