Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Ampularia i Tanganiaka - warto?

Autor roa
Użytkownik
#1 - Posted: 28 Paź 2006 21:37 
Witajcie,

Od dawien dawna (jeszcze za czasów moich akwariów roślinnych) ampularia zawsze mi się podobała i budziła moje żywe zainteresowanie.

Mam pytanie czy w akwarium tanganikańskim 375l i 30 trofach jest szansa by to stworzenie się utrzymało.

Może macie jakieś doświadczenia? Jak je karmicie - w zbiorniku brak roślin i mało glonów?

Poradźcie bo mnie naszło na ich chodowlę.

Wiem oczywiście, że tanga to nie ich biotop, ale cóż będą oko cieszyć (pod warunkiem że ich trofy nie skubną).

Pozdrawiam
Artur

Autor fazi64
Użytkownik
#2 - Posted: 28 Paź 2006 21:45 
Witam,
Pozostan lepiej przy swiderkach.
Pzdr.
Fazi64

Autor roa
Użytkownik
#3 - Posted: 28 Paź 2006 22:02 
Pozostan lepiej przy swiderkach.

Fazi64 rozumiem, że to z uwagi na temperament i wrodzoną ciekawość naszych przyjaciół. Miasłem kiedyś 4 Neritiny. Z naciskiem na miałem.

Pzdr.Artur

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 28 Paź 2006 22:22 
Z naciskiem na miałem.

Mam te same doświadczenia - miałam -:)))

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#5 - Posted: 28 Paź 2006 22:40 
Witam,
Tak, niestety - mysle, ze ampularie nie pozyja w spokoju w akwa z trofami, lepiej ich nie meczyc.
Pzdr.
Fazi64

Autor Komar
Użytkownik
#6 - Posted: 29 Paź 2006 16:35 
Witam

Dla odmiany powiem, ze mialem ampularie w zbiorniku z tropheusami i tak dlugo jak syfon i czulki byly pochowane to nie bylo zadnego problemu. Kiedy ryby byly najedzone to amularie mogly sobie pozwolic nawet na uzywanie tych czasci ciala. Zaznaczam, ze moje ampularie byly dorosle.

pzdr
Komar

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Ampularia i Tanganiaka - warto? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®