Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Dzisiaj 13 -tego - nomen -omen dotarły nowe ryby

Autor admin
Admin
#1 - Posted: 13 Wrz 2006 18:26 
Wreszcie je rozpakowaliśmy. Pierwsze moje wrażenia

Boska Kasanga, cudowna Kala Island, nie mówie o przepięknej Ikoli.

Lophobagrus cyclurus to małe cudeńka - poumykały zaraz pod kamienie i tyle je widziłam.

No i majestatyczne Cyatopharynxy. A do tego wszystkiego przepiękna Cyprichromis leptosoma Yellow Head.

Jak ja lubię takie dni!

Marta

Autor drozd
Użytkownik
#2 - Posted: 13 Wrz 2006 18:29 
Jak ja lubię takie dni!

wcale się nie dziwię :-)

a kiedy można spodziewać się zdjęć nowych ryb? a jak tam A. Compressiceps gold head?

Marek

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 13 Wrz 2006 18:41 
Nowe zdjęcia w tym tygodniu i jak przyjadą Magda i Przemek.

Gold Head- jutro je opisze, dzisiaj nie miałam czasu się im dokładnie przyjrzeć.

Marta

Autor drozd
Użytkownik
#4 - Posted: 13 Wrz 2006 19:24 
w takim badz razie czekam i na zdjęcia (pewnie jak wszyscy forumowicze :-) i na wrażenia odnośnie gold head-ów...

Marek

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 13 Wrz 2006 19:28 
Jak na razie to "padam na nos". Takie rozpakowywanie to...niezły wysiłek.

Marta

Autor drozd
Użytkownik
#6 - Posted: 13 Wrz 2006 20:01 
Jak na razie to "padam na nos". Takie rozpakowywanie to...niezły wysiłek.

wierzę, wierzę... a do tego pewnie niezłe emocje przy otwieraniu kolejnych boksów... ale proszę mi wierzyć że gdyby Kraków nie był dla mnie tak daleko to z chęcią pomagałbym przy każdej dostawie jako wolontariusz... :-)

Marek

Autor timus
Użytkownik
#7 - Posted: 14 Wrz 2006 08:15 
Marek ja już od kilku lat mówie Marcie że gdyby Kraków był na pomorzu to miała by mnie dość ! ;)

Alba zaczeła do mnie mówić synu ;) -to oczywiście żarcik ;)
Bo kto by chciał mieć na utrzymaniu takiego syna?

Ja z niecierpliwością czeka na fotki Cyatopharynxy!

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 14 Wrz 2006 10:10 
No wiec tak

Alt. Gold Head ma złotą głowę, lica na pokrywach skrzelowych błyszczą, jakby ktoś nałożył na nie złoto.

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#9 - Posted: 14 Wrz 2006 10:26 
Marto czy moze beda w galerii zdjecia Cyprichromis leptosoma Yellow Head.
Czy wszstkie samce tej odmiany sa tak samo wybarwione? Czy moze sa jakies roznice, chodzi mi szczegoleni o żótawa glowe oraz pletwe grzbietowa. czy jest jednolicie , cal czarna z bialawa obwodka? Moze wiesz czy u tej odmiany moga wystepowac jakies roanice w ubarwieniu samcow.
Leszek

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 14 Wrz 2006 10:37 
Leszku

Jak na razie wybarwiaja się powoli. Głowa i ogon chyba u wszsytkich jestzółta - sprawdze za chwilę. Płetwa jest "prawie" czarna - nie wiem jaka będzie głębia tego koloru przy całkowitym wybarwieniu. Obwódka jest, ale nie zdążyłam sie przygladnąć wszystkim osobnikom. Teraz dbam głownie o ich kondycję, a potem dopiero ubarwienie.

Napisze wiećej za 2 godziny.

Marta

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 14 Wrz 2006 12:18 
No wię tak Leszku. Mam w całym stadzie jednego samca o niebieskim ogonie, pozostałe maja zółte ogonki. Niczym innym się nie różnią. Mają iałe dlikatne obrzeżenie na płetwie grzbietowej. Samce są bardzo duze, samiczki znacznie mniejsze. Nabieraja powoli kolorów.

marta

Autor rufus1
Użytkownik
#12 - Posted: 14 Wrz 2006 12:36 
rozumiem. Dziekuje za informacje w tak teraz goracym czasie jakim jest dostwa.
Poczekam na fotki.
Leszek

Autor drozd
Użytkownik
#13 - Posted: 15 Wrz 2006 00:06 
Alt. Gold Head ma złotą głowę, lica na pokrywach skrzelowych błyszczą, jakby ktoś nałożył na nie złoto.

super musi to wyglądać... a jakiego koloru jets reszta ciała? już nie moge doczekac się zdjęć (tych Alto ale i reszty dostawy oczywiście :-)

Marek

Autor admin
Admin
#14 - Posted: 15 Wrz 2006 05:27 
Resztaciała jest szaro-brązowa.

Marta

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Dzisiaj 13 -tego - nomen -omen dotarły nowe ryby Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®