Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Sztuczne rosliny a tropheusy i petrochromisy

Autor danlack
Użytkownik
#1 - Posted: 11 Maj 2006 14:05 
Czy moge wlozyc do zbiornika z tropheusami sztuczne rosliny ? Tego przynajmniej nie zjedza :-) a mam z dawnych czasow kilka sztuk.

Autor duch
Użytkownik
#2 - Posted: 11 Maj 2006 14:10 
Witam.Oczywiście że możesz włożyć.Tylko po co????Ani to wyglądu,ani innej korzyści.Wystarczą skąły.Jakby pójść dalej to jeszcze sztuczne rybki przydałyby się do kompletu.Twój zbiornik,Twoja decyzja,ale dla mnie to kicz.Pozdrawiam-Andrzej.

Autor rambowskixx
Użytkownik
#3 - Posted: 11 Maj 2006 16:45 
Bogdan posadź kryptokoryny. Szkoda żeby w tym nowym akwa, które widziałem coprawda bez wody ale zawsze , były posadzone sztuczne rośliny. Krypto są bardzo wytrzymałe i nie wymagają poświęcania większej uwagi ze strony akwarysty. Często bywa tak że nawet w złych warunkach charakteryzują sie bujnym wzrostem.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor danlack
Użytkownik
#4 - Posted: 11 Maj 2006 20:41 
Rzecz w tym ze chcialem wrzucic zeby zaslonic uszkodzenia (kilka sladow nie zamalowanej masy expodydowej) tla jakie mam w zbiorniku - wyszly dopiero po zalaniu woda, wczesniej nie rzucaly sie w oczy. Zaklejenie podobna skalka byloby najlepsze, ale musialbym spuscic polowe baniaka - 550 l do kanalizacji i to na kilka dni - a nie moge sobie pozowlic na wylaczenie zbiornika/filtrow. Myslalem zeby wrzucic taka spadajaca roslinke (ktora mialem w terarium) wiem ze to slabo wygla.

Z roslin mam kilka anubiasow, moze zarosnie to glonami za kilka nmiesiecy i nie bedzie widac.

Autor rufus1
Użytkownik
#5 - Posted: 11 Maj 2006 22:38 
Na pewno zarośnie glonami. Moim zdaniem jest to najlepsze wyscie. Tylko troche cierpliwosci. Zobaczysz jak za kilka miesiecy bedziesz miał naturalne tło z glonami. Widziałem takie, wrażenia bardzo ciekawe i jest super. Podczas obserwacji i olądania skup sie na rybach. Tło jest zawsze tłem dla ryb a nie odwrotnie.
Leszek
ps. kwiatki z plastyku to raczej nie pasuje do natury, ale to kwestia gustu a o tych sie nie dyskutuje.

Autor danlack
Użytkownik
#6 - Posted: 12 Maj 2006 13:28 
OK, zamykam temat. Poczekam na glony.

Autor fazi64
Użytkownik
#7 - Posted: 12 Maj 2006 14:10 
Witam,
A gdzie mozna zobaczyc fotki twojego "oceanu"?
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#8 - Posted: 12 Maj 2006 15:04 
Na www.akwarystyka.com.pl w dziale DIY- Zbiornik 1100-1300 L pod Tanganike ;)

Marcin.T


Ps. Sam Bogdanie robiłeś tło??? Masz jakies fotki z prac nad nim???

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 12 Maj 2006 15:23 
Muszę powiedzieć, że mnie nieco "przytkało". Nie wiedziałam wcześniej tych zdjęć.

No to będzie kawał pięknego zbiornika!!!!!

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#10 - Posted: 12 Maj 2006 15:35 - Edytowany przez: fazi64 
Cyt. ........Muszę powiedzieć, że mnie nieco "przytkało"...........

Witam,
I mnie rowniez - gratulacje!!!!
A "+ -" w jakim przedziale cenowym sie zmiescisz? Czy mozesz przedstawic ogolny kosztorys?
Pzdr.
Fazi64

Autor danlack
Użytkownik
#11 - Posted: 12 Maj 2006 21:12 
Fazi64,
Obiecalem Marcie napisac artykul jak skoncze (stolarka zajmie mi sporo czasu - to dla mnie duzy klopot a chce zrobic sam, ale moze zdarze do lipca) - tam tez pozwole sobie podac jakies szacunki. Troche wstyd, ale mnie nie pytaj o cene (mam ten okolicznosc ze nie musze chwilowo liczyc sie z groszem, chocby pompy tunze, itd, najchetnej postawilbym kilka zbiornikow za te kaske, ale moge miec tylko ten jeden - no moze uda mi sie kiedys postawic jakies 240l na szpital/mlodziez), a w artykule postaram sie zrobic ekonomiczna wycene.
Tak na oko to taki zbiornik (baniak, filtry, oswietlenie) to jakies 4 kpln w wersji minimum - bez obsady.

Marcin,
Tlo niestety kupne z braku czasu (b.duzo pracuje a i tak kosztem pracy - nie wspomne o domownikach majstruje przy zbiorniku)

Sam nie wymyslibym tego wszystkiego, szukam na roznych forach i zbieram wiedze.

W kazdym razie ja mieszkam w bloku i jak na razie odpukac te 1,5-2 tony nie spadly do sasiada. Choc mialem stres na poczatku (brak planow budowlanych), ale na razie nawet klepki nie ugiely sie w sposob widoczny. Polecam i namawiam do dzialania :-) wszystkich tych ktorzy lubia majsterkowac.

Pozdrawiam,
Bogdan

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Sztuczne rosliny a tropheusy i petrochromisy Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®