Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

rozpoznanie odmiany frontos

Autor junior8
Użytkownik
#1 - Posted: 25 Lut 2014 09:03 
witam
posiadam w swoim akwarium frontosy które już jakiś czas temu kupiłem od innego hodowcy. Bardzo mi sie podobały pod względem kolorystycznym ale osoba od której kupiłem nie wiedziała jaka to odmiana.

czy pomoże mi ktoś określić ich odmianę, tylko samce maja większy guz.
za to samice nie mają guza.


z góry dziękuje.

http://www.youtube.com/watch?v=bQhmSc9G8Lo

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 25 Lut 2014 17:03 
Występowanie guza tłuszczowego nie jest cechą diagnostyczną wariantu/gatunku Cyphotilapia.

Na naszym rynku jest wiele krzyżówek cyfotilapia, bo nie zawsze hodowcy dbają o czystość gatunkową/wariantową.

Cyphotilapia z Twojego zbiornika ma 6 pasów z czego jeden, biegnący przez oko przypomina maskę Zorro. Po tych cechach, jak i intensywnym niebieskim kolorze można by sądzić, że jest to któryś z wariantów zambijskich lub południowo-tanzańskich C. gibberosa. Jednak te warianty zwykle maja niebieskie łuski na głowach. Dodatkowo proporcje ciała są dziwne, wydłużone. C. gibberosa ma ciało dość krępe i silnie wydłużone płetwy piersiowe i nitkowate zakończenia płetwy ogonowej. Autorytatywne określenie wariantu w mojej opinii nie jest możliwe. Dlatego zawsze warto wiedzieć co się kupuje i sprzedawca powinien to przekazać.

Marta.

Autor junior8
Użytkownik
#3 - Posted: 25 Lut 2014 18:06 
film trochę zniekształca tylko jeden samiec jest trochę mniejszy w tali przy-chudzony i tak się wydaje ze jest wydłużony, duży samiec jest naprawdę pokaźny i pierwszy zjada wszystko nie zawsze samiec zdominowany je tyle co duży.

dziękuje za objaśnienie wiedziałem ze mogę liczyć na fachowa opinie.

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / rozpoznanie odmiany frontos Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®