Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Jezioro Tanganika Forum Tropheus Tanganika / Jezioro Tanganika /

Mark O'Shea nad Tanganiką

Autor Sendog
Użytkownik
#1 - Posted: 6 Lip 2007 08:09 - Edytowany przez: Sendog 
Wczoraj na Discovery HD o 22:00 był odcinek przygód Marka O'Shea nad Tanganiką. Poszukiwał kobry wodnej żywiącej się rybami.
Szukał bardzo długo wraz z właścicielem Firmy zajmującej się eksportem ryb z jeziora do Europy i Ameryki. Nie mogłem się doczekać aż wreszcie pokażą zdjęcia podwodne. I wreszcie były ale niestety nie na tyle żeby można się było napatrzeć.
Sam autor stwierdził, że po zanużeniu się w jeziorze czuje się jakby pływał w akwarium. Strefa przybrzeżna charakteryzuje się ogromna ilością ryb. W tych krótkich urywkach (facet niestety uparcie szukał kobry a nie np. lamprologusów) można było dostrzec ophtalmotilapie, x.melanogenys, tropheusy (wyglądąło mi to na kasakalawe lub kasangę). rzeczywiście ryb sporo niestety nie można się było przyjżeć dokładnie. Wszystkie brzegi które pokazywano były kamieniste - potęzne zatopione głazy tworzące labirynt kryjówek. Stanowiska raczej dla naskalników, szczelinowców, tropheusów. nikt nie odważył się zanurzyć w sąsiedztwie hipopotamów i krokodyli. Zabijają (hipopotamy) więcej ludzi rocznie niż wszystkie inne zwierzęta afrykańskie razem wzięte. Rybacy odławiają mnóstwo ryb, które stanowią ich główne pożywienie. Sieci są rozciągniete wzdłuż brzegu stale i tylko co jakiś czas opróżniane ze złapanych ryb. Na własne oczy widziałem konsumpcyjnego tropheusa :). Niestety żadnych urywków z muszlowcami. Biedny Mark nie znalazł żywego węża którego poszukiwał - hipoteza: są łapane w sieci rybaków i toną nie mogąc wypłatać się z pułapki.
Pokazano tez na krótko bazę firmy poławiającej. baseny coś na wzór naszych hodowli pstrągów a wnich Ikole, Petrochromisy i chyba xenotilapie.
Ogólnie film bardzo ciekawy - szkoda tylko, że O'Shea woli obmacywać węże a nie ichtiologiczne endemity (choć ta kobra to też endemit). polecam szukajcie powtórek.

Krzysiek

Autor timus
Użytkownik
#2 - Posted: 6 Lip 2007 09:31 
Takie Nwesy powinny chodzić po sms-ach Krzysiek w trakcie filmu ;)!

Marcin.T<')))><

Autor Sendog
Użytkownik
#3 - Posted: 6 Lip 2007 09:46 
Właśnie sprawdziłem dziś o 11:00 i jutro o 10:00 jest powtórka - Kobra wodna.

Kanał Discovery HD

Autor worton
Użytkownik
#4 - Posted: 6 Lip 2007 09:48 
A HD to co to znaczy? :(

Autor Sendog
Użytkownik
#5 - Posted: 6 Lip 2007 09:51 
To jest Discovery na platformie n w rozdzielczości High Definition

Autor krasa
Użytkownik
#6 - Posted: 6 Lip 2007 10:12 
Program z kobrą wodna nad Tanganiką leciał już kilka razy. Czy warto go obejrzeć ? IMHO jak wszystko co leci na Discovery Channel warto ;))

Autor worton
Użytkownik
#7 - Posted: 6 Lip 2007 10:40 
Bu czyli na takiej zwyklej TV nie bedzie? ;]

Autor Sendog
Użytkownik
#8 - Posted: 6 Lip 2007 11:08 
Daniel na pewno będzie leciał oni też często powtarzają tylko nie wiem kiedy. Na liści programu TV w onecie powinieneś znaleźć co i kiedy.

Autor timus
Użytkownik
#9 - Posted: 6 Lip 2007 11:16 
Czy na polsacie cyfrowym też będzie?

Marcin.T <')))><

Autor Sendog
Użytkownik
#10 - Posted: 6 Lip 2007 11:45 
Nie wiem nie posiadam.

Krzysiek

Autor tasma
Użytkownik
#11 - Posted: 6 Lip 2007 12:31 
Discovery HD ma inny program niz "zwykle" Discovery. Wlasnie przez to "HD" leca tam tylko wybrane programy zarejestrowane innym sprzetem.

Autor marekd12
Użytkownik
#12 - Posted: 12 Lip 2007 00:45 
Witam!

ten facet ktory z markiem o.shoae szu7ka kobry wodnej to TOBY VEALL a przedstawiona jego stacja to-Rift valley tropical.Tak na marginesie przyjaciel Ada Koeningsa:)

Autor Sendog
Użytkownik
#13 - Posted: 12 Lip 2007 08:10 
Normalnie klika jak w Samoobronie :)

Autor tasma
Użytkownik
#14 - Posted: 12 Lip 2007 08:28 - Edytowany przez: tasma 
Krzysiek cicho sza. Pamietaj, ze CBA moze zrobic prowokacje i wykopac jakies jezioro na srodku oceanu atlantyckiego. Pozniej zaproponuje lapowke panom O'Shea, Veall'owi i Koeningsowi za nakrecenie filmu o nim. Oni sie skapuja, nie pojada, a CBA zamknie nas twierdzac ze ilosc akwarystow w polskich wiezieniach musi sie zgadzac. Nastepnego dnia wystapi premier i powie ze wszyscy akwarysci to mali ludzie (szczegolnie ja ;) ) a kazda tanganikanska ryba jest wcieleniem szatana. Wyjdzie rozporzadzenie, ze w kazdym zbiorniku z Tanganika musi zostac zainstalowany telewizor z dekoderem telewizji T., a kazda ryba musi zlozyc oswiadczenie lustracyjne.
Wtedy dopiero zapanuje prawo i sprawiedliwosc.

Przemek

Autor timus
Użytkownik
#15 - Posted: 12 Lip 2007 09:53 
Przemek co Ty bierzesz ;) ;) ;)

Daj mi receptę ;)

Marcin.T <')))><

Autor topik
Użytkownik
#16 - Posted: 12 Lip 2007 13:29 
To WELKI Ry(d)zyk pisac tak otwarcie o dekoderzeT wszelkich klamstw pomowien i złej woli

CBA MA TASMY NA TASME I PRZYJDZIE TIMUS NA KAZDEGO OSZCZERCE KTO TAK PASKUDNIE CHCE KRASE ZDJAC Z TORUNSKICH
piernikOw

Autor trzcinka
Użytkownik
#17 - Posted: 14 Lip 2007 23:31 
Przemek-mnie też-to ziółko-poproszę-i poproszeSMS-sa w trakcie-ciekaweg0-na numerek 508213514.

Jezioro Tanganika Forum Tropheus Tanganika / Jezioro Tanganika / Mark O'Shea nad Tanganiką Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®