Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne /

Korzen mangrowca a akwarium z trofciami

Autor winiar
Użytkownik
#1 - Posted: 14 Lis 2006 07:43 
Witam!
Mam pytanko - watpliwosc. Chce wrzucic do akwarium z trofciami korzen mangrowca. Wiem, wiem to nie ten biotop - nie bijcie ;-)
Zbiornik w fazie przygotowan - jeszcze nie zalany. Wilekosc korzenia ok 25x10x10 cm. Rozwarzam wrzucenie tego korzenia do baniaka.
A tetaz kilka powodow za:
Przy jeziorze rowniez rosna drzewa a ich korzenie wchodza do wody - co prawda moj zbiornik ma 400 litrow, czyli netto ok 330 [szklo, piaseczek, skalki, szacuje ze zajma jakies 70l] a jezioro duuuuuuuuzo wiecej. Liczac procentowo to w jeziorze korzenie stanowoa 0,0000nic procenta ;-), u mnie bedzie wiecej.
Korzen jest w akwarium nieprzerwanie od ??? lat - niepamietam juz ile czasu :-(
Na korzeniu rosnie od niepamietynych czasow anubias barteri var. nana, tak ze w rzeczywistosci nie widac korzenia - to swiadczy o tym ze korzen jest juz w wodzie od czasow gdy "Kopernik byl dzieckiem" ;-).
Aktualnie korzen jest w baniaku roslinnym. Musze pozbyc sie baniaka - brak miejsa ale strasznie szkoda mi tej roslinki a w akwarium z trofciami wydaje mi sie ze prezentowalby sie ladnie.

Dodatkowe informacje - Jako filtr bedzie min sump 100L czyli netto ok 70l a w im w jednej przegrodzie grys wapienny.

Co o tym sadzicie - wrzucic go do baniaka z trofciami czy nie?


Pozdrawiam

Marek

Autor Sendog
Użytkownik
#2 - Posted: 14 Lis 2006 08:18 
Marku wyjdź poza ramy i włóż go do akwarium i nie przejmuj się co ludzie powiedzą... :)

Badaj tylko często pH czy korzeń nie zakwasza wody.

Autor tooold
Użytkownik
#3 - Posted: 14 Lis 2006 08:21 
powiem Ci tak - zauważyłem,że korzenie (przynajmniej moje) rozkładają się powoli i wokół nich jest w dnie bardzo dużo drobin z ich rozkładu

Sprawy ogólne Forum Tropheus Tanganika / Sprawy ogólne / Korzen mangrowca a akwarium z trofciami Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®