Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Zdjęcia z dostawy wrześniowej

Strona  Strona 3 of 4:  « Previous  1  2  3  4  Next »  
Autor jacekkudla
Użytkownik
#61 - Posted: 19 Wrz 2006 14:24 
A może tak ktoś z Warszawy byłby chętny by się wybrać??? Zawsze raźniej i ciekawiej kilka godzin w podróży o rybkach porozmawiać??
JAcek

Autor rufus1
Użytkownik
#62 - Posted: 19 Wrz 2006 14:25 
Co do tej fantazji ułańskiej i przyjazdu do Krakowa. Mnie czasami takie mysli nachodza, szczegolnie w nocy jak nie moge spac. Napatrzę sie i kombinuje. Kiedys jak bylem nieco mlodszy to na pewno bylbym przynajmniej raz w miesiacu w Krakowie (kiedys tak jezdzilem na Ślask, Warszawa i wiele innych odleglych miejsc) a teraz uuuuuu..... inne tryb zycia bardziej domatorski. No i moja bestia. Trzeba sie nim opiekowac. ale cos bede myslal o przyjezdzie do Krakowa.
Leszek

Autor admin
Admin
#63 - Posted: 19 Wrz 2006 14:29 
Leszku

Naprawde - myślisz...super. A tak apropos odłowili mi następne X. papilio Tembwe.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#64 - Posted: 19 Wrz 2006 14:46 
No dosyc tego! Teraz to mnie rozsierdziliście;)

Kiedy zwalamy sie Mierzeńskim na kark?

Z tym że ja teraz wykupuje kuszetke bo puźniej jestem padnięty i nie mam siły mysleć ;)

Marcin.T <')))><

Ps. Tak żeby jeszcze było co oglądać ;)

Autor rufus1
Użytkownik
#65 - Posted: 19 Wrz 2006 14:47 
No nie Marto nie zalamuj mnie!!! ;-) , o rany. Super. Dlaczego ja nie spie na pieniazkach! :-(. chociaz po cichu mam jeszcze w dalszych planach powiekszenie stada o 4 sztuki doroslych, ew. jakis maluszki w nieco wiekszej ilosci. Te obecnie jeszcze przechodza aklimatyzacje i kwarantanne. Marto bardzo dobrze sprawdzaja sie dla nich jako towarzystwo i "rozruszniki" Xeny ochrgenys.

Autor rufus1
Użytkownik
#66 - Posted: 19 Wrz 2006 14:49 
Marcinie ja jak tylko zalatwie opiekuna dla mojej bestii to moze cos pomysle.

Autor admin
Admin
#67 - Posted: 19 Wrz 2006 14:55 
Zamówiłam też kilka innych niespodzianek, ale ....to na razie tajemnica.

No, no....Panowie zapraszam

Marta

Autor admin
Admin
#68 - Posted: 19 Wrz 2006 14:55 
A może znowu jakieś małe spotkanko???

Marta

Autor timus
Użytkownik
#69 - Posted: 19 Wrz 2006 15:23 
No właśnie do tego zmierzam. Co Wy na sobote 30 września? Może Krzyśkowi uda sie przełożyć te kilka dni?

Leszek musisz być! Ja mam większy kłopot uwierz mi. Jak chcwsz to ja załatwie opieke dla Rufusa a Ty pogadaj z moją Żonką ;) (widzi mnie tylko w niedziele bo albo pracuje albo jestem na budowie)

Daniel w sumie to Tobie też w życiu jeszcze ręki nie podałem.

No czekam na Wasze odpowiedzi.

Marcin.T <')))><

Autor fazi64
Użytkownik
#70 - Posted: 19 Wrz 2006 15:28 
Witam,
Ja niestety, obiecalem juz znajomemu wspolny wyjazd 27.09 i ten (rozmawialem z nim dzisiaj) juz pozalatwial sobie zmiennika (sklep zoo) na ten dzien.
Ale propozycja wspolnego spotkania jest kuszaca (i to bardzo)!
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#71 - Posted: 19 Wrz 2006 15:30 
Ja wiem że naprawde ciężko jest wszystkim sie spyknąć na jesen dzień.
Ale myśle że gra jest warta świeczki.

Marcin.T <')))><

Autor worton
Użytkownik
#72 - Posted: 19 Wrz 2006 15:45 
;)) kurcze akurat tak na weekend do krakowa skoczyc przed rozpoczeciem kolejnego roku nauki byloby okejowo hm - popytam jak tam moi znajomy i dam znac ;))). Chcialbym na zywo te tropheuso-klejnociki zobaczyc :D

Autor timus
Użytkownik
#73 - Posted: 19 Wrz 2006 15:48 
I taka postawa mi sie podoba ;)


Marcin.T <')))><

Autor drozd
Użytkownik
#74 - Posted: 19 Wrz 2006 16:00 
Wiecie co - Marcin to zna - weekendowy bilet - jazda noca i jesteście w Krakowie. Toruń i Malbork wcale nie są tak daleko - więcej fantazji Koledzy -:)))

w sumie to i racja... :-) ale teraz zbieram każdy grosik na nowe ryby także tym razem musze obejśc się smakiem... ale na przyszłą dostawę kto wie kto wie... :-)

Marek

Autor tasma
Użytkownik
#75 - Posted: 19 Wrz 2006 16:19 
Ja sie oczywiscie pisze na wyjazd. Mysle ze Magda tez nie odmowi.
Czekamy w blokach startowych na informacje. Mam nadzieje ze znowu sie 80% nie wykruszy, jak to zwykle bywa... Wiem mi jest latwo gadac bo mam 80 km :)

Przemek

Autor rufus1
Użytkownik
#76 - Posted: 19 Wrz 2006 16:28 
Ja jezeli milabym jakies plany zwiazane z wyjazdem to dopiero październik. koniec wrzesnia - poczatek października zaczynam rehabilitacje mojej nozki, a dokladnie stopy przez 10 dni. Czyli jak widac nie moglbym podjechac w tym terminie :-(.
Leszek

Autor timus
Użytkownik
#77 - Posted: 19 Wrz 2006 16:31 - Edytowany przez: timus 
Mrek potraktuj taka wyprawe jako mobilizacje ;) Jak sie napatrzysz to będziesz miał lepszego kopa do zbierania funduszy. Bilet wekendowy w obie strony to tylko 60 PLN.

Przemka sie nie pytałem bo wiem że na ludzi z starej gwardii można zawsze liczyć ;)

Marcin.T <')))><

Autor timus
Użytkownik
#78 - Posted: 19 Wrz 2006 16:38 - Edytowany przez: timus 
A konkretnie Leszku? Podaj date. Ja tylko poprosze o sobote bo tak jest najwygodniej (bilet tańszy)

Marcin.T <')))><

Ps. Może spotkamy się w kuszetce przy jednym piwku?

Autor tasma
Użytkownik
#79 - Posted: 19 Wrz 2006 16:58 
Wiesz Marcin ja mam rzut beretem. Gdybysmy dyskutowali o spotkaniu w Toruniu, czy Bydgoszczy pewnie dla Ciebie nie stanowiloby to problemu.
A tak moge Was tylko dopingowac bo to kawal drogi.
Fajnie by bylo sie wreszcie spiknac w wiekszym gronie.

Autor timus
Użytkownik
#80 - Posted: 19 Wrz 2006 17:04 
Wiesz dla mnie a w sumie dla mojej Żonci to obojętnie gdzie ja jade jest na nie ;)

Mało sie widzimy i ja to rozumiem. Czekam aż wszyscy sie wypowiedzą kiedy im najbardziej pasuje. Ja postaram sie być kiedy trzeba będzie. Jak zwykle na ostatnia chwile wynegocjuje ;)

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#81 - Posted: 19 Wrz 2006 17:17 
Marcinie po piwku to pewnie obudzilibysmy sie nad Tanganiką! W snie lub na jawie ;-)
Dokladnie to bede wiedzial pod koniec wrzesnia jak mi fajna pani rehabilitanka ustali terminy.
Oczywiscie biore pod uwage sobote.
a tak na powaznie to z tym piwem : nie lubie piwa, no moze typu karmi (wiem ze to nie piwo ale......), dla mnie za gorzkie, a ja slodki chlopak jestem ;-)

Autor timus
Użytkownik
#82 - Posted: 19 Wrz 2006 17:31 
Znajdziemy i słodkie ;) Gingers lub reds jabłkowy to nie te czasy że tylko goszkie ;)

Czekam na termin Panowie i Panie oczywiście ;)

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#83 - Posted: 19 Wrz 2006 17:48 
Ja Marcinie po wstepnych konsultacjach i znalezieniu opiekuna dla mojej bestii cos mi sie kreci ok. 14-15 lub 21-22 października. Ale oczywiscie ja rowniez spróbuje sie dostosowacdo innych.
Leszek

Autor drwie
Użytkownik
#84 - Posted: 19 Wrz 2006 20:57 
Witam,
Mam pytanie w sprawie Synodontisów. Czy trzymanie sumików z Cyphotilapia Frontosa i Altolamprologus Calvus jest mozliwe?
Jesli chodzi o sumy mam bardzo ograniczona wiedze. Wiem ze podkladaja ikre dla ryb inkubujacych. Czy c. frontosa dała by sie przechytrzyc?
Pozdrawiam

przemek

Autor fazi64
Użytkownik
#85 - Posted: 19 Wrz 2006 21:14 
cos mi sie kreci ok. 14-15 lub 21-22 października

Witam,
Ja wchodze w te terminy i jako wkupne przywioze z soba cos slodkiego "na zab" (moja lepsza polowa robi swietne wypieki) - skoro Leszek tak lubi slodkosci, to moze po degustacji latwiej mi bedzie go namowic na wsparcie przy zakladaniu nowego baniaka z piaskowkami.
Pzdr.
Fazi64

Autor drozd
Użytkownik
#86 - Posted: 20 Wrz 2006 01:17 
Jesli chodzi o sumy mam bardzo ograniczona wiedze.

ja również nie jestem spcjalistą od sumów ale może coś nieco wskaże gdzie szukać... poczytaj sobie na początek te artykuły:
http://www.tropheus.com.pl/popups/articleswindow.p hp?id=61
http://www.tropheus.com.pl/popups/articleswindow.p hp?id=68
http://www.tropheus.com.pl/popups/articleswindow.p hp?id=71

Wiem ze podkladaja ikre dla ryb inkubujacych

taki sposób rozrodu charakteryzuje S. multipunctatus, nie wszystkie sumiki to "kukułki"...

poszukaj tez w zasobach forum na temat sumików, co jakiś czas przy różnych tematach pojawia się coś o synodontach, niedawno byl też taki temat http://www.forum.tropheus.com.pl/index.php?action= vthread&forum=3&topic=818

z zagranicznych serwisów to zerknij na http://planetcatfish.com/core/

Marek

Autor admin
Admin
#87 - Posted: 20 Wrz 2006 05:33 
My mamy sumiki z frontosami od samego początku. To bardzo fajne połaczenie i nie przeszkadzają sobie zupełnie.

Marta

Autor drwie
Użytkownik
#88 - Posted: 20 Wrz 2006 09:01 
Witam,
Pani Marto a czy jest mozliwe ze s. multipunctatus moze podłozyc ikre dla Frontos? Ogolnie po kilku letnim doswiadczeniu w hodowli frontos wiem ze sa to spokojne ryby. Trzymalem je w akwarium wielogatunkowym, w ktorym nigdy sie nie rozmnazaly i w akwa. w ktorym byly same frontki gdzie rozmnazaly sie regularnie. Wiec w takim wypadku nie wiem czy sa one agresywne wobec innych gatunkow w czasie tarła.
Kolejna sprawa, czy sumiki lepiej wposcic do starego stada, czy tez do mlodego?
Pozdrawiam

Przemek

Autor admin
Admin
#89 - Posted: 20 Wrz 2006 09:13 
Nie potrwfie na to odpowiedzieć, ale obserwując tarło - bardzoo prymitywneu frontos chyba nie jest to częsta sprawa w naturze. My mamy multipunctatusy z frontosami i frontosy się mnożą.

Chyba nie ma problemu z wpuszczaniem sumików zarówno do starego jak i do młodego stada. Te ryby kompletnie nie wchodzą sobie w drogę.

Marta

Autor drwie
Użytkownik
#90 - Posted: 20 Wrz 2006 09:27 
Czyli lepszym zestawieniem bylo by trzymanie synodontisów z tropheusami? mam akwarium z maswami ale mysle ze bedzie za male dla synodotisów ma 450l. Hodujac kazdy gatunek ryb zalezy mi najbardzij na rozmnozeniu(daje mi to poczucie najwiekszego szczescia) a rozmnozenie tych sumow to wielkie wyzwanie. Chyba ze z tego co ostatnio wyczytalem na forum, mogl bym wposcic do tropheusow simochromisy, bo ten gatunek ponoc tez jest dobrym nosicielem dla sumow?

Pozdrawiam
Przemek

Strona  Strona 3 of 4:  « Previous  1  2  3  4  Next » 
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Zdjęcia z dostawy wrześniowej Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®