Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Powrot do Tanganiki :)

Autor yanik3
Użytkownik
#1 - Posted: 13 Lip 2015 13:41 
Witam ,

Po dość długiej przerwie z Tanganika, wracam do korzeni:)
Tym razem do zagospodarowania mam nowy zbiornik o wymiarach 160x60x60. Filtracja przez sumpa, akwarium ma pudełko przelewowe na tylnej ścianie. Tło akwarium to szkło lacobel blue, na tylnej ścianie i na lewej, pozostałe szyby Opti White, pokrywa aluminiowa z oświetleniem, w obiegu na bajpasie znajdzie się chłodziarka ( woda w poprzednim zbiorniku potrafiła się nagrzać latem do 30stopni... ) Zastanawiam się czym wypełnić sumpa, po za oczywiście ceramiką... Grzałka powędruje do sumpa. By jak najmniej sprzętu było w samym akwa.

Zastanawiam się nad obsadą, z pewnością mięsożerną :)

Możecie mi coś polecić ? Myślałem o LAMPRICHTIS TANGANICANUS, i kukułkach..., sam jeszcze nie wiem, na razie to luźne przemyślenia...

pozdrawiam Piotr

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 14 Lip 2015 06:27 
Lamprichthys to przepiękny tanganicki gatunek, myślę, że u nas nieco niedoceniany. Jest widowiskowy, cudownie się prezentuje w zbiorniku i na dokładkę, nie koliduje z innymi gatunkami. Zawsze go polecam jako uzupełnienie obsady do sporych zbiorników. Świetnie z nim współgrają różne ksenotilapie, ale pasuje do wielu połączeń:)

Marta

Autor yanik3
Użytkownik
#3 - Posted: 22 Lip 2015 15:28 
Dziękuje P. Marto, tak wiec Lamprychthys będzie na pewno :)

Czy do nich jeszcze jakieś Cyprychromisy można dodać ? i w jakiej ilości ?

Na dno myślałem o kukułkach , i może Xenotilapia ochrogenys ? czy nie będą ze sobą kolidować ?

pozdrawiam
Piotr

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 22 Lip 2015 16:49 
Teoretycznie możesz dodać Cyprichromis, ale nie wiem czy takie zagęszczenie toni będzie konieczne.

X. singularis lub X. ochrogenys fajnie się powinna sprawdzić w tym zbiorniku. Testowaliśmy takie połączenia u nas i było ok:)

Sumiki to bardzo interesujące ryby, są znakomitym dodatkiem w wielu zbiornikach.

Musisz przy takiej obsadzie dobrze skomponować aranżację dna:)

Marta

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Powrot do Tanganiki :) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®