Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Jezioro Tanganika Forum Tropheus Tanganika / Jezioro Tanganika /

otaczaki amfibolit

Autor poczatkujacy
Użytkownik
#1 - Posted: 17 Sty 2011 14:40 
witam wszystich
mam pytanie czy ktos spotkał sie juz z otaczaki amfibolit sa to takie zielonkawo-szare kamienie z białymi przerostami paskami czy nadaja sie one do biotopu tanganiki albo ogololnie do akwarium, gdzies w internecie znalazłem tylko opis do grysu amfibolit było napisane ze sie nadaje do akwarium

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 17 Sty 2011 15:24 
Trzeba znaleźć skład tego kamienia - to twór pochodzenia magmowego, więc zapewne twardy i nie wydziela zbyt wiele do wody. Ale trzeba sprawdzić skład.

Marta

Autor poczatkujacy
Użytkownik
#3 - Posted: 17 Sty 2011 17:00 
dzieki za odpowwiedz

jak sprawdzic skład mało jest na temat tego głaza w internacie

pozdrawiam

Autor nuroslaw
Użytkownik
#4 - Posted: 17 Sty 2011 19:03 - Edytowany przez: nuroslaw 
ja z kamieniami bym nie wydziwiał - tak niewiele jest mających wpływ. z czego w większosci jest to wplyw pozytywny- głównie chodzi o podbijanie twardości i ph -piaskowce, wapienie itp.

A jeśli chodzi o kamienie typu:
http://www.maxipoz.pl/Otoczaki-m39.html

brałbym bez zastanowienia.

Autor poczatkujacy
Użytkownik
#5 - Posted: 17 Sty 2011 20:16 
nuroslaw
dzieki za zainteresoane
na Twoim linku jest otoczak amfibolit znalazłem. Gdzies na necie znalazłem ze sprawdza sie kamienie poprzez polanie kwasem jak kwas bąbelkuje to kamienie sa nie za dobre do akwarium
pozdrawiam

Autor sander
Użytkownik
#6 - Posted: 17 Sty 2011 20:27 
Jedyne do czego można by się przyczepić w składzie tej skały to aluminium jednak związek ten związany jest tu w kryształy i nie powinien rozpuszczać się w wodzie lub rozpuszczać w marginalnych ilościach usuwanych z podmianą.

Otoczaki z linku nuroslaw-a wyglądają bardzo atrakcyjnie, ich rozmiary także odpowiednie (40cm) co pozwala uzyskać ciekawy efekt w akwarium.

Autor nuroslaw
Użytkownik
#7 - Posted: 18 Sty 2011 08:00 
Gdzies na necie znalazłem ze sprawdza sie kamienie poprzez polanie kwasem jak kwas bąbelkuje to kamienie sa nie za dobre do akwarium

Tak, ale informacja dotyczy akwariów tzw. ogólnych. Jeziora Malawi, Tanganika należą do tych szczególnych jezior, wyjątkowych gdzie cecha ta jest nieistotna, a swego czasu nawet zalecana była.

Autor poczatkujacy
Użytkownik
#8 - Posted: 18 Sty 2011 09:47 
dzieki za informacje
kupie te kamyczki i mysle ze bedzie ok wode podmieniam regularnie może nic sie nie będzie działo
jak urządze to wyśle fotkę pozdrawiam

Autor poczatkujacy
Użytkownik
#9 - Posted: 18 Sty 2011 09:53 
moze ktos podpowie jak tu umiescic fote bo z kompem u mnie troche na bakier

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 18 Sty 2011 10:00 

Autor poczatkujacy
Użytkownik
#11 - Posted: 18 Sty 2011 14:31 


próbuje cos wkleic test test

Autor poczatkujacy
Użytkownik
#12 - Posted: 18 Sty 2011 14:34 

Autor poczatkujacy
Użytkownik
#13 - Posted: 18 Sty 2011 20:12 
cos mi to nie wychodzi bardzo wolno sie otwiera

Jezioro Tanganika Forum Tropheus Tanganika / Jezioro Tanganika / otaczaki amfibolit Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®