Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Czy¶ciciele w akwarium a Tropheusy

Autor TinaGR8
U¿ytkownik
#1 - Posted: 24 Wrz 2006 13:15 
Nie dawno zakupi³am 4 ampularie które mia³y oczyszczac akwarium z resztek, glonów itp. Tymczasem musia³am je po kilku dniach od³owic bo Trofy je atakowa³y!!! Nie skuba³y muszli a celowa³y w ¶limaka! Nie rozumiem tego! Zbrojnikowate odpadaj± bo mój piesek widz±c je rzuca siê na akwa i obgryza je... my¶la³am o Otosku, kosiarce i zatoczku rogowym(który podobno poch³ania nawet wydaliny ryb). Kto z was i jakich ma czy¶cicieli w akwa?

Autor Komar
U¿ytkownik
#2 - Posted: 24 Wrz 2006 14:24 
Witam

To znowu ja :)

Przerost glnow w akwarium kiedy jednoczesnie masz w nim rosliny i tropheusy swiadczy o tym, ze najprawdopodnobniej masz zle parametry wody. Postaraj sie szybko dostarczyc potrzebne informacje. Napisz jak duzo osiwtlasz zbiornik i jakim oswietleniem (typ i moc zrodla swiatla).

Ja u siebie nie mam zadnych czyscicieli w zbiorniku 400l. Plecostomusa nie licze bo on i tak nie rusza dupska z miejsca - chyba ze nasypie platkow do akwarium :)

pzdr
Lukasz

Autor TinaGR8
U¿ytkownik
#3 - Posted: 24 Wrz 2006 15:09 
No witaj! :D

Wysoko¶c 40cm, ¶wietlówki 2 x 20W (55 lux) Aqua-Glo. Glony s± turkusowe (na piasku tworz± delikatny mech), na szybach br±zowe, wielkie placki (bodaj¿e okrzemki). Czyli nie masz niczego co by Ci czy¶ci³o akwa z fekaliów i innych zanieczyszczeñ ??

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 24 Wrz 2006 15:30 - Edytowany przez: admin 
Turkusowe "glony" to sinice, bardzo niebezpieczne w zbiorniku!!!!


Marta

Autor rufus1
U¿ytkownik
#5 - Posted: 24 Wrz 2006 15:37 
Jezeli chodzi o czyszycieli w akwarium z trofeusami to trudno cos takiego znale¼æ. Glony sa naturalnym pokarmem dla trofeusa. Jezeli natomiast nastepuje zbyt silny rozwoj ich w zbiorniku to nalezy szukac przyczyny dlaczego tak sie dzieje. A ty widze ze szykasz innej drgi pozbycia sie glonow.
Wpuszczajac do akwarium dodatkowe zwierzeta spowodujesz dodatkowa produkcje organicznych produktow przemiany materii zwierzat, czyli np. pdchody. Kazde zwierzatko potrzebuje tlenu do zycia, wpuszczenie jakis bonusow spowoduje szybsze zuzycie tlenu w akwarium itd itd.
Moim zdaniem nie ma wyzszych zwierzatek w akwarium co moglyby zjadac odchody. Za rozklad tych produkow w akwarium odpowiadaja bakterie i ja jednak bym sie skupil na tym zagadnieniu, czyli dbaniu o mozliwe najwiekszy rozwoj bakterii w zbiorniku, regularne podmiany wody itd.
Leszek

Autor rufus1
U¿ytkownik
#6 - Posted: 24 Wrz 2006 15:41 
Temat sinic byl juz wczesniej poruszany na forum.

Autor Komar
U¿ytkownik
#7 - Posted: 24 Wrz 2006 16:05 
1. Poszukaj informacji na temat cyklu azotowego.
2. Przeczytaj ten watek (o dojzewaniu akwarium - cykl azotowy)
http://www.forum.tropheus.com.pl/index.php?action= vthread&forum=5&topic=822
3. Na forum poszukaj informacji o okrzemkach i sinicach - jeden i drugi temat byly poruszane. Pojawienie sie okrzemek jest etapem dojzewania kawarium.
4. Do swojego akwarium wprowadzilas zbyt szybko ryby docelowe.
5. Poszukaj na razie informacji o BLOAT - ale nie rozpoczynaj jeszcze leczenia (chyba ze Marta albo ktos bardziej doswiadczony ode mnie powie zebys juz leczyla).
6. Jak juz bedziesz miala ten drugi zbiornik to najwpierw odezwij sie na forum to pomozemy Ci go sprawnie uruchomic.

pzdr
Lukasz

Autor rufus1
U¿ytkownik
#8 - Posted: 24 Wrz 2006 17:11 
cykl dojrzewania akwarium jest powiazany z rozwojem roznych bakterii w akwarium. Jest to bardzo wazny proces i nalezy sie do niego przygotowac, ale bez jakis skrajnych przypadkow ;-). Min. w akwarium rozwijaja sie bakterie odpowiedzialne za rozklad i przemiany z tym zwiazane szczatkow organicznych. W nowych zbiornikach, swiezo urzadzonych tych zanieczyszczen jest stosunkowo malo, mimo to ze akwarium juz dojrzalo. Ale z uplywem czasu przybywa ich w akwarium i tu zaczyna sie wlasciwa "praca" bakterii na pelnych obrotach przy dosc mocno "obciazonym" zbiorniku (ilosc ryb, wielkosc ryb, karmnienie, filtracja itd). Sztuka jest wlasnie utrzymanie w tym czasie max. ilosci pozytecznych bakterii ktorych dzialanie ma rowniez wplyw min. na parametry wody i kondycje ryb

Autor TinaGR8
U¿ytkownik
#9 - Posted: 24 Wrz 2006 21:33 
Podmienia³am wodê raz w tyg 30% teraz 10% co dwa dni. Jedynie co doda³am to moczarkê argentyñsk±, anubiasa i nurzañce. Nie dla ozdoby a ¿eby obni¿yc poziom azotynów. Tak mi podpowiedzia³ cz³owiek który hoduje Trofy. Ampularie ¿eby usun±c te które ju¿ powsta³y. A co z zatoczkiem rogowym? Podobno usuwaj± tak¿e odchody. Czy to prawda?

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Czy¶ciciele w akwarium a Tropheusy Top

Twoja wypowied¼ Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani u¿ytkownicy mog± tutaj pisaæ. Zaloguj siê przed napisaniem wiadomo¶ci albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®