Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Jezioro Tanganika Forum Tropheus Tanganika / Jezioro Tanganika /

Po prostu temat

Autor admin
Admin
#1 - Posted: 28 Kwi 2008 06:11 - Edytowany przez: admin 
Cały czas analizuję to co opowiadał Evert na prelekcji i w czasie naszych prywatnych rozmów.

Utkwiło mi w głowie wiele spraw niesamowice interesujacych, ale to zupełnie nie daje mi spokoju. Evert opowiadał o miejscach w Kigoma, gdzie obserwował stada krewetek przypominających Red Cristal. Krewetki to tworzyły duze grupy, a w miejscach ich występowania pojawiały się spore ilości ryb, które nie atakowały zdobyczy. Evert sądzi, ze pełniły one funkcje "czyszczące" podobnie jak jest to w akwenach morskich.

Czy wiecie coś na ten temat?

Marta

Autor Lenek
Użytkownik
#2 - Posted: 28 Kwi 2008 14:09 
Ja mam w akwarium z muszlowcami krewetki fire-red. Żyją tylko w zaroślach vallisnerii, ale i tak muszlowce regularnie na nie polują atakując grupą. Gdy jedna znajdzie się na szybie ma przesrane - muszlowce otaczają ze wszystkich stron i atakują pojedynczo. Krewetki zwykle uciekają a te za nimi w pościg :)

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 28 Kwi 2008 14:29 
Lenek


Chyba jednak zupełnie nie zrozumiałeś o czym napisałam

Marta

Autor Lenek
Użytkownik
#4 - Posted: 28 Kwi 2008 15:30 
Wiem o czym, o krewetkach w Tanganice, ja jednak dałem tylko przykład ze swojego akwa, który nie ma nic wspólnego z tym.

Autor salmo70
Użytkownik
#5 - Posted: 28 Kwi 2008 15:37 
Evert sądzi, ze pełniły one funkcje "czyszczące" podobnie jak jest to w akwenach morskich.

Marto,może nie do końca na temat,ale od dłuższego czasu nurtuje mnie to zagadnienie,dlatego napiszę.Ja dostrzegam wiele podobieństw Tanganiki,do akwenów morskich.Patrząc na meduzy,krewetki,kraby,czy chociażby warunki fizykochemiczne wody nie sposób nie porównać tych dwóch siedlisk.Osobiście myślę,że Ewert ma rację co do interpretacji zachowań opisanych wyżej.Chyba będę musiał przyjrzeć się bliżej innym jeziorom tropikalnym,by porównać je z Tanganiką,czy tam również występują równie ciekawe gatunki zwierząt.
Serdecznie pozdrawiam.Robert.

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 28 Kwi 2008 15:52 
To podobieństwo jest od dawna podkreślane. Istniały nawet teorie kanadyjskich naukowców, że Tanganika to dawny "uchyłek" oceanu. Nie potwierdzono jednak tego.

P.S.

Robercie - dostałeś maila z pdf-ami wczoraj?

Marta

Autor salmo70
Użytkownik
#7 - Posted: 28 Kwi 2008 16:13 
Robercie - dostałeś maila z pdf-ami wczoraj?



Tak tylko ze zmęczenia nie odpisałem.Zabiorę się za to nieco później.Mam mało czasu.Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.Robert.

Autor worton
Użytkownik
#8 - Posted: 28 Kwi 2008 16:16 
Hej,

Ja juz dawno szukalem informacji na temat skorupiakow tanganickich i musze powiedziec, ze informacje od Everta sa niepowtarzalne. Nie ma o tym wzmianek nigdzie, zreszta wiele rzeczy, o ktorych mowil bylo wrecz niesamowitych :).

Wydaje mi sie, ze czyscicielami nie byly te podobne do cristalow, a inne takie niepozorne, brazowe krewetki :).

Jezioro Tanganika Forum Tropheus Tanganika / Jezioro Tanganika / Po prostu temat Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®