Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Jezioro Tanganika Forum Tropheus Tanganika / Jezioro Tanganika /

Co o tym sadzicie?

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor timus
Użytkownik
#31 - Posted: 24 Mar 2006 16:24 
A może napisz i podeślij w formie artykuliku Marcie i zostanie umieszczone w dziale artykuły. To było by cos ciekawego!

Marcin.T

Autor timus
Użytkownik
#32 - Posted: 25 Mar 2006 08:38 
Wracając do tematu.

Wczoraj w jednym z trójmiejskich sklepów Zoo mile byłem zaskoczony!

Wiecie co widziałem????

Kilkanaście odmian trofci;muszlowce;Julidochromisy;iiiii enetiopusy,cyprochromis

Dość szeroki asortyment jak na sklep! I niech teraz ktos mi powie że Tanganika jest już niemodna!

Marcin.T

Autor Belgrano
Użytkownik
#33 - Posted: 25 Mar 2006 20:30 
Kilkanaście odmian trofci;muszlowce;Julidochromisy;iiiii enetiopusy,cyprochromis

Dość szeroki asortyment jak na sklep! I niech teraz ktos mi powie że Tanganika jest już niemodna!


Ja ostatnio rozmawiając ze sklepikarzami dowiedzialem sie ze Tanganika jest modna ale juz nie za bardzo Trofcie. Ponoc jest juz takie nasycenie Trophusami na rynku ze mało który sklep chce te ryby. Natomiast chetniej widza coraz to nowe rarytasy z Tanganiki. Nawet Naskalniki wracaja.

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#34 - Posted: 27 Mar 2006 15:58 - Edytowany przez: KatarzynaR 
A ja dalej twierdzę że jest to wynik tego ze akwarystyka rozwiją sie w ogóle. Nie jest to też zupełnie wynik nasycenia, ale podniesienia jakości. Świadomy klient nie kupi byle czego. Raczej poszuka wiarygodnego źródła. I tu się kłania wielka siła internetu... Proponuję tym sklepom z problemami zbytu załozyć stronę internetową i dołączyć do ogromnego rynku on-line. Tanganika będzie żyć i dalej będzie sie roziwjać zresztą tak jak i inne biotopy. Tak jak wyżej - Zmienie będzie ulegać jednak jakość.

Katarzyna

Autor franco103
Użytkownik
#35 - Posted: 10 Kwi 2007 23:27 
Ello!!!

Znowu ruszam stary temat ale musze...

Zaczeło się od... dawno, dawno temu potem troche sie uspikoiło, az mój brat kupił akwa!!! takie zwykłe, ogólne, co było ładne to pływało... on wkońcu zaniedbał i porzucił, a ja... zacząłem sie tym opiekować i przeszłem na pielęgnice ... 2 lata duzo radości dawały mi Pielęgnice Mekki ale tylko w 120l zbiorniku a ja od dłuzszego czasu marzyłem o małej wannie i...

po wielu poszukiwaniech, rozmowach ze znajomymi stwierdziłem, że ja chce Tanganiki, a nikt nie wie o czym mówie, bo Głupiki to oni znają i...

zamówiłem swoje małe 470l i juz teraz wiem, że to nie koniec, bo w nim Tropheusy, w 120l juz tylko Księżniczki, a ja myśle ciągle jeszcze o nowym domu dla muszlowców i... calvusów..

A najbardziej podoba mi sie to, że moja dziewczyna po roku słuchania tylko o tandze, trofciach itp. mówi do mnie, że chce miec chociaż małe akwa w domu, bo kocha tego mojego małego bzika!!! I nie raz mówi do mnie: "chodx pojedziemy do Ciebie popatrzec na ryby" chociaż sama w domu ma 500l z paletkami jej ojca!!!

Skończe tylko stwierdzeniem, że tanga uzależnia jak tatuaże!!!

A wy drodzy użytkownicy... wiecie o czym mówie!!!;)

Autor topik
Użytkownik
#36 - Posted: 11 Kwi 2007 10:24 
witam

Mysle ze slowo "uzaleznia "nie jest dobrym okresleniem
pasji ,ktora rozwija czlowieka poszerza jego choryzonty kontakty i wiedze
chyba ze wszystko jest podporzadkowane czyli cale moje zycie ,rodzina ,zasoby finansowe,czas,kontakty jednej tylko dziedzinie co moim zdaniem jest raczej systemem totalitarnym a nie PASJA

Autor winiar
Użytkownik
#37 - Posted: 11 Kwi 2007 22:47 
To i ja wtrące swoje trzy grosze.
Wg mnie to jest o trochę jak powiedział Krzysiek [Fazi] nawiązując do muzyki. Z akwarystyką to jest tak jak z poszukiwaniem... Są wyzwania i próby im spostania. Jak się uda to wówczas następny krok itd. Gdzie jest granica? hm... trugo powiedzieć - solniczka [czyli akwarium morskie]? Chyba tak, bo jest najbardziej skomplikowane i wymaga ogromnego przygotowania wiedzy jak i zaplecza finansowego.
Ostatnio rozmawialem ze znajomum wykładaowcą z PW. Wspominał rozmowę ze znajaomym akwarystą, właścicielm skleu zoologicznego, w którym ma solniczki. I powiedział mi, że najbardziej skomplikowanym zwierzęciem morskim jest...
meduza, ciekawe co?
Jedna złowiona na rafie przeżyje w zbiorniku a inna odłowiona 300 m dalej nie, pomimo, że paramery mierzone w obu zbiornikach są takie same. Są na tyle skomplikowane i wrażliwe na parametry wody, że jak dotąd stanowią największe wyzwanie.

Wracając do Tanganiki. Mam 5 baniaków z rybami z Tanganiki i jak do dziś nie znalazłem [bo nie szukam ;-)] ciekwszego biotopu. Nigdy nie miałem malawi - nie ciekawi mnie. Były żyworódki, ziemiojady, pilelegniczki, raki, kraby, traszki...
Tanganika ma coś w sobie co trudno opisać. Może ta różnorodność barw i zachowań, kształtów może to, że nadal odkrywane sa nowe ryby i oczywiście chęć "miecia" [czyli posiadania]. Może to informacje na tym forum i w necie, że są nowe garunki i ktoś je w Polsce ma i dzieli się tymi informacjami na forum? Chyba wszystko po trochu.
Akwaria były u mnie w domu od zawsze. Zajmował się nimi mój tata - w zasadzie od 1946 roku. Ja przejąłem tego bakcyla :-)) jakieś hm... 20 lat temu. Mówi że mam pier..lca [przepraszam za słowo] na punkcie ryb...

Tropheus... Prześliczna ryba. Pomimo, że bardzo mi sie podobała i podoba po raz pierwszy zagościała w moim baniaku w grudniu 2006. Czemu tak póżno? Może dla tego, że wszyscy ją mają. Ja w końcu spróbowałem i muszę powiedzeć ze warto. Mam też piaskówki i też napiszę że warto. Miałem muszlaki i też warto... można wymieniać długo i też za każdym razem powiem, że warto.
Ale nie tylo mam tanganikę. Mam też krewetkarium, małe 30l. Jutro uruchamiam 70 l holendra czy też akrawium roślinne. To kolejny krok w moim rozwoju. Rośliny są o wiele bardziej skomplikowane niż ryby. Uczę się i mam nadzieje, że z dobrym skutniem.
Myslę również o solniczce -> krewetki i jakaś mała rybka ? Przyjdzie czas przyjdzie i jedzenie ;-)
Ale dusza i serce to tanganika i mam nadzieję ze tak pozostanie. Bo czemu miałoby być inaczej????

Pozadrawiam

Marek

Autor joachimz
Użytkownik
#38 - Posted: 25 Sier 2008 21:38 - Edytowany przez: joachimz 
Przeczytałem tu posta o akwarium słonowodnym. Należy pomyśleć o kosztach i kosztach utrzymania. Kiedyś o tym czytałem. Akwa około 300 - 500l kosztuje "tylko" ok. 4000 zł, a koszty utrzymania??? Mówię tu o prawdziwym akwarium słonowodnym. Ale ja wolę Tanganikę:)

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Jezioro Tanganika Forum Tropheus Tanganika / Jezioro Tanganika / Co o tym sadzicie? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®