Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

60l - 19 trofków 5cm przez 1 dzień da radę?

Autor roa
Użytkownik
#1 - Posted: 2 Paź 2006 21:53 
Witajcie,

w weekend planuję przesiadkę do większego zbiornika 375l.

Nie mam większego aqa niż 60l żeby przetrzymać ryby w ciągu dnia w trakcie prac. Wodę przelewam ze starego 200l i uzupełniam odstałą kranówką. Wystój oraz podłoże również przenoszę. Filtrację też.

Pytanie zasadnicze brzmi czy nie wyrządzę wiekszej krzywdy rybom w tych 60l zakładając podmianę ok 50%wody w ciągu dnia.

Niestety stare 200l wyjeżdź wraz z przywozem 375l:(

Po operacjii podam rybom podwójną dawkę witamin przez kilka dni wraz z podwójną dawą baktozymu aby uzupełnić bakterie zachwiane cała operacją.

Zbiornik (docelowy)zostanie zaciemniony przez ok 2 dni po przełożeniu ryb

Pzdr.Artur

Autor danlack
Użytkownik
#2 - Posted: 2 Paź 2006 23:49 
ogolnie ciezki proces, filtry Ci nie siada ? zaplanuj to dobrze zeby ciagle pracowaly.

Ja w swoim kotniku 60 l mialem ok. 30 rybek 3-4 cm czyli mniej wiecej tyle co ty i mieszkaly sobie w nim spokonie.

opisz proces krok po kroku to moze ktos poradzi Ci czy wszystko jest OK.

Bogdan

Autor aahaja
Użytkownik
#3 - Posted: 3 Paź 2006 01:10 
Zaciemniony zbiornik z super natlenianiem i dobrą filtracją - powinno być ok. Tylko nie dokarmiaj wtedy ryb :-)

Autor timus
Użytkownik
#4 - Posted: 3 Paź 2006 07:32 
Artur.

Wstaw te 375L nalej do niego około 100L wody czystej i przelej zawartość Twojej 200L pod koniec przenieś ryby. Pozostałą wode dolewaj w odstępach kilku dni. Ja tak zrobiłem i wszystko było OK! Oczywiście przenieś filtry tak żeby nie miały dużej przerwy w pracy.

Marcin.T <')))><

Autor Komar
Użytkownik
#5 - Posted: 3 Paź 2006 18:46 
Proponujne nie karmic ryb tak z 24 godziny wczesniej. Bedzie im lzej w trakcie stresujacych przenosin i nie beda tak zanieczyszczaly wody. Osobiscie robilem juz coz takiego przy podmianie baniakow (240 na 400) i odbylo sie bez problemow - ryby przechowalem w 100l wtedy, a bylo ich wiecej (metoda kontrolowanego przerybienia).

pzdr
Lukasz

Autor roa
Użytkownik
#6 - Posted: 3 Paź 2006 20:26 
danlack
opisz proces krok po kroku to moze ktos poradzi Ci czy wszystko jest OK.

Przenosiny będą wyglądały następująco:

1. Całość wody z 200l przelewamy do aqa 60l oraz przygotowanych beczek przeznaczonych do celów spożywczych (wcześniej wymyte będą uzdatniaczem JBL-a).
2. Wszystkie kamienie i podłoże zostana wyjęte do wiader.
3. Filtracja TEX1200 idzeie do beczki pracować w wodzie. Woda będzie bez cotygodniowej podmiany więc bakterie będą miały co przerabiać.
4. Filtracja PH402 idzie do 60l.
5. Po tych zabiegach 200l robi wypad z szafki.
6. Demontujemy stary blat i zakładamy nowy wraz z dodatkowymi aluminowymi nogami (to zajmie sporo czasu ok. 3-4h)
7. Instalujemy nowe 375l. Stare aqa wyjeżdża do nowego lokum.
8. Myjemy nowe aqa uzdatniaczem JBL i suszymy.
9. Instalujemy podkład PCV lub siatkę pod skałki i cały osprzęt. TEX1200 na końcu + dodatkowy fluval4plus.
10. Zalewamy starą wodą z beczek i uzupełniamy za radą timusa do 3/4 pojemności. Całość zacimniamy.
11. W koszyczku PH402 instalujemy węgiel aktywny, dodajemy witaminiyx2 oraz Baktozym.
12. Na wieczór wpuszczamy ryby.

Aha zapomniałem o jednym. Między pozycją 7 i 8 wraca żona i pyta czy się gorzej nabałaganić się nie dało i dlaczego to takie duże i czy nie da się mniejszego :)


No chyba wyczerpująco opisałem.


Pzdr.Artur

Autor krzychu
Użytkownik
#7 - Posted: 3 Paź 2006 21:13 
Co do punktu 11 to albo witaminy albo węgiel . Ten między 7 i 8 chyba też znam .

Autor roa
Użytkownik
#8 - Posted: 3 Paź 2006 21:29 
krzychu
Co do punktu 11 to albo witaminy albo węgiel . Ten między 7 i 8 chyba też znam .


Będą i witaminy i węgiel. Zdaje sobie sprawę z działania węgla i jego absorbujących właściwości. Węgla będzie mało jak na taki litraż. Koszyczki w PH402 są niewielkie.

Boję się jakiś pozostałości na szybach aqa. Niestety mogę czegoś niedomyć

Witaminy przy takiej operacji będą rybom potrzebne.

Duże straty wutamin są wpisane w całą przeprowadzkę.

Artur

Autor danlack
Użytkownik
#9 - Posted: 3 Paź 2006 23:04 
Uwazaj, jezeli to sa beczki z aleegro po artykulach spozywczych to nie nadaja sie do wody pitnej a tym samym i do akwa.

Autor timus
Użytkownik
#10 - Posted: 4 Paź 2006 07:35 
Ja bym jeszcze zrezygnował z tego Baktozymu bo go nie stosowałem a zastąpił go dużymi dawkami nitrivic sery. A węgiel również jest zbędny bo czemu miał by służyć?

Marcin.T <')))><

Autor roa
Użytkownik
#11 - Posted: 7 Paź 2006 19:20 
Witam ponownie,

nastała sobota i tak jak pisałem na dziś zaplanowany był upgrade z 200 na 375l.

W tej chwili siedzę na kanapie i spoglądam na moje dzieło.

Zbiornik 60l sprawdza sie do takiego zadania (tymczasówka przy przenosinach na 1-2dni) bardzo dobrze. Pozostawiam w nim ryby do rana, gdyż dołożyłem piachu i woda jest strasznie zanieczyszczona frakcja pylastą. Boję się o ich skrzela. 2 powerhead-y + wata perlonowa zrobią z tym porządek do rana.
Ryby czują się dobrze; stres jest bo szorują nosami po przedniej szybie.

Zastosowałem roziwązanie: woda pół na pół stara i nowa, brak oświetlenia, duża nadfiltracja, i silne napowietrzanie.

Jutro opiszę jak sprawa wygląda po przenosinach w nowym lokum.

Artur

Autor roa
Użytkownik
#12 - Posted: 10 Paź 2006 19:36 
Witam,

Zamieszczam zdjęcia przed i po przenosinach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/71c905a90d88dc ab.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b1c27486ee3704 19.html

Dzięki wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam

Artur

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / 60l - 19 trofków 5cm przez 1 dzień da radę? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®