Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Jezioro Tanganika Forum Tropheus Tanganika / Jezioro Tanganika /

Obsada do 300l

Autor rogalov
Użytkownik
#1 - Posted: 28 Wrz 2009 23:16 
witam wszystkich!
jestem tu nowy i chce was prosic o rade co do obsady do mojego baniaka.wymiary to 121x51x62 producent podaje ze to 300l wiec chyba tak jest.
pytalem na innych forach o taka obsade ale chce sie upewnic ze ryby beda sie czuly w miare dobrze.a to co wymyslilem
>alto calvus black 4 sztuki(docelowo para)
>ulidochromis ornatus 4 sztuki(docelowo para)
>Paracyprichromis brieni 8 sztuk
> Lamprologus Meleagris 3-4 sztuki (docelowo para)
wszelkie sugestie mile widziane.z gory dziekuje
pozdrawiam Piotrek

Autor nechor
Użytkownik
#2 - Posted: 28 Wrz 2009 23:31 
Pojemnosc akwarium o takich wymiarach to 382 litry. Mnozysz wymiary przez siebie i dzielisz przez 1000. Obsade na pewno ktos zaraz oceni :-)

Autor rogalov
Użytkownik
#3 - Posted: 29 Wrz 2009 00:07 
dzieki za cenna uwage!tylko zastanawiam sie po co procudent zaniza pojemnosc akwa?ale to i nawet dobrze,wiecej miejsca dla slicznotek;)

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 29 Wrz 2009 05:58 
rogalov

Powierzchnia dna i wysokość zbiornika jest spora. Można pomyśleć o większej ilości paracyprichromisów, ale muszą mieć wydzieloną wysoko do powierzchni grupę skał. To przepiękne ryby, przy odpowiednim niezbyt dużym oświetleniu błyszczą się cudownie.

Dlaczego myślisz o meleagrisach?

Najbardziej mnie zastanawia co zrobisz z pozostałymi rybami jak już podrosną i będziesz miał pary? Wg mnie w tym zbiorniku może się znaleźć miejsce dla dwóch par ornatusów...przy odpowiedniej aranżacji

Marta

Autor rogalov
Użytkownik
#5 - Posted: 29 Wrz 2009 17:44 
dziekuje za wszelkie rady,doceniam to.wiesz wybralem melemeleagrisy ze wzgledu na urode!to naprawde urocze rybki i to chyba jedyny powod.ta obsada to jest moja propozycja,a ze jestem amatorem wole popytac ludzi na forum zeby nie zrobic bledu na samym poczatku przygody z tymi rybami.
alto calvus black bedzie napewno,z tych ryb nie zrezygnuje;)
moge zrezygnowac z melemeleagrisow jesli myslisz ze nie pasuja do calej reszty,a jesli rybki podrosna to poprostu kupie juz baniak ok.600-700l
mam nadzieje ze uda mi sie go gdzies upchac bo niestety z wolnym miejscem u mnie troche krucho:(
takze jesli mozesz to napisz co ty bys osobiscie zmienila oczywiscie pomijajac alto calvus black
z gory dziekuje

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 29 Wrz 2009 20:30 
Alto bez najmniejszego problemu. Ważne aby w kupionych maluchach udało się odchować samca i samicę:))


Zapytałam o meleagrisy - bo to nie jest popularna ryba. To wg mnie najbardziej atrakcyjny muszlowiec.

Ja nie zmieniała bym obsady. Ważne, że myślisz o większym zbiorniku. Wtedy Twoje możliwości będą spore:))

Marta

Autor rogalov
Użytkownik
#7 - Posted: 29 Wrz 2009 20:51 
dziekuje bardzo na taka odpowiedz wlasnie czekalem:)))
jutro zloze zamowienie w sklepie.napisze pozniej co z tego wszystkiego wyszlo.mam nadzieje ze wwszystko bedzie ok!
jeszcze raz dzieki

Autor rogalov
Użytkownik
#8 - Posted: 29 Wrz 2009 22:16 
jeszcze jedna prosba do was!znacie jakas strone ze szczegolowym opisem alto calvus black?
szukam od paru dni i znalazlem tylko ogolne informacje jak
paprametry wody
pokarm
wielkosc osobnikow
chce sie dowiedziec wiecej zanim beda plywac w moim baniaku.
dziekuje wszystkim

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 30 Wrz 2009 09:05 

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 30 Wrz 2009 09:06 
No i jeszcze polecam najnowszy artykuł o altolamprologusach w VI TM:))

Marta

Autor rogalov
Użytkownik
#11 - Posted: 30 Wrz 2009 18:25 
wielkie dzieki!a co to jest TM?pewnie jakies czasopismo.
niestety mieszkam w UK wiec chyba nie mozna tu tego kupic:(

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 30 Wrz 2009 19:40 
To czasopismo Tanganika MAGAZYN:)) Wydajemy go od dwóch lat.

Możemy Ci go wysłać, to nie jest problem.

Marta

Autor sander
Użytkownik
#13 - Posted: 1 Paź 2009 07:33 
Miałem przyjemność czytać TM i moje wrażenia są bardzo pozytywne. Osobiście lubię klimat magazynu. Zdjęcia i sprawozdania z tanganickiego safari pozwalają mi choć na chwilę poczuć się tak jak bym był tam osobiście i dla mnie to jest w nim najcenniejsze. Każdy jednak doceni co innego bo kolejne numery niosą z sobą wiele dopracowanych artykułów.

Autor rogalov
Użytkownik
#14 - Posted: 5 Lis 2009 23:10 - Edytowany przez: rogalov 
Witam po dlugiej przerwie.
Chcialbym dowiedziec sie wiecej na temat prenumeraty TM.
Jestem bardzo zainteresowany.
Z gory dziekuje.

Autor admin
Admin
#15 - Posted: 6 Lis 2009 05:44 
Napisz do nas maila na biurokrakow@tropheus com.pl

Zasady sprzedaży na naszej stronie są dla polskich odbiorców.

Marta

Jezioro Tanganika Forum Tropheus Tanganika / Jezioro Tanganika / Obsada do 300l Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®