Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Tluste plamy na popwierzchni - jak usunac?

Autor winiar
Użytkownik
#1 - Posted: 19 Sier 2006 10:28 
Czolem!

Dzis podczas sprzatania jednego z baniaczkow zobaczylem i poczyem na raku tluste plamy. Skad? - nie wiem [nowy tilterek <agua szut 550> i zabezpieczenie wirnika? Karmienie ryb podczas mojej nieobecnosci? - nie wiem. Na powierzchni widac tluste plamy - male ale sa. Rybki nie choruja czuja sie dobrze i jedza chetnie pokarm. I ty pytanie jak to badziewie usunac?

marek

Autor tasma
Użytkownik
#2 - Posted: 19 Sier 2006 11:35 
Czasami mi tez sie cos takiego pojawia. Bylo o tym na forum. Jakas blona bialkowa czy cos takiego. Ja zbieram gleboka miseczka i wylewam. Pomaga.

Przemek

Autor rufus1
Użytkownik
#3 - Posted: 19 Sier 2006 11:45 
Jest jeszcze jeden sposob. Należy polożyc na powierzchni wody (przy wylaczonym filtrze) papier nasiakajacy woda i odczekac chwile i powoli go sciagac lapiac za dwa rogi kartki.
Takie plamy moga miec wiele przyczyn. tak jak napisal Przemek moze byc blona bialkowa, rownie dobrze moga to byc zasnieczyszczenia z zewnatrzamwarium. Np. cos bylo w poblizu akwarium rozpylane (np. plyn do mycia okien). Czasami w niektorych filtrach uzywane sa "samary" (niestety w niektorych polskich tak jest, szczegolnie tych starszych), ja sie domyslam ze moze to byc wazelina i to rowniez moze powodwac powstawanie takich palm, wkladanie rak do akwarium nie dokladnie splukanych po wykonywaniu innych czynnosci nie zwiazanych z obsluga akwarium.
Myśle ze powinno rowniez pomoc silna napowietrzanie tuz przy powierzchni wody tak aby caly czas woda dosc silnie falowala.
Leszek

Autor rufus1
Użytkownik
#4 - Posted: 19 Sier 2006 11:46 
Przepraszam mialo byc "smary", a nie samary ;-0.
Leszek

Autor winiar
Użytkownik
#5 - Posted: 19 Sier 2006 11:59 
O jakim papierze piszesz? napisz cos wiecej - skad go wziac gdzie kupic?
Co do wkladania brudnych rak - w moim przypadku odpada - zawsze myje i dokladnie plucze rece przed wlozeniem ich do baniaczka -> to podstawa. W akwaruim [ma 120l] chodza 2 filterki aqua szut 550 i stary ale bardzo dobry Aquael fat 3 i oba ustawione sa tak by lecialy babelki powietrza, wiec napowietrzanie jest OK. W yej chwili nie widac zadnch plamek na powierzchni ale jak wylacze filtry to pojawiaja sie.

Autor tooold
Użytkownik
#6 - Posted: 19 Sier 2006 12:24 
O jakim papierze piszesz

coś o konsystencji bibuły

Autor tasma
Użytkownik
#7 - Posted: 19 Sier 2006 12:36 
Ja uzywalem kiedys do tego recznikow papierowych. Nie dawalo mi jednak spokoju czy farba uzywana do malowania na nich wzorkow nie jest toksyczna i dlatego tez zaprzestalem stosowania.

Autor winiar
Użytkownik
#8 - Posted: 19 Sier 2006 12:57 
Moze glupie pytanie - a papier sniadaniowy?

Autor tooold
Użytkownik
#9 - Posted: 19 Sier 2006 20:09 - Edytowany przez: tooold 
papier sniadaniowy

jest do sniadania , ale potem kto wie ? ;-)))))
wiesz imho to zależy czy jest nasiąkliwy ?

jeśli to taki problem, to pomyśl o filtrze powierzchniowym i włącz napowietrzanie

Autor fazi64
Użytkownik
#10 - Posted: 19 Sier 2006 21:20 
Witam,
Ja uzywam w takich przypadkach zwyklego bialego arkusza z np. bloku rysunkowego. Jest on dosc "szorstki" i swietnie lapie zanieczyszczenia, a przy tym nie rozpada sie tak szybko, jak recznik papierowy i nie ma zadnych malunkow.
Pzdr.
Fazi64

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Tluste plamy na popwierzchni - jak usunac? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®