Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Zdjęcia z dostawy wrześniowej

Strona  Strona 4 of 4:  « Previous  1  2  3  4  
Autor jacekkudla
Użytkownik
#91 - Posted: 20 Wrz 2006 09:35 
Ja tak nieśmiało apropos wyjazdu do krakowa... Mógłbym kogoś zabrać na linii warszawa-kraków własnym wozem, albo jak ktoś przekona to i ten sam pociąg wybiorę (Marcinie, jaką trasą jedzie pociąg do krakowa z Malborka czy przypadkiem przez Warszawę?). Spróbuje się dostosować do terminu reszty załogi...
JAcek

Autor admin
Admin
#92 - Posted: 20 Wrz 2006 09:36 
Nie z trofciami to nie jest pomysł, z frontosami tak! A co do rozmnozenia to albo simochromisy albo pyszczaki z Malawi.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#93 - Posted: 20 Wrz 2006 09:44 
Tak pociąg jedzie przez Warszawe. Nawet dośc długo tam stoi. Było by wesoło!

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#94 - Posted: 20 Wrz 2006 09:44 
Jacku ten pociag z duzym prawdopodobieństwem jedzie przez Wa-we wsch lub/i Wa-we centralna.
Ja nie wiem ktorym pociagiem jezdzi Marcin ale wiem ze byl u Marty dosc wczesnie, chyba ok. 7 rano. ale to mozna sie jeszcze jakos dogadac , czy samochod czy pociag.
Leszek

Autor timus
Użytkownik
#95 - Posted: 20 Wrz 2006 09:46 - Edytowany przez: timus 
Panowie pociągi są dwa w nocy. Z tym że jeden jedzie krucej i w K.Płaszowie jest wcześnie rano koło 6.00 a drugi około 11.00 Ja wybieram ten wcześniejszy bo każda godzinka u Mierzeńskich jest na wage złota.Wracam pociągiem po 19.00. Jak mi nie ucieknie ;)

Marcin.T <')))><

PS. Leszku one jadą chyba z Koszalina?????

Autor jacekkudla
Użytkownik
#96 - Posted: 20 Wrz 2006 09:47 
chyba wygodniej będzie pociąg, poprostu dosiadł bym się do Was koledzy:):) samochodem niby wygodnie ale soczek w nadmiarze już ciężko wypić:):):) Kombinujcie z terminem, w październiku generlanie (na chwile obecną) jestem przyzwoicie luźny...

JAcek

Autor fazi64
Użytkownik
#97 - Posted: 20 Wrz 2006 09:59 
Witam,
A slyszeliscie o promocji "Auto-Stop"? W pociagach IC i EX przy grupie 3, 4 lub 5 osob - 3, 4 i 5 osoba jada w jedna strone za darmo (czy jakos tak) ;))
Pzdr.
Fazi64

Autor jacekkudla
Użytkownik
#98 - Posted: 20 Wrz 2006 10:01 
i na soczek kasiura jak znalazł:)
JAcek

Autor rufus1
Użytkownik
#99 - Posted: 20 Wrz 2006 10:28 
Marcinie sprawdze. Bo z tego wnioskuje ze powinien jechac przez Gdynie.

Autor timus
Użytkownik
#100 - Posted: 20 Wrz 2006 11:21 - Edytowany przez: timus 
Leszku to ten pociąg którym byśmy jechali (ten bez przesiadki)

http://rozklad.pkp.pl/bin/query.exe/pn?ld=pkp&seqn r=1&ident=7g.0830929.1158743875&OK#focus

Marcin.T <')))><

Może wagon z miejscem do leżenia będzie tańszy od kuszetki?

Autor rufus1
Użytkownik
#101 - Posted: 20 Wrz 2006 11:23 
Dobrze, ja tam nie rozrozniam na czym polega kuszetka i takie inne. Nigdy takim nie jechalem ;-).

Autor timus
Użytkownik
#102 - Posted: 20 Wrz 2006 11:23 
W rubryce Z kąd przestaw na Gdynia główna osobowa.

Marcin.T <')))><

Autor timus
Użytkownik
#103 - Posted: 20 Wrz 2006 11:25 
Wszyscy mogą zobaczyć szczegułowo trase pociągu i ewentualnie dołączyć do wycieczki ;)

Marcin.T <')))><

Autor worton
Użytkownik
#104 - Posted: 20 Wrz 2006 11:43 
Hej,

jezeli idzie o rozrod frontos z s. multipunctatus to raczej to nie wypali.

Frontosy dziela te same srodowisko razem z s. multipunctatus (glebokie skupiska skalne) i tak jak sumiki sa aktywne w nocy. Jak dla mnie te pielegnice wygladaja na doskonale przystosowane do rozrodu gdy w okolicy sa kukulki. Maja dosc wyjatkowy sposob tarla.
S. multipunctatus rozmnaza sie tylko z pielegnicami, ktorych tarlo przebiega gwaltownie a do zaplodnienia jajeczek dochodzi juz w pysku pielegnicy, a tarlo frontos przebiega dokladnie na odwrot.
Facet najpierw wypuszcza plemniki plynac na wstecznym i dopiero potem samiczka sklada jajeczka (takze na wstecznym) - wyglada bez sensu ale nie jezeli pod uwage wezmie sie obecnosc w poblizu sumow, ktore tylko czekaja na zjedzenie jajek.
Zakladajac, ze multipunctatus wykrywaja tarlo pielegnic po zapachu - co bardziej czuc - duze jajeczka, czy szybko wypuszczona sperme (no i oczywiscie hormony wydzielane przy calej tej akcji)?
Po drugie co jest wieksza strata - troche plemnikow, czy ciezsze do odpracowania i cenniejsze jajeczka?

Teraz zamknijmy oczy, zejdzmy na dno Tanganiki noca - widzimy frontose: powolny, majestatyczny, nocny drapiezca wyspecjalizowany w chwytaniu spiacych ryb - nie do konca ryba, ktora moze odplynac czy walczyc ze zrecznym i szybkim s. multipunctatus.

Ale poprzez odwrocenie calego procesu rozmnazania - owszem moga zwabic sumniki gdy te beda w poblizu ale nie tracac wlasciwie nic lub, co wazniejsze, nie zwabia synodontisow w ogole, gdy te beda troche dalej - w przeciwienstwie do pielegnic, ktorych tarlo przebiega gwaltownie.

Nawet jezeli multipunctatus wezma udzial w tarle frontos, samica pielegnicy moze skutecznie pomijac jajeczka synodontisow gdyz zbiera je powoli plynac do tylu, a nie jak inne pielegnice lykajac wszystko co chociaz przypomina ikre krecac sie w kolko. Albo frontosy przerywaja tarlo tracac jedynie troche spermy, odplywaja i kontynuuja gdy sie upewnia, ze synodontisow w poblizu nie ma.

Co wiecej inne pielegnice zamieszkujace te same srodowisko co s. multipunctatus (glebokosc do 60m, skaly, jaskinie i w poblizu piaskowe plaze) maja takze nietypowe sposoby rozrodu (noszenie przez dwojke rodzicow na raz i zapladnianie jajeczek zanim jeszcze zostana zebrane u np. Limnochromisow, Greenwoodochromis christyi czy wreszcie Triglachromis otostigma, ktory dzieli razem z multipunctatusami kolejne, bogate w kukulki srodowisko - zamulone delty rzek) mozna by wymieniac wiecej jak np. Xenotilapia spilopterus czy Xenotilapia papilo i gatunki spokrewnione.

Jedyne inne rodzaje, ktore zamieszkuja obszary wolne od multipunctatusow i cechuja sie noszeniem przez dwojke rodzicow to Eretmodus, Spathodus i Tanganicodus, ktore zamieszkuja bardzo plytkie wody i sa wylacznie rybami aktywnymi za dnia.
Xenotilapia flavipinnis zyje na obszarach otwartych, pozbawionych kamieni gdzie multipinctatusy pojawiaja sie rzadko, jezeli w ogole.
Asprotilapia leptura sklada malo, duzych jajeczek i jest to chyba najszybsza ryba w jeziorze - z latwoscia odplynie multipunctatusom. Co prawda zamieszkuje ten sam obszar co multipunctatusy (skupiska kamieni) ale podobnie jak Xenotilapie czy Enantiopusy jajka sa zapladniane przed pobraniem do pyska.

Obecnosc ryb, wsrod ktorych nosza oboje rodzice wydaje sie dziwna (Malawi czy Wiktoria nie maja takich fiszow), co wiecej naukowcy takze uwazaja ten rodzaj opieki nad mlodymi za bardziej prymitywny NIE jednak kiedy wezmie sie w rozliczenie obecnosc suma-kukulki.

Pewnie sie myle ale ja tak bym to widzial, a trzeba jeszczce wziac pod uwage, ze wszystkie ryby, ktore zamieszkuja te same srodowisko jakos ze soba "wspolpracuja".

Pozdrawiam.

Autor worton
Użytkownik
#105 - Posted: 20 Wrz 2006 11:47 
Uhm - wszystkie opisane przeze mnie wyzej obserwacje mialy miejsce w jeziorze, w srodowisku naturalnym - nie w akwarium ;). W baniaku pewnie jest zupelnie inaczej ;)).

Pozdrawiam.

Autor drwie
Użytkownik
#106 - Posted: 21 Wrz 2006 13:24 
Witam,
Jesli chodzi o rozrod frontos widzialem to wielo krotnie. Po moich frontkach mialem juz moze z 200- 300 sztuk mlodych a moze i wiecej.
W takim ukladzie nie bede wpuszczal sumow do frontek.
Ale miejsce dla nich i tak znajde w jakims innym zbiorniku:)
Dziekuj za rade.
Pozdrawiam
Przemek

Autor winiar
Użytkownik
#107 - Posted: 22 Wrz 2006 07:02 
Witam,

Jestem obiema płetwami za spotkaniem. Skrzela tez nie maja nic przeciwko ;-)
Co do terminu - padło hasło "cos mi sie kreci ok. 14-15 lub 21-22 października" - Jak dla mnie oba dobre - dostosuje sie tak by bylo nas wiecej u Tropheusa.

Pozdrawiam

marek w z-wy

Strona  Strona 4 of 4:  « Previous  1  2  3  4 
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Zdjęcia z dostawy wrześniowej Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®