Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Jezioro Tanganika Forum Tropheus Tanganika / Jezioro Tanganika /

Ciekawostka z jeziora

Autor admin
Admin
#1 - Posted: 20 Cze 2015 15:57 
Kilka dni temu dotarła do nas nowa dostawa. Jak wiecie zamówiłam kraby muszlowe Platythelphusa maculata. Michelle oczywście złowiła nam kilkanaście sztuk i przygotowała dla mnie niespodziankę. Złowiła i wysłała wszysytkie gatunki, które znaleziono w muszlach przy odławianiu krabików. Tak więc otrzymałam worki z walisneria z dodatkiem muszlowych form rodzaju Lophiobagrus, młode Phyllonemus typus, krewetki z rodzaju Macrobrachium oraz małe 4-5 cm osobniki rodzaju Mastacembelus. Co to są za gatunki nie mam pojęcia, bo chowają sie cały czas. Wszystko złowione zostało koło stacji Michelle i koegzystowało razem.

A tutaj filmik z akwarium, gdzie gatunki te teraz pływają https://www.youtube.com/watch?v=uSRtsU_ldeg

Niestey nie mogę pokazać mastacembelusów bo pojawiają się sporadycznie i szybko znikają. Może sie oswoją:)

BTW

Te muszlowe Lophiobagrus muszą byc oddzielnym gatunkiem, bo u jednego z naszych klientów rozmnożyły sie przy rozmiarze niecałych 3 cm! Dla mnie rewelacja:)

Marta

Jezioro Tanganika Forum Tropheus Tanganika / Jezioro Tanganika / Ciekawostka z jeziora Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®