Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Muszlowiec wielopręgi. Para czy charem ???

Autor kamil99
Użytkownik
#1 - Posted: 27 Gru 2014 22:00 
Witam chciał bym się dowiedzieć czy multiki należy trzymać w haremie czy w parce. Miałem zamiar hodować parę tych ryb w 54l ale niektórzy uważają że multiki należy trzymać 1 samiec + 2/3 samice. Proszę o rady i z góry dziękuje.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 28 Gru 2014 17:57 
Multiki najlepiej jest trzymać w grupie minimum 4-6 osobników i najlepiej w układzie par czyli 2+2 lub 3+3.

W mojej opinii akwarium 54 litrowe jest dla nich zbyt małe. Pisałam Ci o parze N. brevis, N. ocellatus.

Marta

Autor kamil99
Użytkownik
#3 - Posted: 30 Gru 2014 01:28 
Witam i przepraszam że nie odpisałem wcześniej. Więc jakie akwarium poleciła byś dla multików 2+2 ? A tak przy akazji to czy brevisy rozmnażają się łatwo czy mają jakieś specjalne wymagania ?

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 30 Gru 2014 07:43 
jak dla mnie minimum 70 litrów. Kolonia szybko się powiększy, więc im większe akwarium tym lepiej - 80 litrów byłoby super. To zależy czy myślisz o standardowych wymiarach czy nie. Najważniejsza w tym wypadku jest powierzchnia dna. Naprawdę poczytaj w fachowych miejscach:)

Wszystkie właściwie muszlowce łatwo się rozmnażają.

Marta

Autor kamil99
Użytkownik
#5 - Posted: 31 Gru 2014 01:31 
Ok dzięki :~}

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Muszlowiec wielopręgi. Para czy charem ??? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®