Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Jezioro Tanganika Forum Tropheus Tanganika / Jezioro Tanganika /

Odtworzenie biotopu - skalki, zwir, tlo, itd.

Strona  Strona 3 of 3:  « Previous  1  2  3  
Autor rufus1
Użytkownik
#61 - Posted: 26 Cze 2006 22:54 
Rzeczywiscie paln jest prosty. Na pewno z tego rowniez skorzystaja firmy rozprowadzajace kamienie do sklepow zoo.

Po przeczytaniu jeszcze raz tego palnu betelgeuse moim zdaniem zapomniales o jednej najwazniejszej istocie w tym wszystkim - o rybach.
Mysląc o rybach (dlatego polecam jeszcze raz watek z innego tematu który tak krytykowaleś) mam na mysli wpływ tej calej zawieruchy wokol dolomitu na rozwój, funkcjonowanie, rozmnażanie ryb itd., bo one sa tu najwazniejsze. Nic nie wspominasz co z nimi, czego oczekujesz od samych ryb. Przeciez moim zdaniem to równiez trzeba kontrolowac, a nie tylko sama wode. Jestes akwarysta (przynajmniej tak sie domyslam) to powinnienes wiedziec ze takie "doświadczenia" sa bardzo pracochłonne, potrzebne do tego jest labioratorium (moim zdaniem w miejscu badania, a nie kurierem wysyłana woda), odpowiednia wiedza fachowa z zakresu ichtiologii, chemii, genetyki itd. czas trwania blizej nie okreslony (miesiace, lata, wieki ;-)). Zapewne wiesz co wpływa na ikre (jej rozwoj, rozwoj larw i poźniej narybku). Czepilem sie tylko tej ikry żeby pokazać jak to jest problem złozny i wielowatkowy. Proponuje zapozać sie z pozycjami z zakresu ichtiologii, bilogii ryb, rozrodu ryb, ichtiopatologii itp. Posiadam wiele ksiazek z tej tematyki i cały czas poglebiam ta wiedze i dlatego napisałem we wczesniejszym poscie że mnie to przerasta bo widze i wiem jak to jest zlozone (dzieki tym pozycjom ksiazkowym).

betelgeuse ja nie tworze problemow do Twojego pomysłu. Uważam go za ciekawy, ale.... . Jeżeli mam do wyboru droge prosta, bez problemow, czy droge kretą i to jeszcze pod górke ;-), zawsze wybiore ta druga bo uważam że ona wiecej mi da korzysci i dobrego niz chodzenie na skróty, krótsza droga BEZ PROBLEMÓW.
Obecnie w swoich akwariach nie mam dolomitow, i narazie nie zamierzam nic zmieniac. Ten temat swego czasu zrobil na tym forum pewne zamieszanie i zmiane kamieni u niektórych akwarystów w akwariach z wapieni na dolomity. Ja mam tylko wapienie i z racji tego nie mogłbym wziasc udzialu w Twoim doświadczeniu, a zmieniac nie zamierzam bo uwazam że, przynajmniej u mnie, jest wszytko w porzadku.

Leszek

Autor admin
Admin
#62 - Posted: 26 Cze 2006 23:16 
Twój plan ma jeden minus , dla mnie zasadniczy.
Dolomit nie jest wart takiego nakładu sił i środków, jakie proponujesz.
Nie wiem w tej chwili, jaki temat jest tego wart.
Rewolucje już były - wiem, że będą próby następnych. Ale nie chodzi o wyciąganie nagle królika z kapelusza; myslę, że warto robić cos systematycznie i ciągle. To jest ważne. Poza tym nie odpowiedziałeś na moje wątpliwości, tylko snujesz swoje ponure wizje. Tak, jakby tylko Twój pomysł był najlepszy.
I nie zarzucaj nam "nicnierobienia" - za mało o nas wiesz.
Nie ma żadnego "naszego ruchu" - jest tylko Twoja chęć pisania i ewent. obecności na tym forum.
Moja propozycja jest następująca: napisz artykuł na dowolny temat TANGANIKAŃSKI - i daj nam przeczytać.
Każdy z aktywnych uzytkowników ma za sobą co najmniej jeden (merytoryczny!) artykuł wydrukowany w którymś z magazynów.
Mamy w swoim gronie pracowników naukowych, potrafiących ocenić poziom i jakość.
Zamiast pseudofilozofii i szukania naszych wad NAPISZ ARTYKUŁ.

Czekamy.
Robert

Autor trzcinka
Użytkownik
#63 - Posted: 27 Cze 2006 00:08 
No to chyba szable w dłoń Panowie przebręłam przez cały ten temat-a kurczę to wielkie osiągnięcie.

To jest zupełnie taka sama dyskusja jak o moich nibybadaniach -przypadkowych nad bakteriami nitryfikacyjnymi w trakcie leczenia bloat.Gdzie w pewnym momencie -teoria wzieła górę nad być może niedokładnymi ale jednak potwierdzonymi praktycznie wnioskami.

Zapraszam na grila.piwko .Zbroje szlacheckie przygotuję I do turnieju w szraniki.

A możecie mi odpowiedziec -po co to? Dlaczego chcemy robić taką straszną naukę z naszego świra.
Swir jest świrem i czy bardziej naukowy ,czy bardziej uczuciowy-nim pozostanie.
Dobrze że szkło nie rozpuszcza się w wodzie -bo zaraz by akwaria zaczęły nam zanikać

Nie gniewajcie się -to take babskie spojrzenie.
Lećcie do mojego tematu -bo chcęęęęęę mieć więcej rybek

Autor betelgeuse
Użytkownik
#64 - Posted: 27 Cze 2006 00:11 
Nie drogi Robercie.
Zamiast dyskusji w temacie planu-propozycji proponujesz:"napisz artykuł na dowolny temat TANGANIKAŃSKI - i daj nam przeczytać."
Ja nie staje przed komisja egzaminacyjna,ktora ma ocenic na podstawie artykulu czy moj plan traktowac powaznie,bo na to to DOKLADNIE wyglada i jak sadze cudownie znajda sie checi oprocz zyczen i "przerostow".

Koniec pseudofilozofii,koniec szukania waszych wad.
Mozecie mnie dopisac do JackaK jako kolejnego "szalonego ekscentryka".
Odpuszczam,podobnie jak on.
Macie juz takich dwoje,mysle ze pora sie zastanowic,bo dwoch to juz nie przypadek.
Pozdrawiam serdecznie i przepraszam za to krotkie zamieszanie.

Autor tooold
Użytkownik
#65 - Posted: 27 Cze 2006 00:32 
Dolomit nie jest wart takiego nakładu sił i środków, jakie proponujesz

drogi Robercie , mnie jest tak. Był czas kiedy badałem sobie wodę co tydzień, KH , GH , pH i azotany. Czasem z ciekawości inne parametry. Przy tym badałem jak soda zmienia wodę w moich akwariach . Lecz przyszedł czas,że te badania sa mi już zbędne , choć może oczywiście się mylę.

poruszany tutaj problem widzę tylko w taki sposób, że ktoś kto zakupil sobie dolomit zbada wode prze i po jego zastosowaniu.

wnioski jednakże będą bardzo, bardzo przybliżone bo dolomit inaczej będzie się zachowywał w różnej wodzie choćby miała takie samo pH. Oczywiście jakieś uogólnienie z tego wyniknie - tak jak ja uogólniłem działanie sody oczyszczonej w akwarium .

Autor rufus1
Użytkownik
#66 - Posted: 27 Cze 2006 00:35 
betelgeuse widze ze troche ponosza Cie nerwy. Zupelnie nie rozumiem dlaczego, ale trudno widocznie tak na razie musi byc.

Z Jackiem jakis czas temu rowiez próbowałem czasami dyskutowac, oczywiscie w tematach gdzie mialem cos do powiedzenia. Niestety dyskusja szybko sie urywala jak cos nie szło po mysli= teorii Jacka. Każdy ma swoje zdanie na dany temat i ja uwazam że trzeba to uszanować.Bardzo ciekawe tematy były o zooplanktonie, wodzie i co, szybko sie skonczylo. Łatwo jest sie obrazić i ucikac z miejsca gdzie nikt nie przytakuje. Cięzko jest jak napisałeś kiedy trafia sie ludzie z "problemami", prawda. betelgeuse to nie sa problemy tylko watpliwości. Trudno, czasami tak jest.
Zauwazylem że wcale lub prawie wcale nie wypowiadasz sie w innych temtach (szczegolnie dotyczacych ryb). Dlaczego? Na tym forum sa akwarysci z różnym stażem oraz z różna wiedza. Sa ludzie ktorzy specjalizuja sie w tylko jednym gatunku ryb, grupie ryb lub hoduja różne gatunki. To forum funkcjomuje na zasdzie wzajemnej pomocy doswiadczonych i mniej doswiadczonych, wymiany POGLADÓW oraz spostrzeżen hodowlanych. Pojawiaja sie różne watki i uważam że jest to dobre. Kto z tego skorzysta to juz jego wola. Mysle ze Ty równiez mogłys coś wnieść ciekawego, ale czy Ty tego chcesz, nie wiem. Na razie krecisz sie wokól dolomitów i tylko dolomitów, no i ostatnio cos wspomniales niepochlebnego o polskiej akwarystyce. Ja również znam te tematy i rewolucji w tym kierunku nie zrobie, jest jak jest. Pistoletu ludziom do glowy nie przystawi sie i nie bedzie sie zmieniac tej "niedobrej, ciemnej akwarstyki polskiej", ludzie z tego korzystaja na swoj sposob i to jest ich wola, trudno trzeba to uszanować.
Leszek

Autor rufus1
Użytkownik
#67 - Posted: 27 Cze 2006 00:40 
Przepraszam moj post mial być wklejony w innym temacie.
Ten jest o biotopie i kamieniach.
Pomyliłem tematy. Przepraszam
Leszek

Autor JGr
Użytkownik
#68 - Posted: 27 Cze 2006 09:13 
To forum akwarystycze, a nie miejsce przepychanek interpersonalnych, ale dużo tu ostatnio analogii do Jacka Krawczyka, uważam że nie trafnych, a w każdym razie za daleko posuniętych i postanowiłem wtrącić swoje trzy grosze:

Mnie przede wszystkim Jacek dał się poznać jako akwarysta, nie tylko jako aktywny internauta.
Poza wrzeniem jakie tu wprowadził (co zresztą bywało czasem siłą napędową wielu ciekawych myśli i intensywnego rozwoju forum), w postaci postów i artykułów wniósł sporo zbieranych latami informacji, doświadczeń, wiele z nich było dla mnie nowych, ciekawych i przydatnych. Nie był osobą anonimową - wszyscy wiedzieliśmy jak się nazywa, gdzie mieszka, czym się zajmuje, kim jest z wykształcenia, oglądaliśmy zdjęcia jego zbiorników, a kto chciał - mógł je zobaczyć na żywo... Fakt, był trudny w komunikacji - wpieniał mnie czasem okropnie i najwyraźniej się z tego cieszył ;-) jednak dla mnie jego odejście z forum to strata.

Z całym szacunkiem do kolegi betelgeuse - jak na razie daleki jestem od stawiania go w jednym szeregu z Jackiem Krawczykiem.

Jarek

Autor fazi64
Użytkownik
#69 - Posted: 27 Cze 2006 10:02 
Z całym szacunkiem do kolegi betelgeuse - jak na razie daleki jestem od stawiania go w jednym szeregu z Jackiem Krawczykiem
Witam,
Zgadzam sie z tym stwierdzeniem Jarka.
betelguese - uzurpowanie sobie miejsca wsord tak plodnych (pod kazdym akwarystycznym wzgledem) postowiczow jak JK (kazdy jego post, choc nie zawsze sie trzeba bylo z tym zgadzac, to byla perelka), wymaga sporej dozy.... nawet tupetu. Jego wiedza byla/jest ogromna i "poukladana",
dalo sie zawsze cos z tego uszczknac dla siebie i choc dochodzilo czesto do "ostrej" wymiany zdan, to byly to w wiekszosci spory merytoryczne, a u betelguese wyraxnie przewaza zacietrzewienie i chec dokopania wszystkim i wszystkiemu. Mysle, ze musi troche wyluzowac i przyjac zasady jakie tu panuja, zeby nie wprowadzac nieopotrzebnego fermentu w dzisiejszych i tak mocno zakreconych (np. politycznie) czasach.
Niech to forum pozostanie ostoja kompetentnych i owocnych sporow i wymiany zdan i pogladow na wysokim poziomie. ;))
Pzdr.
Fazi64

Autor JacekK
Użytkownik
#70 - Posted: 3 Lip 2006 10:40 
Nie wiem dlaczego mnie pochowaliscie :).

Nie obrazilem sie na nikogo , wrecz przeciwnie :)

Brakowalo mi tego forum . I o ile ktos mi nie zabroni dostepu do niego ilekroc bedzie czas zawsze tu zagladne .
troszke mi sie przekrecilo zycie ... ale juz niedlugo bede mial wiecej czasu dla siebie i tego forum.


Pozdrawiam
PS, co do reszty wypowiedzi .. kazdy musi sam sobie zadac pytanie czy dana uwaga jest mu przydatna czy nie.

Autor timus
Użytkownik
#71 - Posted: 3 Lip 2006 10:57 
No to witaj po latach !!!! ;)

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#72 - Posted: 3 Lip 2006 10:59 
Witaj Jacku ponownie na forum!!! :-)
napisaleś:
".. kazdy musi sam sobie zadac pytanie czy dana uwaga jest mu przydatna czy nie".
Ja mysle podobnie. Na tym po cześci polega równiez dyskusja.
Myśle że bedziesz tutaj czesciej zagladał.
Zycze Ci wiele dobrego i licze na Twój udzial w dyskusjach na forum (czego mi czasami brakowało :-) i dzieki Tobie dokupiłem kilka pozycji z hydrobiologii i hydrologii.
Pozdrwiam Leszek

Autor tasma
Użytkownik
#73 - Posted: 3 Lip 2006 11:53 
Czesc Jacku!
Powiem szczerze ze nie wierzylem ze wrocisz na forum. Zniknales tak nagle, powstalo wiele legend dlaczego zniknales.
Witaj ponownie.
Przemek

Autor trzcinka
Użytkownik
#74 - Posted: 3 Lip 2006 21:00 
Witam Panie Jacku -my jeszcze sie nie znamy.Ale jednym z 1-szych przeczytanych przeze mnie postów i tematów było zaproszenie na wycieczkę po Tanganice.Piękna opowieść. mimo że Nasi Wspaniali Panowie rozebrali ją naczęści pierwsze -chemiczno -teoretyczne.To my babusy tego forum odczytałyśmy ją po swojemu -czyli romantycznie i pięknie.:)

No oczywiście przeczytałam też wszystkie inne posty jak i całe forum..
Chciałabym aby mnie kiedyś wystawiono tak piękny znaczek.
Pozdrawiam Beata

Autor fazi64
Użytkownik
#75 - Posted: 4 Lip 2006 15:42 
Nie wiem dlaczego mnie pochowaliscie :).....
Witam,
Jesli pochowali to gleboko... w sercach i umyslach (wiedza z czytanych autorskich postow) - witamy ponownie!!! ;))
Pzdr.
Fazi64

Autor metal_23
Użytkownik
#76 - Posted: 1 Maj 2007 23:40 
Cześć!Kurka dzięki tym postom dowiedziałem się w końcu czegoś konkretnego.Dzięki wam aw szczególności danlackowi i JacekKowi!
Zawsze nurtowały mnie pytania na tem.kamieni,tła p,piasku itd.A tu wszystko w jednym miejscu!

Strona  Strona 3 of 3:  « Previous  1  2  3 
Jezioro Tanganika Forum Tropheus Tanganika / Jezioro Tanganika / Odtworzenie biotopu - skalki, zwir, tlo, itd. Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®