Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Zdjęcia ryb z nowej dostawy

Autor admin
Admin
#1 - Posted: 23 Lip 2006 21:20 
Zobaczcie co Magda z Przemkiem sfotografowali w naszych zbiornikach. To ryby z dostawy, która przyleciała 21 lipca.
http://tropheus.com.pl/galeria/thumbnails.php?albu m=53

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 23 Lip 2006 23:17 
Zdjecia super!! :-)
Szczegolnie urzekly mnie te z żerujacymi Petrusiami i Petrochromisy Moshi Yellow. Szkoda ze nie ma wiecej fotek Xen.
Leszek

Autor tasma
Użytkownik
#3 - Posted: 23 Lip 2006 23:29 
Leszku byly tez zdjecia xen. Marta pewnie poszla juz spac. Mysle ze wprowadzi jutro.
A Petrusie rzeczywiscie sa boskie

Przemek

Autor kasanga
Użytkownik
#4 - Posted: 24 Lip 2006 01:45 
ja rozumiem ze moga sie podobac
no ale zeby zaraz boskie ??
afrykanskie dzieci pewnie tez je lubia
ale na obiad:)

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 24 Lip 2006 06:34 
Juz są chyba wszystkie w galerii.

Ale petusie są super, prawda?

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#6 - Posted: 24 Lip 2006 07:57 
Dziekuje za fotki Xen.
W duzym stopniu zaspokoiły moja ciekawość i dzieki tym fotkom zobaczyłem to co chcialem wiedzieć.
Sa super, zeby nie powiedzieć boskie ;-).
Leszek

Autor timus
Użytkownik
#7 - Posted: 24 Lip 2006 08:10 
Są super boskie i za......te !

Petrusie w moim rankingu wysuneły sie juz jakis czas tem na 1 miejsce.
Przepiękne!!!

Jakies spostrzezenia z obserwacji Marto?

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 24 Lip 2006 08:44 
Jak na razie spokój. Dopiero zaczynam je uczyć jeść. Nie zapomnijcie, ze petrusie były u Michelle tydzień, a potem do mnie przyleciły. Tamtym razem tak miałam z polyodon. Teraz tylko nauka jedzenia. Jak widać obskubują kamienie, ale to...starcza na moment. Wczoraj dostały brokuły i nieco groszku zmiksowanego. Dlatego też połączone są z trofciami, te łatwiej uczą sie jeść i są wzorem dla petrusi.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#9 - Posted: 24 Lip 2006 11:05 
Ze zdjęć wynika że nie są to małe petrusie ;)

Myślałem że Moshi Yellow są nieco mniejsze ;)

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 24 Lip 2006 11:11 
Te maja 14-16 cm. Największy około 18 cm.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#11 - Posted: 24 Lip 2006 12:03 
Tak czy siak wyglądaja przepięknie i ..... narazie są tylko w moich marzeniach ;(

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#12 - Posted: 24 Lip 2006 12:22 
Witam!!!
Marta napisała:
"Dlatego też połączone są z trofciami, te łatwiej uczą sie jeść i są wzorem dla petrusi."
Jest to bardzo wazana informacja dla tych co zamierzają wpuszczać do swoich zbiorników Petrochromisy z odłowu. Ja stosuje podobny sposób " nauki" jedzenia u siebie (sprawdza sie również przy innych gatunkach i czasami w rozruszaniu ryb płochliwych). Jak narazie sprawdza się. Po transporcie ryby sa w stresie spowodowanym róznymi czynnikami. Po wpuszczeniu do zbiornika przeznaczonego na kwaranntanę po paru dniach wpuszczam kilka trofeusów jako "nauczycieli" pobierania pokarmu w akwarium i czasami zmniejszenia płochliwosci ryb. Dlatego tez w tej calej euforii z Petrusiami nie zapominajmy o trofeusach.
Cos w tym musi być ;-), przecież te ryby w środowisku naturalnym doskonale uzupełniaja sie we wspólnym żerowaniu na skałach porosnietych glonami. Trofeus żeruje obok Perusi lub zaraz po nich.

Marcinie dla mnie Petrusie i Xeny to super ryby i od zawsze byly w mojej glowie, z czasem moje marzenia spelniły się z czego sie bardzo cieszę. Nie maly wkład miała w tym Marta :-), za co jej dziekuję!
Marto mam pytanie zwiazane z P. Moshi Yellow. Czy ta wielkość P. Moshi (18 cm) jest mozliwa do osiagniecia w akwarium? Czasami mozemy spotakc podawanie mniejszych rozmiarów dla tego gatunku. Pytanie jest czysto teoretyczne.
Leaszek

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 24 Lip 2006 12:42 
Leszku

Pytałeś o wielkość, sama byłam nieco zdziwiona jak Moshi zobaczyłam, myślałam , że są znacznie mniejsze. Nie są to kolosy jak texas Bulu Point, czy texas Longola, ale są wieksze niż famula. Mam takiego jednego samca ma własnie 18 cm. Jest spory, ale czy w akwarium tak urosną - trudno powiedzieć, nie mam w tym doświadczeń.

A co do połączenia z trofciami - w momencie kiedy włożyłam kamienie z glonami, petrusie udawały, że nic nie widzą - dopiero trofeusy jako pierwsze rozpoczęły zeskubywanie i....pertusie tez za nimi to zrobiły. Podobnie z brokułami i groszkiem miksowanym - trofcie pierwsze, one za nimi.


Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#14 - Posted: 24 Lip 2006 13:04 
Ja równiez byłem nieco zaskoczony ta wielkoscią P. Moshi, dlatego zapytalem. Co do wymienieonych gatunkow wczesniej przez Ciebie to akurat ta wielkośc jest normalna dla tych gatunkow/odmian :-).

U mnie rowniez w akwarium pierwsze pobieraja pokarm trofeusy ktore juz wczesniej przebywaly w zbiornikach akwariowych. Czyli akurat tą odwrotną kolenjośc pobierania pokarmu rozumiem (akwarium- odłów). Gdzieś wyczytałem że w srodowsku naturalnym jest odwrotnie. Pierwszy skubie glony Petrochromis (wieksze, bardziej nitkowate glony), nastepnie zaraz po nim lub obok zaczyna żerować trofeus zjadajac mniejsze glony lub to co pozostalo po żerowaniu Petrusi. Mam tez film gdzie to widać jak chyba tr. Bulu point (lub inna odmiana z grupy "black", nie pamietam)skubie skale obok/ po Petrochromisie.
Leszek

Autor timus
Użytkownik
#15 - Posted: 24 Lip 2006 13:11 
Ciekawe jak będzie to wyglądało w stosunku do akwariówek?
Te pochodzące ze środowiska naturalnego są do siebie "przywiązane"
A co z tymi które nigdy się nie widziały? To ciekawa sprawa.

Marcin.T <')))><

Autor bemben
Użytkownik
#16 - Posted: 24 Lip 2006 13:48 
Jak patrzę na zdjęcie eretmodusów cyano... to wierzę, że jeszcze 100 lat ewolucji i będą mówiły. Zresztą Petro też. Zdjęcia i dostawa super!!!
Krzysiek

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 24 Lip 2006 15:44 
Pierwszy skubie glony Petrochromis (wieksze, bardziej nitkowate glony), nastepnie zaraz po nim lub obok zaczyna żerować trofeus zjadajac mniejsze glony lub to co pozostalo po żerowaniu Petrusi. Mam tez film gdzie to widać jak chyba tr. Bulu point (lub inna odmiana z grupy "black", nie pamietam)skubie skale obok/ po Petrochromisie.

Tak Leszku

po pewnym czasie tak właśnie jest- najpierw pertusie zdzieraja pierwszą warstwę i zreszta wtedy wcale nie dopuszczaja trofci do glonów. Na początku to chyba jednak trofcie szybciej wyczuwaja pokarm i one pierwsze podchodza do niego.

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#18 - Posted: 24 Lip 2006 16:28 
Rozumiem Marto że Twoje porownanie odnosi sie do ryb z odłowu np. z tej samej dostawy zarówno trofeusów i Petrusi.
Zastanawiam sie czym to moze byc spowodowane, ta ich szybsza reakcja na pokarm. Czy mniej sie stresują (trofeusy)? szybciej przechodza aklimatyzację i czy ma to jakis zwiazek z ich zapotrzebowaniem na pokarm itp.
Leszek

Autor admin
Admin
#19 - Posted: 24 Lip 2006 18:42 
Tak dokładnie o tym mówie nigdy nie łączę ryb po dosatwie będących na kwarantannie z rybami z innych dostaw.

Nie wiem z czego to wynika, ale mam takie obserwacje. Z Kasumbe są duboisi - te ryby razem przypłyneły z Tanzanii. Z Moshi są chaitiki - te były odławiana też niedawno. Nie wiem o co chodzi, wg mnie trofeusy są bardziej śmiałe, szybciej sie uczą. To tylko moje doświadczenia i obserwacje.

Marta

Autor trzcinka
Użytkownik
#20 - Posted: 24 Lip 2006 21:57 
Rozumię że dorosłe Petrusie yeloołki-so nieco mniejsze niż inne odmiany-czy w takim razie wymagania co do wielkości akwa są takie same-czyli pow 500 litrów.?

Autor admin
Admin
#21 - Posted: 25 Lip 2006 06:23 
Beatko - muszą mieć minimum 800l

Marta

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Zdjęcia ryb z nowej dostawy Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®