Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

przeprowadzka akwarium...

Autor drozd
Użytkownik
#1 - Posted: 28 Maj 2006 12:01 
witam,

czasem takbywa że trzeba się przeprowadzić, a skoro ja zmieniam lokum to razem ze mną moje akwarium... :-) od jakiegoś czasu przygotowuje się do tej operacji, chciałem was prosić o jakieś rady praktyczne i uwagi, może jeszcze czegoś nie wymyśliłem? ale najpierw kilka szczegółów technicznych... akwarium 240 litrów obecnie pływa tam tylko para dzikich Neolamprologus Sexfasciatus Gold, wystrój to ze 30 kg wapienia muszlowego i piasek (z kolonią świderków) i to chyba tyle... nie wydaje się to dużo ale kompletny demontaż akwa to mega stres dla ryb i dlatego chciałbym go jak najbardziej zminimalizować... planuję całą wodę zabrać ze sobą (mam już z 50 butelek 5 litrowych po wodzie), skały powyciągam, zastanawiam się czy wygrzebywać piasek czy możnaby go przewiźć razem z akwa? czy dno wytrzyma (bo akwa zdejmę z szafki na czas transposrtu i wnoszenia), ile wytrzyma kubełek bez prądu? sama droga zajmie mi jakieś 30 minut i tyle pewnie byłby bez ruchu wody bo wyłączyłbym go tuż przed wyjściem, czy kubełek przewozić zalany wodą czy też wodę wylać? jak przewieźć ryby - po prostu delikatnie w wiaderku czy też każdą z osobna w worku? po wpuszczeniu ryb planuje mała podmianę wody, zaciemnienie akwa, obfite napowietrzanie, witaminy, głodowkę... może jeszcze jakieś rady?

z góry dzięki :-)

pzdr,

Marek

Autor tasma
Użytkownik
#2 - Posted: 28 Maj 2006 13:31 - Edytowany przez: tasma 
Marku
Wody wystraczy polowa. Reszta moze byc swieza. Dobrze by bylo ja odstac bo 50% kranowej wody moze zaszkodzic. Moglby tez dolac 25 jednego dnia, a reszte nastepnego. Moglbys tez nie karmic ryb przez dwa dni wczesniej. Bedzie mniejszy problem z parametrami.
Filtr przewoz zalany, ale nie do konca. Podczas wstrzasow podczas transportu zloze bedzie natleniane. Dla pewnosci przed uruchomieniem wylej wode i zalej akwariowa.
Piasek lepiej przewoz "w wodzie". Szkoda swiderkow. Skaly mozesz na sucho.
Ryby lepiej przewozic w workach, a te w kartonowych pudelkach. Zaciemnienie uspokaja ryby. Z 30 minut zrobi sie na pewno kilka godzin.
Przemek

Autor drozd
Użytkownik
#3 - Posted: 28 Maj 2006 14:01 
Przemek dzięki za rady... teraz moją przeprowadzkę akwarium widze jeszcze bardziej wyraźnie, zwróciłeś mi uwagę na kilka istotnych szczegółów...

mam jeszcze pyatnie czy piasek ze świderkami mogę zostawić w akwa? czy dno wytrzyma? tak byłoby wygodniej i mniej zamieszania tylko nie jestem pewien czy ta 3-4cm warstwa piasku to już nie za duże obciążenie dla przenoszonego akwa... a może szukać jakiejś płyty i na nią zestawić zbiornik i w ten sposób go przewozić?

Marek

Autor tasma
Użytkownik
#4 - Posted: 28 Maj 2006 14:20 
Piasek nie bedzie stanowil problemu. To tylko kilka kilogramow. Samo szklo wazy minimum kilka razy wiecej. Pamietaj tylko zeby podczas transportu akwarium polozyc na czyms miekkim (120 cm wejdzie na tylne siedzenie samochodu).

Autor drozd
Użytkownik
#5 - Posted: 28 Maj 2006 14:30 
to teraz już wiem wszystko... dzięki :-) mam nadzieje że cała operacja przebiegnie bez problemu...

pzdr,

Marek

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / przeprowadzka akwarium... Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®