Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Zdjęcia z dostawy wrześniowej

Strona  Strona 1 of 4:  1  2  3  4  Next »  
Autor admin
Admin
#1 - Posted: 18 Wrz 2006 05:46 
Wybaczcie - jest świt, no jeszcze nie do końca.

Ponizej link do piewszych zdjęć z nowej dostawy. po południu będzie więcej

http://tropheus.com.pl/galeria/thumbnails.php?albu m=lastup&cat=-55

marta

Autor worton
Użytkownik
#2 - Posted: 18 Wrz 2006 09:05 
Witam,

l. cyclurus ale jeszcze nie do konca wyluzowany :)

Pozdrawiam.

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 18 Wrz 2006 09:09 
Jak na 4 dni po dostawie to chyba nieźle. A na czy to wyluzowanie ma polegać wg Ciebie?

Marta

Autor worton
Użytkownik
#4 - Posted: 18 Wrz 2006 09:14 - Edytowany przez: worton 
Nie maja kolorkow w ogole, nie wiem tez czy to przez zdjecie ale maja jakas jasniejsza glowe niz reszte ciala - ale to kosmetyka :) - sliczne sa!
A jeszcze takie pytanko - jakiej one sa wielkosci?

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 18 Wrz 2006 09:18 
Są od 3-5 cm. Raczej niezbyt duże. To chyba młode okazy. Nie wiesz jak długo one żyją?

Marta

Autor worton
Użytkownik
#6 - Posted: 18 Wrz 2006 09:20 
A to fakt - jeszcze maluchy :).

Nie mam pojecia. Te mlode, ktore przyszyly na swiat w akwarium no i o ktorych wiadomo :) maja jakies pol roku i jeszcze sa oseskami ;).

Pozdrawiam.

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 18 Wrz 2006 09:21 
A jakiej są wielkości?

Marta

Autor worton
Użytkownik
#8 - Posted: 18 Wrz 2006 09:24 
Okolo 3cm mniej wiecej - one nie rosna rownomiernie i samce rosna duuuzo szybciej niz kobitki. No i jak wiekszosc sumow z Tanganiki rosna powoli.

Pozdrawiam.

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 18 Wrz 2006 09:26 
to u mnie 2 sztuki są takie małe. Czym karmisz swoje?

Marta

Autor worton
Użytkownik
#10 - Posted: 18 Wrz 2006 09:29 
Platki - TetraMenu.
Granulki Tropicala - Spirulina (maja 6% spiruliny).
Tabletki Acti dla ryb dennych (tez jakis dodatek spiruliny).
Mrozonki:
Solowiec, wodzien, komar, kryll, mysis. Czasem zywego solowca podaje jak trafie w sklepie.

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 18 Wrz 2006 09:43 
Ja na razie podaję im głownie mrożonki. Tabletki i płatki wprowadzać bede stopniowo.

Marta

Autor worton
Użytkownik
#12 - Posted: 18 Wrz 2006 09:50 
To juz sprawdzona metoda :), a one siedza w tych norkach razem? Nie ma przepychanek?

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 18 Wrz 2006 09:54 
Część siedzi za gąbką fiiltra, częśc w norkach. Są naprawdę spokojne. Może to tymczasowe - przecież to okres aklimatyzacji, zobaczymy.

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#14 - Posted: 18 Wrz 2006 10:08 
Symapatycznie wygladaja te sumiki i bardzo ciekwie. Maja super pyszczki.
Mama pytanie. Jak wyglada ich zachowanie i mozliwosc wspolzycia w jednym zbiorniku z innymi sumami z Tanganiki? np. w polaczeniu z S. multipunctatus.

Autor timus
Użytkownik
#15 - Posted: 18 Wrz 2006 10:36 
O widze że kolejne z sumików przypadły Ci do gustu Leszku ;)

Multipunctatus to nr. jeden na mojej liście . A czy juz widomo co było w tym opracowaniu gdzie obok narybku z pyska S.Diagramma leżał młody multi?

Strasznie mnie to ciekawi czy na nosiciela nadzja sie Simochromisy.

Marcin.T <')))><

Autor worton
Użytkownik
#16 - Posted: 18 Wrz 2006 10:56 
Powiem tak - mam u siebie 5 synodontis petricola "burundi" - to taka forma, ktora uwaza sie za wyjsciowa i nie widze problemu w trzymaniu lophiobagrusow i petricol razem - narazie. Sytuacja moze sie jednak diametralnie zmienic gdy petricole podrosna i przestana byc tak bojazliwe. Zarowno phyllonemusy jak i lophiobagrusy moga nie wytrzymac konkurencji pokarmowej ze strony petricol, ktore teraz sa naprawde niesmiale a z wiekiem staja sie bardziej hmm zaborcze. S. multipunctatus dla odmiany jezeli jest trzymany w grupach po aklimatyzacji nie wie co to strach, osobicie nie probowalbym takiego polaczenia.

Ja nie doczytalem tego artykulu do konca ale jak bede wiedzial co i jak to dam znac :).

Marto co do ich spokoju to mozliwe, ze jest on poza oczywiscie nowym otoczeniem spowodowany takze dosc mlodym wiekiem sumikow. Nie wiem jak l. cyclurus ale l. brevispinis zostaja razem w grupie dosc dlugo.

Pozdrawiam.

Autor rufus1
Użytkownik
#17 - Posted: 18 Wrz 2006 11:01 
Marcinie sumy to ciekawe stworzonka i piekne. U mnie tez jak narazie pierwszy na liscie jest S. multipunctatus, ale lista jest caly czas otwarta ;-), poszukiwania trwaja.
Ciekawa sprawa z tymi Simochromisami.
Leszek

Autor rufus1
Użytkownik
#18 - Posted: 18 Wrz 2006 11:11 
Marcinie chociaz ja jak narazie planowalem w przyszlosci polaczyc S.multipuncatausy z Malawi, a dokladnie z H. electra (stara nazwa). /ten pyszczak jest spokojny, dosc duzy, chetnie sie wyciera i bezproblemowy, a na dodatek jest jeszcze piekny. Kiedys je hodowalem.
Boje sie o to kombinowanie z biotopami, ale zobaczymy to przyszlosc. Moze cos znajde z Tanganiki. Myslalem o C. horei, ale to znowu agresja gatunkowa moim zdaniem byt duza i moze byc nerwowo;-).

Autor fazi64
Użytkownik
#19 - Posted: 18 Wrz 2006 11:21 
A czy juz widomo co było w tym opracowaniu gdzie obok narybku z pyska S.Diagramma leżał młody multi?

The evolution of brood parasitism in the cuckoo catfish (S.
multipunctatus)
The most fascinating behavioral adaptation in Synodontis
is certainly the evolution of brood parasitism in S. multipunctatus
from Lake Tanganyika [25] (Fig. 1c). In the
course of our sampling we found larvae of S. multipunctatus
in the mouth of Simochromis babaulti and S. diagramma
females (with up to three catfishes per female).


Witam,
Ten fragment oparacowania, jak i podpis pod zdjeciem mowi, ze autorzy w trakcie badan znajdowali larwy sumikow (az do 3 szt. na samice) u Simochromis babaulti i S. diagramma - wiec do dziela!!
Pzdr.
Fazi64

Autor rufus1
Użytkownik
#20 - Posted: 18 Wrz 2006 11:32 
W naturze nie ma problemu :-), spotykaja sie oba te datunki, wplywaja na miejsce tarla, podrzucaja jajka i pozniej sie rozchodza kazde w swoja strone.
W akwarium zeby to razemn trzymac to juz niestety nie taka latwa sprawa, moim zdaniem moze byc w penym sensie koflikt jezeli chodzi o pokarm. Zapewne zeby sumy byly w dobrej kondycji do tarla nalezy zadbac o konkretny pokarm, ktory nie koniecznie moize byc zdrowy dla Simochromisow, chociaz one wszystko zjedza nawet kawalki silikonu w akwarium ;-).
Zaraz nas Marta z tego watku przepedzi ;-), nieco odbieglismy od tematu. Przpraszam!

Autor admin
Admin
#21 - Posted: 18 Wrz 2006 17:17 
Przeglądajcie nową galerię - teraz to......mam nadziej dech będzie zapierało. Wprowadzam cała nową grupę zdjęć

http://tropheus.com.pl/galeria/thumbnails.php?albu m=lastup&cat=-55

Marta

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#22 - Posted: 18 Wrz 2006 17:21 

Autor worton
Użytkownik
#23 - Posted: 18 Wrz 2006 17:31 
Przepiekne wrecz sa jak dla mnie Tropheus sp. Muzi i Tropheus sp. Kala Island - pobily mojego dotychczasowego faworyta Tropheus sp. Ilangi!
No po prostu cudenka na pletwach ;)

Autor admin
Admin
#24 - Posted: 18 Wrz 2006 17:38 
Reszta za godzinę.....lece do ryb

Marta

Autor worton
Użytkownik
#25 - Posted: 18 Wrz 2006 17:40 
No zakochalem sie - jak patrze na sp. Muzi to po prostu wymiekam - schowac sie moga nawet papugi ze swoimi kolorami :))).

Marto a na zdjeciu w galerii to jest samiec czy samica Cyathopharynx foai? Bo o samcach tej pielegnicy mialem nieco inne wyobrazenie po obejrzeniu filmu "Jewel of the Rift".

Pozdrawiam.

Autor admin
Admin
#26 - Posted: 18 Wrz 2006 19:00 
Sa też samce, ale one dopiero sie wybarwiaja. To trudne ryby one wymagaja czasu i aklimatyzacji.

Marta

Autor admin
Admin
#27 - Posted: 18 Wrz 2006 19:18 
Teraz są chyba juz wszystkie zdjęcia

Marta

Autor worton
Użytkownik
#28 - Posted: 18 Wrz 2006 20:22 

Autor admin
Admin
#29 - Posted: 18 Wrz 2006 20:39 
To Ilangi Yellow Real - mamy dorosłe i takie w rozmiarze medium 5-6 cm.

Marta

Autor sue
Użytkownik
#30 - Posted: 18 Wrz 2006 22:07 
Rybki, które przyleciały są po prostu cudowne...

Ogromne wrażenie zrobiły na mnie Kasangi, Ilangi Yellow Real i te małe pływające tęcze Kala Island i Muzi. Gwarantuję, że każdy kto popatrzy w błękitne oczka Kipili zakocha się od pierwszego wejrzenia...
A Cyprichromis leptosoma jumbo Yellow Head - ufff... cudeńka!!!
Nie byłabym sobą gdybym nie wspomniała o Altolamprologusach ;)

Ja, ryby i aparat!!! Szkoda, że niedziela była taka krótka...
Pozdrawiam
Magda

Strona  Strona 1 of 4:  1  2  3  4  Next » 
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Zdjęcia z dostawy wrześniowej Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®