Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

brunatny piasek dolomitowy

Autor kasanga
Użytkownik
#1 - Posted: 18 Lip 2006 17:19 
WITAM

No i jest od poltora tygodnia woda w akwarium
codziennie mierze no2 no3 parametry ida w gore
po tym czasie no2 0,7 no3 10
codziennie dolewam biostarterow i od tygodnia w zbiorniku plywaja dwa karasie srebrzyste
Pod wplywem oswietlenia t5 ocean white ruszyly glony na kamieniach
i to jest ok
Niestety ale na bialym piasku dolomitowym ktory byl sniezno bialy wyrosl paskudny brunatny glon
jestem gotowy ten dolomit wyjac z akwarium i zastapic go piaskiem kwarcowym(nie ma tego typu problemow)
Tego akurat zupelnie sie nie sp[odziewalem


pozdrawiam Robert

Autor kasanga
Użytkownik
#2 - Posted: 18 Lip 2006 18:28 
parametry nieaktualne przed chwilka zrobilem pomiary te byly z 14 07
no2-0,0:) no3-5:) za 2 tyg wprowadzam pierwsza obsade kasang 7sztuk

za dwa nastepne tygodnie druga wprowadzka 10 sztuk kasang
mam nadzieje ze to bedzie docelowa obsada


Robert

Autor rufus1
Użytkownik
#3 - Posted: 18 Lip 2006 19:41 
Witam!
Ten brunatny glon moze sygnalizowac nadchodzace zmiany w zbiorniku. Zaczyna on powoli dojrzewac. Później glon moze być inny.
Może masz za duzo światła. Sytuacja może byc podobna lub nawet nieco gorsza przy mlodej obsadzie z Kasangą. Gatunkiem jaki poradzilby sobie z tym glonem i poźniej pojawiajacym się jest Petrochromis. Z moich obserwacji w akwarium wynika że stado dorosłych Petrusi w ilosci ok. 12- 13 sztuk potrafi wyczyscic akwarium i kamienie ze wszystkich glonow w ciagu kilku godzin. Poźniej glon nie zdazy sie pojawić, od razu jest zjadany. W takim samym akwarium stado dorosłych Kasang/ Ikol, a nawet Simochromisa w ilości ok. 40 sztuk nie nadąża ze zjadaniem glonów który stale pojawial sie w zbiorniku, czyli ilośc ryb prawie 3 krotnie wieksza.
Oświetlenie w 1 wariancie 2x Ocean White (54 W), w drugim wariancie 1x Ocean White, 1x Planta, do tego wpadajace swiatlo dzienne.
Robercie moim zdaniem wymiana piasku na razie nic nie da bo zbiornik dojrzewa i bedzie sie to wszystko zminieniac. Ja raczej szukalbym zmian w osprzecie, czyli ilośc światla w akwarium, rodzaje swietlowek itp.
Trofeus nie lubi zbyt "mocno' oświetlonych zbiornikow. Szczegolnie dotyczy to niskich zbiornikow.
Leszek

Autor kasanga
Użytkownik
#4 - Posted: 18 Lip 2006 20:02 
zbiornik jest 50cm wysoki 46 szeroki 137 dlugi
sa szyby nakrywowe
oswietlenie to ocean white 54w szt 1
nie wiem moze powodem jest to ze odblysnik tak odchylilem ze wiekszosc swiatla wpada nna przod akwarium imoze to jest powodem ze swiatlo jest bardziej skupione w jednym miejscu bo wlasnie tam zauwazylem ze piasek dolomitowy brunatnieje co ciekawe obok jest piasek kwarcowy ktory sie nie zmienia
Leszku czy nie na tym forum przeczytalem ze najlepszym oswietetleniem dla trofeusow to t5 ocean white tez mialem watpliwosci czy nie za mocne
czy teraz mam szukac w t8?
jak moja kobita to przeczyta to kaplica mogila sam pojde na polowanie
moze mnie odstrzela?

Autor rufus1
Użytkownik
#5 - Posted: 18 Lip 2006 20:37 
Robercie na tym forum była mowa o oswietleniu do trofeusów wielokrotnie. Min. byla równiez mowa o T5 i Ocean White, sam pod wplywem tych wypowiedzi jeden zbiornik "poświecilem" na eksperymenty z T5. Ale roznica w tym ze ja mialem nieco wiekszy zbiornik niz Ty, oswietlenie mam bez odłysnikow. W akwarium sa dorosle ryby w wiekszej ilosci. U mnie zmiana byla podyktowana wpuszczeniem do zbiornika Petrusi i glonow dla nich. Myśle ze T5 sa dobra alternatywa dla typowych i popularnych T8 i uwazam ze nie ma potrzeby zmiany oswietlenia, ew. zmieniłbym rodzaj świetlowki i odłaczyłbym odbłysnik, T5 maja swoje plusy. Czy sa one najlepsze do Tanganiki? nie wiem. Z tego co pamietam to Jacek cos o tym wspominal ale to chodzilo konkretnie o Ocean White bo daja duzo światla, odpowiednie widmo, ale to przecież mozna zmieniać na inne rodzaje swietlowek. Na pewno przy OW akwarium jest dość silnie oświetlone, a odblysnik jeszcze to poteguje. Zmien na świetlowke T5 innej firmy, o tym tez byla mowa. Zakladanie nowego zbiornika zawsze jest na poczatku "laboratorium doświadczalnym" (w Twoim przypadku np. zmiany z odbłysnikiem), u mnie jest podobnie, ale wlasnie caly urok w tym i nie ma łatwo :-). Ale później ogladasz piekne widoki i ciekawe zachowania ryb. Gwarantuje że żona na pewno bedzie razem z Toba podziwiać piekne kolory Kasang, szczegolnie ciekawie to wyglada w jesienne, zimowe wieczory, gdzie dzień jest juz krótszy :-). Na pewno z domu nie bedziesz musial nigdzie wychodzić ;-).
Leszek

Autor kasanga
Użytkownik
#6 - Posted: 18 Lip 2006 20:51 
dzieki Leszku
to teraz bede pisal morsem--..--..:)
oczywiscie ze swietlowki t5 rozdawaja za darmo kochanie
dzisiaj dwoch takich widzialem na miescie

POZDRAWIAM

Autor tooold
Użytkownik
#7 - Posted: 19 Lip 2006 21:23 
Z tego co pamietam to Jacek cos o tym wspominal ale to chodzilo konkretnie o Ocean White bo daja duzo światla, odpowiednie widmo, ale to przecież mozna zmieniać na inne rodzaje swietlowek. Na pewno przy OW akwarium jest dość silnie oświetlone, a odblysnik jeszcze to poteguje. Zmien na świetlowke T5 innej firmy, o tym tez byla mowa

można też zmienić czas oświetlenia - tak na probę ,zanim nastapią inne zmiany w pomysłach

Autor kasanga
Użytkownik
#8 - Posted: 27 Lip 2006 22:21 
Wymienilem swietlowke ocaan whitet5 na sylwanii t5 grolux
Efekt moim zdaniem malo ciekawy
ogolny nastroj rozowawy
bialy piasek odcien rozu
kamienie rozowe
Ocean white daje naturalne biale swiatlo ale jest za silne do mojego akwarium
natomiast gro lux moim zdaniem to super swiatelko dla domku dla KenaI BARBY SLODKO ZE ..... sie chce
malo pozytywnie to wyglada chyba spuszcze wode i kupie sobie lalki

pozdrawiam Robert

Autor kasanga
Użytkownik
#9 - Posted: 29 Lip 2006 13:43 
Zostaje przy ocean white
zdjalem odblysnik i zamontowalem go za swietlowka w strone tylu zbiornika by tlo nie bylo zbytnio oswietlone
Swiatlo jest silne ale o bardzo naturalnej barwie
Karaski juz w oczku wodnym cykl azotowy zamkniety parametry super
temp-26,ph-8 ,tww-11,two-17 ,no2-0,0 ,no3-5
w przyszlym tygodniu przyjezdzaja pierwsze kasangi f1 3-4cm
do konca sierpnia mam nadzieje ze bedzie ich 14-16 sztuk
zastanawiam sie nad tanganikusami4szt

Pozdrawiam Robert

Autor kasanga
Użytkownik
#10 - Posted: 30 Lip 2006 22:51 
Dzieki!!! TOOLD skrocilem czas osw akwarium do 8 godz i brunatny zniknal
natomiast na chropowatych kamieniach rosna zielone formy glonow
A TEROZZ INO CEKOM NA LOWIECKII HEEEEEEEJ!!!
POZDRAWIAM

Robert

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / brunatny piasek dolomitowy Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®