Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Jezioro Tanganika Forum Tropheus Tanganika / Jezioro Tanganika /

Pierwsza Tanganika - 500 litrów

Autor amen999
Użytkownik
#1 - Posted: 25 Wrz 2008 20:18 
Jest to mój pierwszy post na tym forum , więc na początek witam Wszystkich serdecznie . Spodobaly mi sie bardzo ryby z gatunku Cyphotilapia gibberosa i chcialbym je hodować w swojej 500. Prosze wiec starych wyjadaczy o porady i ewentualne uwagi. Wodę mam o nastepujących parametrach:
Ph - 7.0
TwO - 20
TwW - 10
Na kranówce mam założone prefiltry mechaniczne i węglowy (posiadam także filtr RO ale to dla paletek) ; czy taka woda nadaje się dla frontozy?
Filtracja w akwarium to UniMax 700 , obecnie zamieszkuje stado paletek i banda neonek.
Chciałbym jak najwięcej wiedzieć o hodowli tych ryb przed ich zakupem żeby nie popełnić błędów takich jak np. przy paletkach.
Czy kupić duże ryby czy lepiej małe i podtuczyć je w mniejszym akwarium (posiadam 100 litrowe) Ile sztuk kupić?
Ciągle czytam forum i neta ale o frontozach jest dosyć mało wiadomości więc będe wdzięczny za porady

Autor rambowskixx
Użytkownik
#2 - Posted: 25 Wrz 2008 20:23 
Zanim zaczniesz cokolwiek kupować zwróć uwagę na ph jakie posiadasz czy nic Ci ono nie mówi???

Łukasz

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 25 Wrz 2008 20:49 
Witaj

Poczytaj także w III numerze Tanganika Magazyn artykuły o frontozach. W najbliższym numerze znajdziesz również sporo o tych rybach. Więc...informacji nie brakuje:))

Czy jesteś pewien parametrów wody, ktore podałeś, czy to testy dla kranówki, czy dla wody ze zbiornika?
Ponadto określenie podtuczyć chyba nie pasuje do tych ryb? 100l zbiornik nie nadaje sie do ich hodowli nawet na okres przejściowy. Ryby w nim nie będą prawidłowo rosły.

Marta

Autor marti
Użytkownik
#4 - Posted: 25 Wrz 2008 21:37 - Edytowany przez: marti 
Witaj amen999.
Po słownictwie jakiego używasz i nawykach widać z daleka, że jesteś "paleciarzem".
W hodowli Cyphotilapii, podobnie jak i innych ryb z Tanganiki nie stosuje się tak popularnej przy paletkach metody "podtuczania" w mniejszym akwarium.
Nie stosuje się też "sterylniaków" bo nie ma takiej potrzeby (nicienie i inne pasożyty, tak groźne dla palet, tu nie zagrażają w takim stopniu).
Jeśli chodzi o wodę , Tanganika to zupełne przeciwieństwo SA.
Tutaj woda powinna być twarda np. 20-24 st. i zasadowa 8-8,5 pH.
Małe ryby od razu hodujemy w dużych zbiornikach, żeby urosły duże, bez "tuczu" w małym , jak to ma miejsce przy paletach.
Generalnie mało jest analogii z SA.
Bardzo dużo informacji znajdziesz na tym forum (ma ono własną wyszukiwarkę, co bardzo ułatwia szukanie danego tematu).
Jednak jak to bywa na forum, cenne info przeplata się z dużą ilościa "spamu". Dlatego tak jak napisała Marta, dobrym rozwiązaniem jest nabycie Tanganika Magazynu nr 3 i 4. Tam znajdziesz samą esencję wiadomości o Cyphotilapiach.

Na kranówce mam założone prefiltry mechaniczne i węglowy

Odnośnie prefiltra węglowego, jest on tutaj niepotrzebny.
Chyba, że masz wodę o dużej zawartości substancji toksycznych.
Mechaniczny też jest raczej zbędny z Tanganice.
Im więcej soli wapnia i magnezu tym lepiej, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku ;)

Pozdrawiam i powodzenia.

Autor amen999
Użytkownik
#5 - Posted: 25 Wrz 2008 22:17 
Co do paletek masz "marti" 100 % racji. Prefiltry mam założone poniewasz woda w Lesznie jest strasznie syfiasta (rdza itp.) Co do zakupów to jeszcze nawet nie planuje . Pozostaje zakupić gazetki i do lektury coby nie zadawać kolejnych męczących pytań

Autor marti
Użytkownik
#6 - Posted: 25 Wrz 2008 23:00 
Pozostaje zakupić gazetki i do lektury coby nie zadawać kolejnych męczących pytań

Ależ nie krępuj się, zadawaj pytania, chętnie odpowiemy.
W gazetkach po prostu masz wszystkie odpowiedzi, nawet te, do których pytań nawet nie zadasz.
Śmiało pytaj o wszystko.

Jezioro Tanganika Forum Tropheus Tanganika / Jezioro Tanganika / Pierwsza Tanganika - 500 litrów Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®