Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Szukam zdjęć akwarium Tanganika z otoczakami

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor roa
Użytkownik
#1 - Posted: 5 Paź 2006 21:33 
Witajcie,

Poszukuje zdjęć z wystrojem aqa w postaci otoczaków.

Chcę wyminieć moje tufy wapienne na otoczaki przy okazji wymiany zbiornika w sobotę. Tylko pomysłu mi brak.

Moim Ujiji przybywa temperamentu i kaleczą się o dotychczasowe skałki. Trzeba cos z tym zrobić.

Nowy zbiornik będzie miał 375l standard.

Jak znacie jakieś linki to podrzućcie. To co znalazłem niestety mnie nie satysfakcjonuje.

Pzdr.Artur

Autor winiar
Użytkownik
#2 - Posted: 5 Paź 2006 21:59 
Widzialem, ale nie mam zdjec. Otoczaki o srednicy ok 4-5 cm [mialy nieregolarna ksztalty bardziej przypominaly "owal"] zajmowly cala powierzchnie dna. Wysikosc "zwriku" ;-) ok 7-8 cm.
Zastanawia mnie tylko spozob oczyszcznia dna...

Autor roa
Użytkownik
#3 - Posted: 5 Paź 2006 22:13 
Otoczaki o srednicy ok 4-5 cm


Raczej chodzi mi o otoczaki wielkości 15-20cm, czyli duże. Takie rzeczne.

Będa ułożone na piasku 0,5-1mm.

A

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#4 - Posted: 6 Paź 2006 08:05 
http://tropheus.com.pl/galeria/displayimage.php?al bum=27&pos=5

Tutaj na przykłąd .
Są inne zdjecia wystarczy poszukac tutaj na stronie Tropheus'a.

Leszek niedawno wspominał na forum że znalazł dolomity o krztałcie otoczaków. Tak mi to utwiło w pamięci bo sama przy zmianie akwarium szczerze bym sie tym zainteresowała.

Katarzyna

Ps. A otoczaki fajnie w akwarium z tropheusami wyglądają ;o)

Autor jacekkudla
Użytkownik
#5 - Posted: 6 Paź 2006 08:11 
Podaj maila to Ci kilka fotek podeśle mam na twardzielu... a czy fajne to nie wiem, ale sciągnięte z netu:)

Kasiu to Danlack zamówił do swojego baniaka dolomit otaczany i można je zamówić w kopalni... nie znam szczegółów Danlack chętnie podpowie

JAcek

Autor shikaka
Użytkownik
#6 - Posted: 6 Paź 2006 08:33 
Tu masz link do bardzo fajego akwa:
http://www.thetropicaltank.co.uk/Tanks/previous.ht m

Autor roa
Użytkownik
#7 - Posted: 6 Paź 2006 09:39 
mój e-mail: artur.roginski@poczta.onet.pl

dla chętnych do wysyłki fotek.

Dzięki AR

Autor roa
Użytkownik
#8 - Posted: 6 Paź 2006 09:42 
shikaka

o to właśnie mi chodziło. Zero roślin same skałki. Fajna kompozycja. Chodzi oczywiści o fotkę w "glębi" artykułu.

A

Autor jacekkudla
Użytkownik
#9 - Posted: 6 Paź 2006 09:49 
posłałem Arturze kilka fotek

JAcek

Autor shikaka
Użytkownik
#10 - Posted: 6 Paź 2006 13:11 
roa
Tak chodzi o akwarium na samym dole, jest to najładniejsze akwa jakie widziałem dotychczas, wygląda bardzo naturalnie. Zauważ jak ważne jest używanie kamieni o jednolitym kolorze! Pomieszanie otoczaków w kilku kolorach nie wygląda dobrze, ale każdy ma inny gust...

Autor roa
Użytkownik
#11 - Posted: 6 Paź 2006 14:02 
shikaka

Na zdjęciu jest kilka odcieni danego koloru kamieni. Ktoś miał naprawdę duże poczuci estetyki, choć to rzecz względna.

No cóż drukuje fotkę i jadę jutro do kamieniarza zbierać materiał. Dużo czasu nie mam więc zobaczymy co z tego wyjdzie; zamieszcze to na forum.

A

Autor lem0n
Użytkownik
#12 - Posted: 6 Paź 2006 14:53 
Witam
Na tej stronie http://www.aquariumdesigngroup.com/detected.php?pa ge=&pass= w dziale galeria"freshwater aquariums"jest kilka ładnych akwa z otoczakami.
Pozdrawiam

Autor lem0n
Użytkownik
#13 - Posted: 6 Paź 2006 15:01 - Edytowany przez: lem0n 
Acha jeszcze jedno pytanko...do ciemnych otoczaków ładnie wyglądałoby ciemne podłoże. Widziałem ostatnio u kamieniarza drobny tłuczony żwirek bazaltowy 1-2mm - czarny. Czy nadaje sie to dla tropheusów bo nie wiem czy nie za ostre krawędzie to ma...
pozdrawiam

Autor rufus1
Użytkownik
#14 - Posted: 6 Paź 2006 15:39 
Własnie krawedzie sa za ostre, niestety trofeus rowniez w akwarium zeruje na podlozu. wprzypadku delikatnych ranek warg i dobrej kondycji ryb jakos to pewnie sie szybko zagoi ale jest duze prawdopodobienstwo zlapania infekcji grzybicznej. Ja bym sobie darowal ten bazalt.

Autor fazi64
Użytkownik
#15 - Posted: 6 Paź 2006 16:02 
Witam,
A co powiecie na to?
http://szort.pl/u7tag
Te kamyczki sa juz u mnie (kupilem je od DurendaL'a na Allegro (zrezygnowal z tworzenia Tangi i poszedl-z powodzeniem- w "holendry")
i zamierzam ulozyc z nich dom dla piaskowych pielegnic w akwarium naroznym (juz chyba jednak nie w tym roku :(( )
Mysle, ze sie nadaja?
PZdr.
Fazi64

Autor jacekkudla
Użytkownik
#16 - Posted: 6 Paź 2006 16:13 
Fazi to jest dolomit otaczany. Danlack kupił tego całkiem "kilka" kilogramów... z jakiejś kopalni bezpośrednio...
JAcek

Autor rufus1
Użytkownik
#17 - Posted: 6 Paź 2006 17:49 
Fazi wiem ze to moze nie w temacie, ale jakie piaskowce chcesz wpuscic do tego akwarium?

Autor fazi64
Użytkownik
#18 - Posted: 6 Paź 2006 22:29 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
Nie piaskowce tylko dolomity ;b
A serio - wiem, ze na pewno enantiopusy. A w zaleznosci od pojemnosci (jeszcze nie ustalona) cos z xenotilapii, marza mi sie tez limno- i bento- chromisy, piekne sa ectodusy, ophtalmotilapie i callochromisy, a w wyzsze partie z pewnoscia wpuszcze cos z cyprichromini.
Tak, ze na razie pewne sa enantiopusy, a zreszty cos musze wybrac (mam nadzieje na Wasza, a szczegolnie Twoja Leszku pomoc.
Pzdr.
Fazi64

Autor tropheklm
Użytkownik
#19 - Posted: 6 Paź 2006 23:03 
Witam
Fazi a nie widziałes u siebie w okolicy dolomitu otoczanego w jakimś składzie.?
Jak tam z srodą?
Pozdrawiam Łukasz

Autor tropheklm
Użytkownik
#20 - Posted: 6 Paź 2006 23:42 
Dzisiaj odwiedziłem w Bielsku skład kamienia i kobieta zaproponowała mi wapienie z Chorowacji.Czy ktos sie z nimi spotkał.Wygląd interesujący.Jutro podskocze zrobie foto może ktos się wypowie.
Łukasz

Autor tropheklm
Użytkownik
#21 - Posted: 7 Paź 2006 15:18 

Autor fazi64
Użytkownik
#22 - Posted: 7 Paź 2006 20:08 
Jak tam z srodą?
Witam,
Aktualne!
Pzdr.
Fazi64

Autor fazi64
Użytkownik
#23 - Posted: 8 Paź 2006 19:19 - Edytowany przez: fazi64 
jakie piaskowce chcesz wpuscic do tego akwarium?
Witam,
Co ja Wam zreszta bede mowil - niech mowia obrazy (zdjecia ryb z wizyty w siedzibie Firmy):

Pzdr.
Fazi64

Autor rufus1
Użytkownik
#24 - Posted: 8 Paź 2006 20:10 
Ladne rybki sobie wybrales. Gratuluje wyboru! Na pewno nie bedziesz zalowal swojego wyboru.
Tylko jedne z nich potrzebuja nieco grot skalnych, reszta nie.
Leszek

Autor Syzmek
Użytkownik
#25 - Posted: 16 Paź 2006 17:00 
wow super kamien ten z ostatniego linku tropheklm!! Jak nazywa sie ten rodzaj kamienia i gdzie mozna takich szukac??(drogie??) a moze gdzies wystepuja w polsce?

Autor drozd
Użytkownik
#26 - Posted: 16 Paź 2006 18:04 
na zdjęciu poniżej może nie akwarium ale za to otoczaki w naturze a na pierwszym planie trofeusy...


Autor admin
Admin
#27 - Posted: 16 Paź 2006 18:18 
A to własnie moje ukochane stado T. sp. Mpimbwe. Właśnie takie stado pływa u mnie.

Marta

Autor tropheklm
Użytkownik
#28 - Posted: 16 Paź 2006 20:05 
Syzmek-podobno to jakis wapień z Chorowacji.Chciałem cos takiego umieścić w akwa ale ten głazik na fotce waży 65kg a cena tez jakaś zwariowana 1,70 za 1 kg.

Autor roa
Użytkownik
#29 - Posted: 16 Paź 2006 23:10 
a cena tez jakaś zwariowana 1,70 za 1 kg.

Zwariowana? Uważam, że nie jest zwariowana. Cena tego typu wapienia wha się w granicach 2,4-6PLN zależnie od regionu Polski i dostawcy. To nie jest tania skała. Znam paru kolesi od morszczysny którzy wcale by się nie krzywili na tą cenę.

Artur

Autor kasanga
Użytkownik
#30 - Posted: 17 Paź 2006 11:51 
Jak widze TAAAKIE STADO!!!
To mam ochote zalac woda sypialnie!!!

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Szukam zdjęć akwarium Tanganika z otoczakami Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®