Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Jezioro Tanganika Forum Tropheus Tanganika / Jezioro Tanganika /

jak pozbyć się glonów

Autor nikieln
Użytkownik
#1 - Posted: 22 Lis 2009 13:02 
Mam zbiornik ponad 500 l w tym 14 średnich frontos ok 15-20 cm. Jako tło wewnętrzne użyłem żółtego piaskowca, który z czasem zarósł brunatnymi glonami.
Czy jest sposób na szybkie pozbycie się glonów?
Wpadłem na pomysł że jak kupię kilka małych zbrojników lub plekostomusów to zrobią porządek, ale obawiam się również że będą przekąską dla frontos
Jaki gatunek można by dołożyć do frontos przy tej wielkości zbiornika do dojadania drobin po frontosach?

Autor chrzanio
Użytkownik
#2 - Posted: 22 Lis 2009 13:44 - Edytowany przez: chrzanio 
Zbrojniki to nie gatunek dla Tanganiki, a glony to naturalna kolej rzeczy w naszych zbiornikach. Niektórzy nie potrafią sobie wyobrazić zbiornika, który nie jest porośnięty glonami.

Ale nie odpowiedziałem na Twoje pytanie. Oczywiście można walczyć z glonami na różne sposoby. Nie polecam jednak chemii. Wedug mnie dużo zależy od oświetlenia.
Jeszcze jedna uwaga. Masz za dużo frontoz na akwarium 500 litrów. Jakie masz parametry wody NO2 i NO3?Jaka filtracja?

Autor nikieln
Użytkownik
#3 - Posted: 22 Lis 2009 15:26 
Parametrów wody nie sprawdzam, wiem że są złe, zbyt rzadko podmieniam wodę.
Jeśli chodzi o filtrację to 2 filtry wewnętrzne i jeden zewnętrzny (fluval 404). W zamiarze jest zbiornik większy ale to nie szybko.
Natomiast glony są brzydkie i brunatne. Jeśli zmiana światła to na jakie.
Czy kupię specjalne świetlówki w rozmiarze największym?

Autor jaosh
Użytkownik
#4 - Posted: 22 Lis 2009 15:47 
jak to są glony takie niby włoskowate o dłgości 1 cm to, miałem też takie i niestety ich się nie pozbędziesz,

ja wyczyściłem całe akwarium ale niestety nie dokładnie i mam gdzie niegdzie już nowe kolonie

Autor bemben99
Użytkownik
#5 - Posted: 22 Lis 2009 16:14 
Parametrów wody nie sprawdzam, wiem że są złe, zbyt rzadko podmieniam wodę.

Skoro olewasz ryby i warunki w jakich żyją to dlaczego przejmujesz się glonami :( Najdziwniejsze jest to, że wiesz co jest nie tak w twoim zbiorniku ale nic z tym nie robisz - tego nie moge zrozumieć.

Autor nikieln
Użytkownik
#6 - Posted: 22 Lis 2009 17:06 
JAKI LOGIN TAKA ODPOWIEDŹ. PROSZĘ NA TEMAT

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 22 Lis 2009 17:26 
b]nikieln[/b]


Ostrzegam


Twoje podejście do zbiornika i ryb jest ...takie jak i Twoja wiedza.
500 l i 14 dorosłych ryb. Koszmar. Do tego złe parametry wody, które są dla Ciebie niczym, bo ryby cóż to.....

Chyba trafiłeś na złe forum. Jak chcesz porady to spełnij podstawowe zasady zachowania akwarysty względem żywych organizmów.


Marta

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#8 - Posted: 22 Lis 2009 18:05 
Jaki gatunek można by dołożyć do frontos przy tej wielkości zbiornika do dojadania drobin po frontosach
frontozy nic nie zrobia zbroinikam. Mam frontek 20-32 cm. razem z kilkoma zbrojnikami, ktorzy choc i nie pasuja do tego biotopu, i chocza ich prawie nie widac, ale szklo w nocy czyszcza dobrze.

Autor nikieln
Użytkownik
#9 - Posted: 22 Lis 2009 18:46 
W zasadzie to było treścią mojego pytania.
czy małe zbrojniki - te najbardziej żarłoczne (wielkość ok. 2 cm) nie zostaną pożarte przez frontosy.

Autor bemben99
Użytkownik
#10 - Posted: 22 Lis 2009 18:46 
JAKI LOGIN TAKA ODPOWIEDŹ.

Pyskówka grubo nie na miejscu... ale mnie rozbawiła:))

Napisałem dokładnie na temat. Walka z przerostem glonów nie ma sensu przy zbyt małych podmianach wody a w konsekwencji złych parametrach - po prostu nie dasz rady. Zbrojniki niektórych glonów - tych najbardziej widocznych i tak nie ruszą a dokładanie jakichkolwiek ryb do tak przerybionego zbiornika tylko pogarsza sytuację.
Jeśli chcesz walczyć z glonami niestabilizując wcześniej parametrów i biologii baniaka to zaczynasz od końca...
Wracamy tu do tego, że wiesz sam co jest w baniaku nie tak a nic z tym nie robisz.

Powodzenia. Tomek

Autor jaosh
Użytkownik
#11 - Posted: 22 Lis 2009 18:53 
wpuścisz nowe ryby to parametry jeszcze bardziej sie pogorszą a glonów nie zlikwidujesz,

Jezioro Tanganika Forum Tropheus Tanganika / Jezioro Tanganika / jak pozbyć się glonów Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®