Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Jezioro Tanganika Forum Tropheus Tanganika / Jezioro Tanganika /

pistia - występowanie

Autor michal1313
Użytkownik
#1 - Posted: 14 Sier 2009 12:16 
cześć

czy pistia roślina pływająca występuje naturalnie w tanganice, informacje które znajduję na forum i w necie są znikome i do konca nie jestem przekonany o jej występowaniu, a chciałbym coś rozmnożyć na powierzchni zbiornika, aby przyciemnić światło

pzd.
michał

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 14 Sier 2009 12:27 
Mogę napisać tylko tyle, że Pistia jest podawana z zatok jeziora, ale....Evert przez kilka wypraw wydział tylko dwa marne egzemplarze....więcej w nowym VI Tanganika Magazyn:))

Marta

Autor michal1313
Użytkownik
#3 - Posted: 14 Sier 2009 13:18 
dzięki Marto za odp., ale czy uważasz, że są jakieś przeciwwskazania do jej zastosowania w zbiorniku, czy może zastąpić ją czymś innym?

myślałem też o rzęsie podobno trofcie lubią ją skubać

michał

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 14 Sier 2009 13:31 
Ja miałam pistię w akwarium z trofeusami, nie ma przeciwskazań....tylko ryby objadają korzenie i rośliny nie rosną dobrze.

Rzęsa jest super, ale także zjadają:))

Marta

Autor Lucek1987
Użytkownik
#5 - Posted: 14 Sier 2009 19:00 
Ja się bawiłem z pistią ale w akwarium z naturalnym światłem słonecznym; niestety było za słabe i nic z tego nie wyszło. Jeśli się zdecydujesz, to uważaj tylko, żeby nic na nią z góry nie kapało (np. woda z deszczownicy). Ogólnie dobry pomysł, bo pistia wyciąga świetnie azot z wody. Pozdrawiam,
Łukasz

Autor michal1313
Użytkownik
#6 - Posted: 15 Sier 2009 13:32 
pistia jest wygodniejsza przy pracach w zbiorniku, a to że zajadają jedno i drugie ........to w końcy dom dal nich nie dla mnie

michał

Jezioro Tanganika Forum Tropheus Tanganika / Jezioro Tanganika / pistia - występowanie Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®