Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Pytanko od świeżo zarejestrowanego.

Autor shikaka
Użytkownik
#1 - Posted: 22 Wrz 2006 12:42 
Na wstępie chciałem się przywitać z wszystkimi, jestem z Gliwic, ryby z Tanganiki hoduję od kilku lat. Obecnie posiadam Cyphotilapia frontoza, Tanganicodus irsacae F1, Julidochromis regani, Neolamprologus falcicula, N. pulcher "daffodil", N. brichardi. W niedługim czasie planuję zakup Eredmodus cyanostictus i muszlowców. Marzy mi się Telmatochromis vittatus "Shell", ale nie mogę go nigdzie znaleźć.
Mam pytanie czy ktoś z Gliwic lub okolic jeżdzi do firmy Tropheus po rybki? Jeśli tak to proszę o kontakt. Chętnie bym się też tam wybrał.
Pozdrawiam

Autor drozd
Użytkownik
#2 - Posted: 22 Wrz 2006 13:01 
witam,

masz całkiem bogatą rybią menażerię... jak duży masz zbiornik? eretmodusy chciałbyś dodać do obecnej obsady?

Marek

Autor shikaka
Użytkownik
#3 - Posted: 22 Wrz 2006 13:10 - Edytowany przez: shikaka 
Trzymam to wszystko w jednogatunkowych akwariach, mam ich 11 szt., od 60 do 280 litrów wszystkie jeszcze nie zarybione. Eretmodusy oczywiście pójdą do osobnego zbiornika. Pozdrawiam

Autor drwie
Użytkownik
#4 - Posted: 22 Wrz 2006 13:22 
Witaj,
Mam pytanie co do akwarium z Frontosami. Czy sa to mlode ryby, ile sztuk ich masz? Rozumiem ze akwarium 280l to dla Frontos?
Poiwem tak moim zdaniem i chyba nie tylko moim takie akwarium jest zdecydowanie za male.
Fronki najlepiej trzymac w stadzie skladającym sie z minimum 7 sztuk, a dla takiego stada to akwarium musi miec ok 500l. o dlugosci 160cm.
Wiem ze hodowcy Frontos mowial ze wysokosc 50cm starczy. Moim zdaniem nie. Frontki potrafial przedewszystkim samiczki gwałtownie wyplywac na wyzsza częsc zbiornika, czasem nawet tak ze uderzają w pokrywe akwarium. Proponowal bym za wczasu zeby ta wysokosc miala 60cm. To sa tylko takie moje rady.
Pozdrawiam
Przemek

Autor drozd
Użytkownik
#5 - Posted: 22 Wrz 2006 13:24 
to widzę że jesteś prawdziwym miłośnikiem biotopu :-) jednogatunkowe akwa to jest coś raczej dla podglądaczy ryb do ktorych i ja się zaliczam... brawo za odpowiedź na pytanie o eretmodusy... musiałem zapytać bo są tacy którzy wszystko by wkładali do jednego zbiornika bez względu na preferncje żywieniowe o temperamencie ryby nie wspominając... ale nie wydaje ci się że dla frontoz ciut przymało nawet te 280 litrów?

Marek

Autor shikaka
Użytkownik
#6 - Posted: 22 Wrz 2006 13:44 
To akwarium dla frontoz ma wymiary 140x50x40 i są tam 4 dorosłe sztuki tj. 2 samce i 2 samice + jeden maluch 3 cm. Ryby te pływają już tam kilka miesięcy, dwa razy już miałem młode i tu ciekawostka samica która miała młode jest malutka bo ma ok. 15 cm. Zachowują się spokojnie, akwarium jest przykryte poliwęglanem (plexi). Wiem, że akwarium jest trochę za małe, ale nie mam miejsca na większe. Chyba się zdecyduję za jakiś czas je sprzedać, chciałbym jeszcze raz lub dwa mieć młode po nich a później zobaczymy. Masz rację Marku, ja też nie lubię pakować różnych ryb razem, bo zawsze są między nimi jakieś utarczki, chociaż raz miałem J. regani i N. brichardi razem w jednym akwarium i naskalniki miały młode, a księżniczki nic młodym nie robiły choć te pływały tuż pod ich nosami!

Adam

Autor shikaka
Użytkownik
#7 - Posted: 22 Wrz 2006 13:52 
No coż chyba nie ma nikogo z Gliwic lub okolic? Jakby ktoś się jednak wybierał to się chętnie dołączę, służę nawet własnym pojazdem.

Adam

Autor duch
Użytkownik
#8 - Posted: 22 Wrz 2006 15:13 
Witam.Drwie.Ciekaw jestem skąd masz doświadczenia o tego rodzaju zachowaniu się frontos??W ogóle czy masz lub miałeś te ryby w swoim akwa??Owszem tak się zachowuje ryba,ale tylko wtedy gdy się wypłoszy!I nie pomoże czy masz akwa 50 wysokie,czy 80!!i tak wypłoszona frontosa udezrzy w tą szybę.Normalnie zachowująca się frontosa majestatycznie pływa po zbiorniku i takich reakcji na obrotach u niej nie zauważysz,nawet gdy idzie o jedzenie.Moje obserwacje są narazie niezbyt długie,bo dopiero jakieś 3 miesiące,ale są właśnymi obserwacjami,a nie zasłyszanymi gdzieś. Ja w tej chwili mam 6 sztuk w akwa 150-50-50. Ryby po ok 1 miesiącu zaaklimatyzowały się i na moj widok podpływają do przedniej szyby(jak spojrzę w lustro to też im się dziwię :) ).Na widok innych domownikow powoli i majestatycznie odpływają w kierunku swoich grot.Teraz szykuję się do przeprowadzki ryb do akwa 200-60-60 i powiększenia stada.Pozdrawiam-Andrzej.

Autor duch
Użytkownik
#9 - Posted: 22 Wrz 2006 15:14 
Sorki,zapomniałem dopisać w innym mailu.Shikaka!Poproszę o kontakt na priva. amnich1@wp.pl jak oczywiście możesz i masz ochotę.Andrzej.

Autor drwie
Użytkownik
#10 - Posted: 22 Wrz 2006 15:26 
Witaj Andrzeju,
Doswiadczenie z frontosami mam troche dluzsze bo ponad 3 lata plywaja w moich zbiornikach. I powiem tak ze mam wieksze stado a samiec potrafi porzadnie pogonic samice, ktore czasem zwiewaja na gorna czesc zbiornika. C. Frontosa hodowalem i w zbiorniku o wysokosci 50cm, teraz mam jednak 60. I widze roznice.
Z tego co kojarze to znam Twoje frontki, nawet je widzialek kilka razy. Sa bardzo ładne.
Pozdrawiam
Przemek

Autor drwie
Użytkownik
#11 - Posted: 22 Wrz 2006 15:42 
Oczywiscie wszystko co pisze na temat C. Frontosa jest moim własnym zdaniem, ktore nie kazdy musi uznawac. Ja poprostu pisze to co przez te kilka lat zauwazylem. A jesli chodzi o wysokosc to dalej jestem za tym ze dla tych ryb jest znaczaca i minimalna a nawet wystarczaja wynosi 60cm.
Pozdrawiam
Przemek

Autor duch
Użytkownik
#12 - Posted: 22 Wrz 2006 18:56 
Witam.Ja też opisałem co widzę u siebie.Na poczatku był czasmi poploch,teraz juz sytuacja jest taka jak opisałem.Nie zmienia to jednak faktu,że szykuję im przenosiny do nowego baniaczka.Marzy mi się też powiększenie stada do 10-12 sztuk,ale to pewnie bedzie musialo poczekać z bardzo przyziemnych przyczyn.Dobrze wiedzieć,że masz spore doświadczenie jeśli idzie o frontosy,zawsze bedzie mozna skorzystać z rady doświaczonego hodowcy.Nie wiem skąd znasz moje ryby,ale naprawdę żałuję że nie zacząłem wczesniej hodować frontos.Fakt,nie jest to zbyt ruchliwa ryba,ale niezaprzeczalnie potrafi zauroczyc swoim majestatem.Pozdrawiam-Andrzej.

Autor sue
Użytkownik
#13 - Posted: 22 Wrz 2006 20:23 
Shikaka
Witamy na forum...
Jeżeli masz ochotę poznać niektórych forumowiczów, porozmawiać o rybach i przy okazji oglądnąć ryby w firmie tropheus to zbliża się świetna okazja - 21 października organizujemy spotkanie w Krakowie. Dwa w jednym :) Zapraszamy!!!
Pozdrawiam
Magda

Autor shikaka
Użytkownik
#14 - Posted: 25 Wrz 2006 08:00 
Witaj Sue, z chęcią bym skorzystał, ale ten dzień akurat mi nie pasuje. Ale dzięki za zaproszenie i pozdrawiam

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Pytanko od świeżo zarejestrowanego. Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®