Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Akwarium 450 litrow -obsada?

Autor Syzmek
Użytkownik
#1 - Posted: 14 Paź 2006 16:05 
Moje akwarium ma wymiary 150x50x60h
Chcialbym stworzyc w niej tanganike. W moim akwarium na pewno znajda sie Tropheus sp. Kasakalawe (sztuk ok. 20) oraz tropheus dubois - wlasnie nie wiem ile najlepiej dac sztuk.
I teraz nasuwa sie moje pytanie poniewaz chcialbym jeszcze wlozyc cos do tego akwarium:):)
Moze jakes muszlowce , naskalniki albo szczelinowce? Wielu ludzi chowa te ryby razem z tropheusami i mowia ze sa zadowoleni- co mam o tym myslec??
pozdrawiam i bardzo prosze o porady bo jestem poczatkujacym akwarysta

Autor Syzmek
Użytkownik
#2 - Posted: 14 Paź 2006 16:07 
ze wzgledu ze na tropheusy wydam duzo pieniedzy zostanie mi tylko 200 zl wiec za te pieniadz chcialbym cos dolozyc do akwarium.

Zakochalem sie w tanganice:):)

Autor Syzmek
Użytkownik
#3 - Posted: 14 Paź 2006 16:11 
drogie sa simochromis albo petrochromisy?

Autor rufus1
Użytkownik
#4 - Posted: 14 Paź 2006 16:27 
Jezeli chodzi o trofeusy i inne gatunki to nalezy taka obsade dobierac wedlug preferencji pokarmowych. dlatego odradzam polaczenie Tanganiki roslinozernej (np. trofeusy) z Tanganika miesozerna (min. naskalniki, szczelinowce). To ze ake=warysci ktorzy hoduja takie gatunki razem ze soba i twierdza ze zadowoleni to nie znaczy ze tak samo czuja i mysla ryby, a przeciez to one sa najwazniejsze w akwarium.
Jezeli chodzi o muszlowce to wedlug mnie sa to przesliczne ryby i w miare spokojne , mam na mysli ich temperament w akwarium. Trofeus jest rybom powiedzmy dosc "gruboskórna", lubi sie szalec. Czy te gatunki bede sie wzajemnie prawidlowo uzpuleniac (min. rozmnazanie i normlne zachowania),ie wiem moim zdaniem nie. Na pewno muszlowiec nie zakloci cyklu rozrodczego trofeusa, ale odwrotnie jest to mozliwe. Ale w tej kwestii niech wypowiedza sie akwarysci hodujacy te gatunki razem czy tez oddzielnie.
Dlatego jezeli zdecydowales sie na trofeusy to dobirraj obsade o podobnych preferencjach pkarmowych. Z Tanganiki gatunki ktore w glownej mierze pobieraja pokarm roslinny to: trofeus, Petrochromis (duzy gatunek), simochromis, eretmodus, tanganicodus, spadothus (dosc agresywny).
Hodujac te ryby pamietaj o wydajnej filtracji w akwarium.
Zanim wpuscisz ryby do akwarium poczytaj kilka ciekawych tematow ktore sa w archiwum na tej stronie dotyczacych min. doboru obsady zbiornika, karmienia, filtracji oraz niestety jakie mozna popelnic bledy i co z nich wynika (np. jakie choroby i jak sobie z nimi radzic)

Co do cen ryb z odlowu i F1 to popros Admina tej strony, Martę :-), o przyslanie ci cennika i bedziesz mial porownanie co i ile kosztuje.

Autor tooold
Użytkownik
#5 - Posted: 14 Paź 2006 16:30 
bardzo prosze o porady bo jestem poczatkujacym akwarysta

to zrezygnuj z tropheusów

Autor Syzmek
Użytkownik
#6 - Posted: 14 Paź 2006 21:58 
zle to chyba ujalem jestem poczatkujacym akwarysta jezeli chodzi o tanganike:):) Ale potrafie sie szybko uczyc!!!
wiec chcialbym miec tanganike z roslinozercami:):) moja opcja jest taka: Tropheus sp. Kasakalawe , Tropheus duboi Maswa (moge zamiast duboisow miec Tropheus muzamba ale wtedu moglbym miec max. 15 mpulunga i 10 muzamby) , Simmichromis diagrama oraz eretmodus cyanosticus.
Czy taka obsada to nie za duzo ryb jak na 450 litrow? Ile mialbym kupic ryb tych gatunkow chodzi mi o mlode ryby.
tylko zastanawiam jeszcze nad eretmodusami poniewaz jak wiadomo potrzebuja bardzo mocna stala filtracje a moim miescie czasmi wylaczaj prad na kilka godzin.
gdzie moge znalesc informacje na temat simmichromisow??

Autor Vepsik
Użytkownik
#7 - Posted: 14 Paź 2006 22:04 
Mocną filtrację potrzebują wszystki ryby z Tangi, a skoro wyłączają Ci prąd na kilka godzin, to wszystkie bakterie w filtrach idą się j.... Przez to masz praktycznie brak filtracji. No chyba, że jakiś ups sobie podstawisz. Ja bym w tym zbiorniku zostawił 2 gat trofów (w ilościach niech się inni wypowiedzą) i ewentualnie ale podkreślam - ewentualnie eretmodusy.

Autor Syzmek
Użytkownik
#8 - Posted: 14 Paź 2006 22:10 
z tym wylaczniem pradu to tak z 2 razy na wakacjach na 2-3 godz--ale jeszcze bede cos kombinowal:):) Czekam na porady Pozdrawiam Syzmek

Autor drozd
Użytkownik
#9 - Posted: 14 Paź 2006 22:58 
gdzie moge znalesc informacje na temat simmichromisow??

na przykład tu http://www.tropheus.com.pl/popups/articleswindow.p hp?id=72

w ogóle polecam dział z artykułami na stronie głównej...

pzdr,

Marek

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 14 Paź 2006 23:08 
Prosi się Vepsika o nieużywanie nawet takiej domyślnej formy przeklinania.
"(...)bakterie w filtrach idą się j...(...).

Robert

Autor Vepsik
Użytkownik
#11 - Posted: 14 Paź 2006 23:30 
To j.... to skrót od jumać ;)

Autor Syzmek
Użytkownik
#12 - Posted: 15 Paź 2006 11:30 
Wow super arykul:):)
W tym artykule podaje ze w 400 ltrowym akwarium trzyma 16 tropheusow i 8 simmichromisow. Wiec moze bym tak sprobowal ze kupilbym najpierw 15 mlodych Tropheus sp. Kasakalawe , 10 mlodych dubois maswa i 8 mlodych simmichromisow i docelowo bym zostawil 2-3 samce Tropheus sp. Kasakalawe i 6-8 samic Tropheus sp. Kasakalawe 2 samce duboisow i 6 samic i harem simmichromisow tj. 1 samiec 3-4 samice moze byc jakis jeszcze zdominowany samczyk.
oczywiscie takiej proporcji plci od razu nie otrzymam ale gdy bede mogl juz okreslic plec to oddam nadmiar samcow i dokupie brakujace samice:):)
co wy na to??
Czy moze lepiej 1 wieksze stado Tropheus sp. Kasakalawe z 20 sztuk i simmichromisy?
Pozdrawiam syzmek!!

Autor twkw
Użytkownik
#13 - Posted: 17 Paź 2006 16:53 
Co do ilości i obsady fajny pomysł mają na srvisie malawi /kalkulator/
może cos takiego stworzyć dla tanganiki , ale to juz muszą zrobić bardziej łebscy niż ja

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Akwarium 450 litrow -obsada? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®