Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

***Jakaś choroba zabija mi tropheusy !***

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor Marcin
Użytkownik
#31 - Posted: 6 Cze 2006 23:46 
Ok Bede się starał jak mogę !

Ale najgorsze jest to że byłem po metronid. u weterynarza i powiedział ,że jak kuracja bedzię trwała jeden dzień dłużej to się nic nie stanie a nawet bedzię pewniejszy sukces. Wydawałoby się że ma rację więc uznając go za speca troszkę przedłużyłem leczaenie.
A azotyn No2
= 0,2 może 0,3 był mierzony przed podmianą i jakąkolwiek próbą leczenia !

Autor danlack
Użytkownik
#32 - Posted: 7 Cze 2006 00:01 
Widzisz nie przedluzyles leczenia tylko je skrociles -3.5 dnia to o pol dnia krocej a moglo byc nawet 5 dni czyli do 8 czerwca rano (zwlaszcza ze metro podales chyba wiecozrem 6.06) - co do II etapu leczenia musisz zdecydowac sam czy jest potrzebne - nie karm jeszcze rybek, tylko podawaj witaminy (wieczorem na noc).
Bogdan

Autor trzcinka
Użytkownik
#33 - Posted: 7 Cze 2006 01:03 
Mimo wszystko brawo chłopie-koledzy wytkneli Ci błędy a ja Cię trochę pochwalę-jeszcze kilka dni temu nie byłeś prawie niczego świadomy-teraz mimo wszystko dużo już chyba wiesz.
Myślę -choć mądrzejsi powinni Ci to powiedzieć ,że mimo iż Twoje ryby wydają Ci się już OK-to przygotuj się jednak do drugiego etapu-i zrób go jak należy.Z właściwymi dawkami leków
Napiszą Ci pewnie ile i czego masz dać i zrób tak.
Powodzenia.

Autor trzcinka
Użytkownik
#34 - Posted: 7 Cze 2006 01:28 
.I nie ma co słuchać rad innych -bo po pierwsze pogubisz się a po drugie nikt nie zna się lepiej na Tanganice jak koledzy(ki) z tego forum.

Autor JGr
Użytkownik
#35 - Posted: 7 Cze 2006 07:23 
A azotyn No2 = 0,2 może 0,3 był mierzony przed podmianą i jakąkolwiek próbą leczenia !

Tak czy siak - azotyn powinien być przerabiany na azotan (NO3) i niewykrywalny testem. Dopóki filtry sobie z tym nie radzą powinieneś korygować ten parametr podmianami.

Powodzenia.

Jarek

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / ***Jakaś choroba zabija mi tropheusy !*** Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®