Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Jezioro Tanganika Forum Tropheus Tanganika / Jezioro Tanganika /

Nowy zbiornik 200 l.- Tanganika ?

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor luki
Użytkownik
#31 - Posted: 15 Sty 2014 11:00 
Roni,

Pooglądaj fotki oraz filmy z jeziora. Akwarium w formie jaką zaprezentowałeś nie wygląda naturalnie. Zapomnij o tzw. wieżach, stolikach oraz budowaniu konstrukcji z kamieni. Dużo lepszy efekt uzyskasz "rozrzucając" większe bardziej obłe kamienie zamiast płytkowatych łupków, które zastosowałeś.

Autor Roni
Użytkownik
#32 - Posted: 15 Sty 2014 11:12 
luki no właśnie ,będę zmieniał aranżację z tym że świta mi jeszcze żeby może stworzyć zbiornik dwu gatunkowy np. parka lub dwie naskalników i haremik muszlowców i wtedy można by ułożyć te kamienie po jednej stronie na stosie a po drugiej stronie usypać sporo muszli. Po między można by zostawić plażę z piasku aby podzielić terytoria, co myślicie.

Autor Roni
Użytkownik
#33 - Posted: 15 Sty 2014 12:45 
Własnie po przestawiałem kamienie , coś mi się widzi że mało ich po tej prawej stronie ....po lewej zostawiłem trzy małe które by wydzieliły strefę dla muszli i muszlowców , zapewne docelowo trochę więcej miejsca im wyodrębniłbym. Co myślicie ?

Autor luki
Użytkownik
#34 - Posted: 15 Sty 2014 17:04 - Edytowany przez: luki 
Poniżej znajdziesz linka do tematu, w którym jest sporo naprawdę fajnych fotek z natury. Może zaczerpniesz inspiracji ;-).

http://www.cichlidsforum.fr/tanganyika-tanzanie-20 11-t27910-50.html

Autor Roni
Użytkownik
#35 - Posted: 15 Sty 2014 18:04 
No fakt piękne zdjęcia , ciągle patrze w necie na różne akwaria z Tangą i cięąko mi coś z moich kamieni sklecić ..trochę mnie to zaczyna drażnić




najnowsza próba.....

Autor admin
Admin
#36 - Posted: 16 Sty 2014 14:09 
To Twoje akwarium, ale zawsze możesz jeszcze popróbować innych aranżacji:)

Marta

Autor luki
Użytkownik
#37 - Posted: 16 Sty 2014 16:22 
Zakładanie nowego zbiornika to fajna zabawa nie masz się więc co denerwować czy zniechęcać. Dużo łatwiej byłoby Ci planować wystrój bez wody i piasku. Ja przynajmniej tak to robię.

Powinieneś zacząć od ustawienia największych kamieni (tzw. mocne punkty) na których to skupi się wzrok oglądających następnie po osiągnięciu zadowalającego efektu dokładasz mniejsze elementy które uzupełnią twój krajobraz. Na koniec zasypujesz piaskiem i zalewasz.

Autor icman
Użytkownik
#38 - Posted: 16 Sty 2014 17:04 
Cześć;
Rok temu walczyłem z wystrojem i podpowiem ci, że według mnie masz te kamienie zbyt małe i zbyt podobnej wielkości. Najładniej, wg mnie oczywiście, wygląda duża skała i kilka mniejszych u jej podnóża.

Pozdrawiam

Autor Roni
Użytkownik
#39 - Posted: 16 Sty 2014 19:32 
Dziękuje za podpowiedzi , mam zamiar kupić takie duże głazy ale dziś i jutro robię od 6 do 18 tej i nie mam szans na skład podjechać .Ale na pewno będę szukał czegoś większego.I ułożę tak jak podpowiadacie,mam nadzięję że będzie ok .

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Jezioro Tanganika Forum Tropheus Tanganika / Jezioro Tanganika / Nowy zbiornik 200 l.- Tanganika ? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®