Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Jezioro Tanganika Forum Tropheus Tanganika / Jezioro Tanganika /

Zambia 2014 - krótka fotorelacja

Autor bono
Użytkownik
#1 - Posted: 12 Sty 2015 11:03 - Edytowany przez: bono 
Chyba każdy, kto odwiedza to forum, chciałby zobaczyć swoje ulubione ryby w ich środowisku naturalnym. Jestem jednym z tych szczęśliwców, którzy mieli tę możliwość. Zawsze bardzo lubiłem oglądać zdjęcia z wypraw, a jako że sam niedawno taką odbyłem, zamieszczam kilka z nich tutaj, żebyście mogli przenieść się choć na chwilę w okolice Mpulungu nad jeziorem Tanganika:)

Nad jeziorem byliśmy dość krótko, tylko 5 dni. Było to w grudniu zeszłego roku. To teoretycznie pora deszczowa w tej części Afryki, ale mieliśmy sporo szczęścia i przez tych kilka dni nie spadła ani kropla deszczu. Mieszkaliśmy w Kalambo Falls Lodge, czyli ośrodku, który został wybudowany jeszcze w latach 90' przez Tobyego Vealla jako stacja połowowa pielęgnic, z której ryby były eksportowane do hobbystów w Europie. Do dziś infrastruktura pozostała nienaruszona, choć nikt tu już ryb nie wyławia. Teraz jest to ośrodek czysto turystyczny (choć kilka z betonowych zbiorników było zamieszkanych przez ryby).

Zdjęcia ryb robiłem podczas nurkowania z rurką, czyli raptem kilka metrów od brzegu. Najciekawsze gatunki, które widziałem, to Lobochilotes labiatus, Lamprichthys tanganicanus, Ophtalmotilapia ventralis i Mastacembelus sp. Królami skał są oczywiście trofeusy, eretmodusy i petrochromisy, szczelinowców i naskalników jest mniej. Choć chyba najbardziej pospolitym gatunkiem w wodach, w których nurkowałem, był Variabilichromis moorii (w tych okolicach są one zupełnie czarne). Największym przeżyciem było nurkowanie z butlą, ale wtedy nie miałem ze sobą aparatu.

Miłego oglądania. Jeśli macie jakieś pytania, chętnie odpowiem.

https://picasaweb.google.com/103416302214582750449 /Tanga?authkey=Gv1sRgCJSPz_Sf59fx3AE

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 12 Sty 2015 13:36 
Dziękujemy za link :-)

Napisz może kilka słów (albo więcej) o historii tego wyjazdu nad Tanganikę, dobrze?

Robert

Autor lilith
Użytkownik
#3 - Posted: 13 Sty 2015 19:18 
Dokładam się do prośby Roberta

Jezioro Tanganika Forum Tropheus Tanganika / Jezioro Tanganika / Zambia 2014 - krótka fotorelacja Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®