Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Założenie tanganiki

Autor bingus
Użytkownik
#1 - Posted: 10 Sty 2021 10:14 
Witam
Mam w planach założenie tanganiki 63l 60x30x35 jako akwarium na biurko.Jako filtra użyłbym HW-603B tylko wacham się nad wkładem, ponieważ miałem w planach bio-ceramikę, zeolit,oczywiście z gąbką i węglem na start akwa. Jednak wiem, że zeolit "stabilizuje ph" co mnie niepokoji. Macie jakieś propozycje na lepszą filtrację chemiczną? A może zeolit do tanganiki będzie pasował? Albo istnieją też inne lepsze media do filtracji biologicznej niż bio-ceramika? Wracając do akwa. Przewiduję parkę muszlowców wielkookich. Mała deszczownica i mały filtr wewnętrzny dla dopełnienia napowietrzania. Nie mam też pomysłu na oświetlenie.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 11 Sty 2021 09:02 
W naszych zbiornikach dla par muszlowców uzywamy wyłacznie głowicy z gąbką. Podmian nie unikniesz, więc w tak małym zbiorniku jest to wystarczajace, a gąbka to znakomite medium i biologiczne i mechaniczne.

Marta

Autor michal1313
Użytkownik
#3 - Posted: 23 Lut 2021 20:28 
Węgla nie używaj bo nie ma takiej potrzeby, służy do usuwania związków np. po leczeniu ryb, zeolit odpada ze względu na ph, które obniża. Przy tak małym zbiorniku to wydaje mi się, że dodatkowy filtr wewnętrzny będzie zbędny tym bardziej, że licznej obsady nie będziesz miał. Co do filtracji biologicznej to możesz wrzucić np. spiorax sery 15 mm i gąbkę i na tym bym skończył. Napowietrzanie uzyskasz poprzez skierowanie wyjścia np. deszczownicy spod wody aby uniknąć hałasu w kierunku jej tafli żeby falowała. Oświetlenie zimny led 10000 K w górę byłby chyba ok, jakieś 5 diod w granicach 1W lub metodą prób i błędów.

Autor makaqoa
Użytkownik
#4 - Posted: 27 Lut 2021 16:11 
Witam, czy wiecie może jak wypłukać muszle winniczka?

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 6 Mar 2021 11:08 
Z ziemi? wielokrotnie przepłukujesz w wodzie , możesz pod kranem.

Marta

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Założenie tanganiki Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®