Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Jezioro Tanganika Forum Tropheus Tanganika / Jezioro Tanganika /

Julidochromis ornatus i Lamprologus brevis w 96 l zbiorniku

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor admin
Admin
#31 - Posted: 12 Cze 2011 16:13 
To czekamy na dalsza relację;)

Marta

Autor Grehu
Użytkownik
#32 - Posted: 12 Cze 2011 18:34 
Sam jestem ciekaw co mi z tego wyjdzie ;)

Autor Grehu
Użytkownik
#33 - Posted: 23 Cze 2011 22:16 
Postanowiłem, że ujawnię co udało mi się uzyskać: http://www.flickr.com/photos/64405857@N04/.
Zbiornik jest zaplanowany dla dwóch gatunków: Julidochromis ornatus lub transcriptus i Lamprologus multifasciatus.

Autor pkubek
Użytkownik
#34 - Posted: 24 Cze 2011 12:02 
heh, Twoj ziornik wygla ladnie, udalo Ci sie osiagnac fajny efekt z podlozem. choc ja uparcie ostatnio powtarzam, ze szkoda wrzucac tam male kamienie, naturalniej wyglada aranzacja z wiekszymi skalami.
trzymam kciuki za rybska !

Autor Grehu
Użytkownik
#35 - Posted: 24 Cze 2011 19:18 
Co do kamieni to rzeczywiście ogromne głazy, a w szczególności płaskie, w dużych zbiornikach wyglądają o niebo lepiej niż takie rumowisko małych kamyków. no i łatwiej jest stworzyć naturalnie wyglądające groty. Ile ja musiałem się na kombinować, żeby to moje rumowisko miało "ręce i nogi"..ech.. A i tak mam wrażenie, ze groty, które zrobiłem przypadną do gustu jedynie naskalnikom;)
Może w najbliższym czasie uda mi się "zdobyć" jakieś większe skałki - wrażenie będzie dużo lepsze:)

Autor askott
Użytkownik
#36 - Posted: 24 Cze 2011 21:17 
Grehu moim zdaniem powinieneś pomyśleć nad zmianą kamieni jeszcze przed wpuszczeniem ryb. Obawiam się, że poza efektami wizualnymi największym problemem będzie podkopywanie ich przez multiki. A chociażby u mnie mogłeś zobaczyć co one wyprawiają - w jednym miejscu dokopują się do szyby, żeby obok usypać wał wysokości 30 cm. W szczególności uwielbiają kopać pod kamieniami, tworząc sobie dodatkowo (obok muszli) schronienia w postaci grot z kamiennym sufitem. Przy tak misternym ułożeniu przez Ciebie kamieni, cała konstrukcja może się posypać. Grozi to przygnieceniem ryby lub uderzeniem kamienia w szybę.
Masz rację, że większe kamienie wyglądają naturalniej. Efekt taki daje również jednolita kolorystyka i rodzaj kamienia.

Z pewnością dobrze by zrobiło dodanie większej ilości muszli. Rybki muszą mieć wybór, a poza tym tworzą sobie niecki, gdzie gromadzą wszystkie okoliczne muszle. Te, które im się nie podobają, są zakopywane. Ja u siebie co kilka tygodni dodaję po ok. 25 muszli i wcale nie widzę, żeby było ich za dużo. A obecnie jest ich kilkaset...

Na zdjęciu piasek wygląda na gruboziarnisty? Piaseczek musi być drobny, żeby mieścił im się w pyszczkach. Jeśli ziarenka będą za duże i za ciężkie rybki będą miały problem z kopaniem.

Ogólnie akwarium sprawia bardzo sympatyczne wrażenie, ale musisz się przygotować na to, że ryby przemeblują Ci całość według własnych upodobań ;)))

Trzymam kciuki!
Pozdrawiam,
Joanna

Autor Grehu
Użytkownik
#37 - Posted: 25 Cze 2011 20:37 
Oj czyli takie malutkie multiki mogą mi tam całkiem spory armagedon zrobić. Nie dobrze. Będę musiał pomyśleć o jakimś innym towarzystwie dla naskalników. Może Telmatochromisy, albo N. brevis - chyba nie jest tak wytrawnym kopaczem jak multik:)
Dziękuje za wszelkie porady. Jak tylko znajdę sensowne kamyki, które zastąpią te brązowe i czarne - te chyba głównie niszczą efekt - to postaram się zamieścić zdjęcie.

Autor askott
Użytkownik
#38 - Posted: 25 Cze 2011 21:17 
Będę musiał pomyśleć o jakimś innym towarzystwie dla naskalników.

Ja bym pomyślała nad aranżacją bardziej przyjazną multikom ;) Naprawdę warto zdecydować się na te rybki. A w kopaniu tkwi większa część ich uroku :)

Pozdrawiam,
Joanna

Autor Grehu
Użytkownik
#39 - Posted: 25 Cze 2011 21:45 
Oj nie ładnie tak kusić;)

Na zdjęciu piasek wygląda na gruboziarnisty? Piaseczek musi być drobny, żeby mieścił im się w pyszczkach. Jeśli ziarenka będą za duże i za ciężkie rybki będą miały problem z kopaniem.
Piasek jest drobniutki tylko jest wymieszany z wszelkiej maści piaskowcami i żwirkiem akwarystycznym. To może być niezły hardcore dla multików;) No chyba, że są naprawdę porządnymi kopaczami ;)

Autor Grehu
Użytkownik
#40 - Posted: 26 Cze 2011 10:22 
W piątek w jednym ze sklepów zoologicznych znalazłem wspaniałego muszlowca Lamprologus boulengeri. Podobno można trzymać go jedynie parami - ze względu na silną wewnątrz gatunkową agresję. Zastanawiam się czy kupić parkę rybek dobraną na zasadzie, że samiec jest większy, czy lepiej kupić 3 - sztuki i pozwolić rybom samodzielnie się dobrać. Myślę, że w moim zbiorniku 2 pary mogłyby spokojnie razem żyć.

Autor admin
Admin
#41 - Posted: 26 Cze 2011 11:52 
Ciekawa jestem czy w sklepie sprzedadzą Ci parę:)

Marta

Autor Grehu
Użytkownik
#42 - Posted: 26 Cze 2011 12:10 
Szczerze?

Wątpię ;)

Będę polegał na ... intuicji ;)

Autor Grehu
Użytkownik
#43 - Posted: 3 Lip 2011 14:22 - Edytowany przez: Grehu 
Wprowadziłem kilka zasadniczych zmian ;)

http://www.flickr.com/photos/64405857@N04/

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Jezioro Tanganika Forum Tropheus Tanganika / Jezioro Tanganika / Julidochromis ornatus i Lamprologus brevis w 96 l zbiorniku Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®