Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Problemy dwa

Autor szalasa
Użytkownik
#1 - Posted: 10 Paź 2006 01:26 
Witam!

Posiadam zbiornik 240 l. Akwarium mam już dwa lata a w nim stado Ikola 9 szt. i stado Chilanga red 8 szt. a właściwie 6 ale o tym za chwile.
Parametry wody:
pH 8
No2 - 0
NH3 - 0
NO3 od jakiś dwóch miesięcy z 20 skoczyło mi na 80
Wode podmieniałem jak do tej pory raz na dwa tygodnie i było o.k.
Od jakiś dwóch miesięcy mam problem z NO3 i nie za bardzo moge sobie z tym poradzić. Wode podmieniam 1 x na tydzień (ok.30%) i nie wiele to pomaga. Ryby karmie zdecydowanie mniej niz do tej pory.
Filtracja to jeden kubeł (Cascade 1000) i głowica o przepływie 600l/h podłączona z filtrem podżwirowym.
Pytanie moje jest następujące:
Czy pogorszenie sie parametrów wody może być spowodowane tym, że tylko podmieniam regularnie wode, a nie czyściłem gruntownie zbiornika?
Czy gruntowne wyczyszczenie zbiornika wiąże się z zaczynaniem wszystkiego od początku?

Druga sprawa to narastanie agresji u ryb ale tylko u Chilanga red.
Wśród Ikoli są dwie samice (wiem, że to mało ale jak kupowałem młode ryby to nie miałem pojęcia jak odróżnić płeć) i stadko jakoś sie ułożyło
U Chilangi natomiast nie ma żadnej samicy. Do tej pory tj. przez 2 lata był spokój. Teraz zamęczyły już drugiego "chłopca do bicia" i biorą sie za kolejnego. Stado sie zmniejsza i jak tak dalej pójdzie zredukuje sie do 1 szt.
Nie wiem, czy wzrost agresji u tej odmiany można wiążać z pogorszeniem sie parametrów wody.
Wiem, że powinienem dokupić samiczki, ale trudno jest kupić same samice bez samców.

Przepraszam za przydługi post.
Za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny

Pozdrawiam
Sławek

Autor timus
Użytkownik
#2 - Posted: 10 Paź 2006 07:29 - Edytowany przez: timus 
Sławek co do pierwszego pytania to podmieniasz zbyt mało wody. 30% na dwa tygodnie jak to robiłes to nie wystarczy. Przy takim stężeniu No3 powinienes podmieniać około 30% dwa razy w tygodniu (tak jest przy mniejszych zbiornikach z taka obsadą) Teraz nawet proponował bym 15% procentowe podmiany co drugi dzień.

Co do agresji

Twój zbiornik to typowe akwarium dla jednej odmiany. Masz dwa małe stada zamiast jednego (stado to kilkanaście sztuk) Poza tym za dużo samców i mało terytorium. Najprawdopodobniej powybijaja sie jeśli w pore nie zadziałasz.

Moja propozycja to pozostawienie jednej z odmiany i poprawienie układu płci bynajmniej do 1;1

Marcin.T <')))><

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Problemy dwa Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®