Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Popełnilem trofciarnie ;-)

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor winiar
Użytkownik
#1 - Posted: 28 Paź 2006 18:36 
Wlasnie dzis zamowilem baniaczek na trofcie ;-)) Bedzie mial a w zasadzie juz ma 160x50x50. To bedzie moja pierwsza przygoda z trofciami...
Wiecej napisze jak przywioze baniak do domciu i bede go urzadzal.

Pozdrawiam

Marek

Autor Sendog
Użytkownik
#2 - Posted: 28 Paź 2006 18:57 
no popatrz popatrz

właśnie dziś zapadła u mnie decyzja na taki zbiornik ale nie na trofcianię tylko na calvusy (juz są) compressicepsy i fasciatusy - waham się nad 180x50x50 bo tyle będzie miejsca ale sam nie wiem.

Gratulacje

Autor winiar
Użytkownik
#3 - Posted: 28 Paź 2006 19:06 
Ja tez gratuluje. Ja niestety moge miec tylko 160 [czemu te mieszkania nie sa z gumy??? ;-)))]. Jak mozesz miec 180 to rob bez zastanowienia - poznej bedziesz zalowal ze nie zrobiles wiekszego ...

Pozdrawiam

marek

Autor ad7
Użytkownik
#4 - Posted: 28 Paź 2006 21:02 
ja tez mam powody do szczescia
chociaz to jeszcze nie tank
ale odebralem juz stelaz do szafki po aqua
teraz tylko to musze obudowac
i kolej na zamawianie akwarium
szukalem w szczecinie rozbieznosci w cenach straszne
140/60/55 plus komin
od 1050 do 1800
czekam na odpowiedz kolegi z piły
pozniej sump
pzdr

Autor tasma
Użytkownik
#5 - Posted: 28 Paź 2006 21:56 
Chlopaki
Gratulacje! Raduje sie kolko wzajemnej adoracji kiedy czlonkom przybywaja nowe baniaczki. Wzrastamy w sile.

Przemek
P.S.
Dzieki za wsparcie. 3 metry akwarium zamiast kaloryfera zostaly zaakceptowane przez sile wyzsza :). W zimie bedzie nas ogrzewac milosc i 1500 l wody ;)

Autor kasanga
Użytkownik
#6 - Posted: 29 Paź 2006 00:20 
Co za kaloryfer!!!!
A i sila wyzsza calkiem calkiem

pozdrawiam R.C

Autor trzcinka
Użytkownik
#7 - Posted: 29 Paź 2006 00:34 
szczęśliwi Ci którym się ściany poszerzają.-a ja zmniejszam i popelnię muszlowce -jak już się chwalimy.Tylko najpierw muszę odchować inne szczeniaki.

Autor winiar
Użytkownik
#8 - Posted: 29 Paź 2006 07:23 
Tasma i Sue - Bardzo dobry wybor!!! Gratulaje.

Ad7 - Skontaktuj sie z Waldkiem Frankiewiczem 'The Wald" [http://thewald.webpark.pl/] moze on cos wymysli i bedzie taniej?
BTW - jaki masz stelaz i z czego? napisz cos wiecej.

Pozdrawiam

winiar

Autor Alex
Użytkownik
#9 - Posted: 29 Paź 2006 07:26 
No to moze i ja sie pochwale bo jestem juz na powaznym etapie z akwarium.Stolik juz mam gotowy a we wtorek przyjezdza do mnie 150x50x50 czyli standard 375.Na razie bedzie pływało tam 12 Bemb a potem juz tylko delektowanie sie i szukanie kolejnej odmiany do baniaczka.Chciałbym Moliro ale odmian,ktore mi sie podobaja jest kilka: Kasanga,Ndole Red, takze wybor padnie w najblizszych dniach.

Pozdrawiam Maciek

Autor bemben
Użytkownik
#10 - Posted: 29 Paź 2006 10:18 
Mam pytanie do Sendog'a

Ile ryb chcesz włożyć do 450 tki? Ja też myślę o takim akwarium bo moje Calvusy szybko rosną i 240 l powoli będzie za małe. Nie wiem może jeszcze zdecyduję się na Frontozy...

pozdr. k

Ps. niezły przyrost inwestycji : )

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 29 Paź 2006 10:23 
Tanganika to choroba zaraźliwa. A myślałam, że tylko ja jestem w takim stopniu "chora". Miło słyszeć, że grono się powiększa w szalonym tempie.

A co do frontos - Kapampa jest "odjazdowa".

Marta

Autor Sendog
Użytkownik
#12 - Posted: 29 Paź 2006 10:53 
Mam pytanie do Sendog'a

Ile ryb chcesz włożyć do 450 tki? Ja też myślę o takim akwarium bo moje Calvusy szybko rosną i 240 l powoli będzie za małe. Nie wiem może jeszcze zdecyduję się na Frontozy...


Docelowo 3 szt dorosłych calvusów, para compressicepsów i para fasciatusów - dołączą do nich frontosy 6szt. i tyle nic więcej. Planowałem włączenie do tego grona Telmatochromisów ale wyobraźcie sobie że samiec (łajza największa :) tego gatunku potrafi kontrolować wszytkie duże muszle na długości 1,2mb w akwarium obecnie z calvusami i skutecznie je przegania. decyzja więc taka że ląduje w odosobnieniu para tych ryb w mniejszym akwarium.

Autor ad7
Użytkownik
#13 - Posted: 29 Paź 2006 16:23 
rama zrobiona z katownikow stalowych 3cm na 3cm
wymiary 140/50/70h
szafka bedzie ciutke szersza poniewaz zbiornik bedzie mial glebokosc 60cm
katowniki kupilem w centrostali za 70pln
kolega pospawal mi to wszystko za 50pln
dospawal takze uchwyty na plyty
wiec wkrecanie przyjdzie z latwoscia
teraz jestem umowiony z kolesiem co robil mi kuchnie
ktory zrobi mi blat,spod, boki i drzwiczki
wiec szafka bedzie taka sama jak calosc w chacie
dzieki winiar za info

Autor trzcinka
Użytkownik
#14 - Posted: 29 Paź 2006 17:52 
Alex-a widziaeś Tr.Kala Island-normalnie zielone trofcie-coś pięknego

Autor Alex
Użytkownik
#15 - Posted: 29 Paź 2006 18:42 
Niestety nie widziałem ,sa na pewno piekne ale domyslam sie ze ciezko je na pewno zdobyc a i cena bedzie pewnie bardzo wysoka.Zaraz poszukam w necie jakies info o nich.Dzieki!!

Autor jacekkudla
Użytkownik
#16 - Posted: 30 Paź 2006 08:17 
Gratuluje Winiar popełnionego czynu:):):) zbrodnia to wspaniała:)

Jaką filtrację i obsadą planujesz??
JAcek

Autor timus
Użytkownik
#17 - Posted: 30 Paź 2006 10:28 
Przemek Namówiłeś Magde na taki zbiorniczek. A tak sie wzbraniała ;)
Czyli taki jak ja planuje? 300x60wysx80sz?

Marek ;) Roślinożerna tanganika jest równie niesamowita jak mięsko ;)
Sam z reszt a zobaczysz!

A ja w ramach kolejnego remontu zostałem eksmitowany z kuchni z moja 100L ;(

Ale nie ma tegpo złego ;) W wskazanym miejscu przez panie moge postawić regalik i wstawić drugie takie ;)

Więc powiedzcie moi drodzy co jeszcze można trzymać z Sumbu w takim akwarium 82x30x30? Pewnie muszlowce ;)

Marcin.T <')))><

Autor tasma
Użytkownik
#18 - Posted: 30 Paź 2006 12:10 
Marcin u nas bedzie to 300 x 60 x 70.
Wczoraj wracajac od Marty i Roberta zmienilismy calkowicie koncepcje. Bedzie to akwa miesozerne z alto, frontosami, s. multipunctatus i moze jakimis muszlowcami.
Co do Twojego akwa nie wiem ile masz Sumbu. Jesli tylko pare to pewnie para lub harem jakiegos spokojnego gatunku sie zmiesci. Choc podejrzewam ze nie uda Ci sie odchowac mlodych.

Przemek

Autor timus
Użytkownik
#19 - Posted: 30 Paź 2006 12:16 
A powiedzcie czy może lepszym pomysłem będzie akwarium jedno gatunkowe. Muszlowców większość tam pasuje. A co jeśli chodzi o sumbu? Ile moge ich w nim trzymać ?

Co do Waszego akwarium . Będzie pięknie wyglądać! Ja jeszcze bym dokoptował N.Sexfasciatus.

Marcin.T <')))><

Autor tasma
Użytkownik
#20 - Posted: 30 Paź 2006 12:26 
o sexfasciatusach tez myslelismy, na pewno jeszcze mastacembalusy

Wedlug mnie mozesz tam trzymac 6-8 sztuk. Fajnie wyglada taka rodzinka. Poza tym a. shelle w grupie staja sie odwazniejsze.

Autor winiar
Użytkownik
#21 - Posted: 30 Paź 2006 13:11 
Jacek
Co do filtracji - bedzie sump. Jakiej wielkosci jeszcze nie wiem - ok 100l
Co za trofcie? Nie wiem lista jest dluuuugaaaaaa ;-))))
Mysle ze dorzuce jeszcze cos na piaseczke ;-))))

Autor jacekkudla
Użytkownik
#22 - Posted: 30 Paź 2006 13:31 
co masz na myśli w ujęciu piaskowym??

JAcek

Autor timus
Użytkownik
#23 - Posted: 30 Paź 2006 13:43 
A powiedzcie czy z kilkoma Sumbu miało by racje bytu kilka mastacembalusów? Wszystkie są spokojne.

Marcin.T <')))><

Autor tasma
Użytkownik
#24 - Posted: 30 Paź 2006 14:16 
Marcin
Wydaje mi sie ze jesli Marta wybierze Ci te male to powinno byc OK choc w naturze mastacembalusy zywia sie malymi rybkami.
Marku
no wlasnie chyba nie myslisz o xenach z trofciami?

Autor fazi64
Użytkownik
#25 - Posted: 30 Paź 2006 14:19 
Witam,
Mysle, ze marek az takiego bledu nie chce popelnic, ale chce popelnic rowniez blad - trofcie i muszlowce, czego zdecydowanie juz (z autopsji) nie polecam i odradzam.
Pzdr.
Fazi64

Autor winiar
Użytkownik
#26 - Posted: 30 Paź 2006 14:29 
Muszlaki odpadaja, beda zle sie czuly poza tym wcinaja inne papu.
Szczerze mowiac myslalem o enentiopusie. - myslalem blednie ?

Marek

Autor tasma
Użytkownik
#27 - Posted: 30 Paź 2006 14:56 
Nie hodowalem nigdy enantiopusow, ale wedlug mnie to jest troche nie teges. W piatek moje trofcie zatlukly 25 cm glonojada tak dla zabawy, a co dopiero taki 10 cm enantiopus, ktory im jeszcze plywa po piasku na ich terenie.

Autor fazi64
Użytkownik
#28 - Posted: 30 Paź 2006 15:03 
Witam,
Co prawda moich glonojadow trofy nie ruszaja, ale wyobraz sobie Marku, ze samiec enantiopusa zaczyna czuc chuc ;) i rozpoczyna budowe krateru, a racze trofcie mu ta budowle ochoczo rozgrzebuja - stres i zgryzota (a poza tym enantiopus to tez nie roslinozerca).
Pzdr.
Fazi64

Autor winiar
Użytkownik
#29 - Posted: 30 Paź 2006 15:22 
W takim razie na dnie bedzie tylko piaseczek a do trofci dorzuce jakies mile eretmodusiki... smieszne pyszczki ;-))
Wilk syty i owca cala.

Autor jacekkudla
Użytkownik
#30 - Posted: 30 Paź 2006 15:59 
Polecam E.C.mbwimbe orange są prześliczne i lepiej "trzymają" barwy od E.C kiku:) także polecam:)

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Popełnilem trofciarnie ;-) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®