Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

mieszanie obsad

Autor tooold
Użytkownik
#1 - Posted: 6 Sier 2006 17:41 

Autor fazi64
Użytkownik
#2 - Posted: 26 Sier 2006 00:40 
Witam,
A to fotki z mojego podworka:


Zjadana ryba byl mlody similis (przez przypadek obie ryby rzucily sie w strone tego samego platka spiruliny i niestety - stalo sie nieszczescie).
Trzy godziny trofeus przelykal biedaka i w koncu mu sie udalo.
Pzdr.
Fazi64

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#3 - Posted: 26 Sier 2006 16:37 
Fazi64, to Ty na wszelkich forach chwalisz się że masz taką zgodę w akwarium i maluchy pływają razem z dorosłymi a tu taka fotograficzna plama?!

Eh! A ja byłam taka pełna podziwu i zadrości...

Nawet moje maluchy ulokowałam za szybą tak by stare mogły się na nie przyglądac i przyzwyczajać do ich obecności i widoku ( może i głupi pomysł ale muszę przynajmniej tak spróbować).

Pozdrawiam,
Katarzyna

Autor fazi64
Użytkownik
#4 - Posted: 26 Sier 2006 20:11 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
To byl, jak wspomnialem wyzej nieszczesliwy przypadek. Akurat widzialem ten moment. Obie ryby rzucily sie w strone tego samego kawalka pokarmu. Szybszy byl muszlowiec, ale rozpedzona "oska" nie wyhamowala i polknela podwojny kasek. A ryby naprawde zyja zgodnie.
Tylko muszlowce w duzym akwarium przestaly sie mnozyc, bo trofeusy wraz ze wzrostem, coraz mniej zaczely sie przejmowac atakmi odpedzajacych je muszlowcow i te niepokojone ciaglymi wizytami "braci wiekszych" protestuja nie trac sie.
Przyklady:

"3 pokolenia w jednym":


"Nieproszony gosc":


"A teraz ja":

Pzdr.
Fazi64

Autor duch
Użytkownik
#5 - Posted: 27 Sier 2006 06:55 
Witam.Fazi64!!Brak tareł u muszlowców raczej nie jest spowodowany tym,że trofcie podrosły.Raczej problem tkwi w tym,że muszlowce nie mają odpowiedniej diety,a na samej spirulince pewnie okraszanej od czasu do czasu nie bedą odpowiednio odżywione do tego aby odbywały tarła.Pozdrawiam wszystkich-Andrzej.

Autor fazi64
Użytkownik
#6 - Posted: 27 Sier 2006 11:23 
Witam,
No nie wiem, nie wiem, bo sytuacja miala sie zupelnie inaczej, gdy trofcie byly male (a pokarm ten sam-przewaga "zielonego").
Pzdr.
Fazi64

Autor duch
Użytkownik
#7 - Posted: 27 Sier 2006 18:31 
Witam.Wszystlo możliwe,ale nie jest wykluczone że to jest kwestia pokarmu.Powiem na przykładzie callonochromisów.U kolegi były z trofciami i odbyły 2-3 donoszone tarła.Potem jednak samica nie miała siły nosic i po kilku dniach zjadała młode.Jakiś czas jeszcze ryba miała kondycję,ale przy karmieniu na dłuższą metę ryb miesożernych samymi roślinkami musi się w końcu odbić na ich kondycji,rozmnażaniu,itp.PozdrawiamAndrzej.

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / mieszanie obsad Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®