Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Jura Krakowsko-Częstochowska

Autor tropheklm
Użytkownik
#1 - Posted: 2 Lip 2006 23:38 
Witam.
Moje pytanko.Prosze o opinię na temat umieszczenia w zbiorniku z trofeusami skałek pochodzenia Jura Krakowsko Częstochowska.Może ktos posiada wiedzę lub doświadczenia z tego rodzaju skałkami.
Pozdrawiam Łukasz

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 3 Lip 2006 00:51 
Witam!!
Ja posiadam w swoich zbiornikach te skałki/wapienie.
Moim zdaniem sa bardzo efektowne, lekko rozpuszczaja sie w wodzie (po potarciu palcem widoczny jest bialawa zawiesina), uwazam to za "+". Poza tym "fajnie" pokrywaja sie glonami i sa ulobionym miescem zeskrobywania glonow przez Petrochromisy, trofeusy, Simochromisy i eretmodusy.
Leszek

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 3 Lip 2006 05:51 
Dokładnie tak jak napisał Leszek, to wapienie, bardzo dobre do zbiornika z tanganiką.

Marta

Autor tropheklm
Użytkownik
#4 - Posted: 4 Lip 2006 21:58 
Witam i dziękuje za odpowiedz.
Mam zamiar umieścić w zbiorniku jeden lub dwa głazy takiego wapienia.
Myślałem nad przecięciem takich kamieni w połowie i umieszczenie ich na dnie płaszczysną płaską co zmniejszyłoby ciężar kamieni oraz nacisk punktowy na szybę.Dodatkowo umieściłbym je na płycie styropianu.Teraz pozostało mi poszukanie chętnego na takie cięcie kamieniarza.
Pozdrawiam wszystkich Łukasz

Autor Mike
Użytkownik
#5 - Posted: 5 Lip 2006 22:48 
Co do ciecia wapienia wystarczy szlifierka kątowa zaopatrzona w tarcze do ciecia beton koszt ok 5 zł. Więc chyba nie warto szukać kamieniarza :-).
Pozdrawiam
Michał

Autor tasma
Użytkownik
#6 - Posted: 6 Lip 2006 07:41 
Ja zastanowilbym sie nad styropianem. Jak sie trofcie do niego dobiora to bedziesz go mial wszedzie.
Lepiej siatke od filtra dennego, albo wrecz polozyc kamien na szybie (oczywiscie przed nasypaniem piasku), przeciez bedzie to gladka powierzchnia.
Przemek

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Jura Krakowsko-Częstochowska Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®