Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Jezioro Tanganika Forum Tropheus Tanganika / Jezioro Tanganika /

akwarium 720 l

Autor krystian666
Użytkownik
#1 - Posted: 28 Kwi 2010 17:00 
witam jestem tu nowy chcę założyć akwarium z tropheusami filtracja będzie taka biolog unimax 700 mechanik jbl e1500 .Moje pytanie jak dobrać obsadę do tego akwarium czy mogą to być rożne odmiany barwne a przede wszystkim ile sztuk mogę mieć w takim akwarium.A mam jeszcze jedno pytanie czy Kraby biały !!!! Plathythelphusa immaculata to naturalny domownik tanganiki i z jakimi rybakami może być.

Autor michal1313
Użytkownik
#2 - Posted: 28 Kwi 2010 22:45 
jeżeli pieniądze to nie problem to ja stawiałbm na eheima III 2180 ja nie lubię przerybienia więc stawiałbym na jakieś 60 sztuk ryby. pewnie najfajniej wygląałaby jednej odmiany taka duża kolonia ewentualnie dwie. to też zależy jakiej wielkości bęzie dno akwarium

Autor krystian666
Użytkownik
#3 - Posted: 28 Kwi 2010 23:13 
akwarium będzie miało 200 X 60X 60 .A jakie kolonie proponujesz ?

Autor michal1313
Użytkownik
#4 - Posted: 29 Kwi 2010 01:08 
akwarium im głębsze tym lepszy efekt więc może lepiej skrócić a pogłebić, a co do kolonii to tutaj nie doradzam ponieważ jest tyle ładnych odmian, że najlepiej abyś zobaczył na żywo lub przejrzał zdjęcia i sam wybrał. bierz też pod uwagę kolor tła i dekoracji do koloru ryb aby się nie zlewały tak, że nie bedzie tego efektu dekoracji

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 29 Kwi 2010 06:04 
krystian666

Swoją przygodę zacznij od dokładnego poczytania na temat trofeusów i zakładania zbiornika. Wybór ryb zależy od Ciebie, bo to Twoje upodobania.

W takim zbiorniku możesz mieć od 30-50 osobników zależnie od filtracji, aranżacji zbiornika.

Poczytaj tabelę krzyżowań na naszej stronie lub w Tanganika MAGAZYN numer 1.

Najładniej wygląda jedno duże stado trofeusów, w takim zbiorniku jest możliwe posiadanie 2 stad po minimum 15 osobników.

Pamiętaj o mieszaniu biologii.

Plathythelphusa immaculata to krab tanganicki o diecie głównie roślinnej.

Nadaje się do trofeusów.

Marta

Autor krystian666
Użytkownik
#6 - Posted: 29 Kwi 2010 08:08 
to ciągnąć dalej wątek czy red moliro i ikola będą sie krzyżować?

Autor sander
Użytkownik
#7 - Posted: 29 Kwi 2010 08:54 
Nie będą się krzyżować a tu masz tabelę krzyżowań


Autor marti
Użytkownik
#8 - Posted: 29 Kwi 2010 08:56 
czy red moliro i ikola będą sie krzyżować?

Nie będą :)

Tutaj masz tabele krzyżowań :

http://www.tropheus.com.pl/index.php?option=com_co ntent&view=article&id=95:schemat-krzyzowania-si-tr ofeusow&catid=19:tropheini-ctenochromis-tropheus-i -inne&Itemid=16

Gdy sie już wyświetli to kliknij na nią, powiększy się.

Marcin

Jezioro Tanganika Forum Tropheus Tanganika / Jezioro Tanganika / akwarium 720 l Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®